דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הסדרת מעמד בישראל – עורכי דין לענייני הגירה לישראל

Joshua Pex

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

רשויות ההגירה של מדינת ישראל נוקטות במדיניות הגירה נוקשה אל תחומי המדינה. לכן חשוב כי אזרחים זרים ידאגו לטפל מראש במילוי הדרישות לגביהם במסגרת הליכי הסדרת מעמד בישראל, ויסתייעו במידת הצורך בייעוץ משפטי מקצועי של עורך דין בעל ניסיון בבקשות הסדרת מעמד ובתחום ההגירה לישראל. זאת על מנת להימנע מבעיות העלולות לצוץ במהלך הליכי הסדרת מעמדם. למשרדנו ניסיון רב בתחום הסדרת מעמד בישראל מול משרד הפנים, ברשות האוכלוסין וההגירה. במאמר זה יפרט בהרחבה על הסדרת מעמד בישראל עו"ד יהושע פקס, מומחה לדיני הגירה לישראל ושותף במשרדנו, המסייע לאזרחי מדינות העולם אשר זקוקים לסיוע משפטי בתחום הסדרת מעמד בישראל לקבל ויזה מתאימה בדרכון.

למשרד עורכי הדין שלנו סניפים בערים ירושלים ותל אביב. שירותי המשרד כוללים סיוע בבקשות להסדרת מעמד עבור בני זוג נשואים וידועים בציבור של אזרחים ישראלים ומשפחות מעורבות (המורכבות מישראלים ונתינים זרים), ייצוג בהליכי איחוד משפחות וייצוג בבקשות לקבלת אזרחות ותושבות קבע בישראל, הסדרת מעמד לפליטים ומבקשי מקלט, סיוע בקבלת אשרת כניסה לישראל וטיפול במגוון מקרים נוספים של בקשות אשרה (ויזה) לשהייה בישראל.

סוגי ויזות לישראל – אשרות שהייה בישראל לזרים

הסדרת מעמד בישראל נעשית מול רשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים. הבקשה הראשונית נעשית מול לשכות רשות האוכלוסין וההגירה ברחבי הארץ, על פי מקום המגורים של מבקש הוויזה לישראל. כמעט בכל עיר בישראל יש לשכה של משרד הפנים. במקרים של צורך בהגשת בקשות מיוחדות והשגות כנגד החלטות של הלשכות, ניתן לפנות אל מטה רשות האוכלוסין וההגירה בירושלים. כמו כן, ניתן להגיש במקרים מסוימים עררים אל בית הדין לעררים שהוקם על פי חוק הכניסה לישראל, ולעיתים גם בפני בית המשפט לעניינים מינהליים. ישנם סוגים רבים של ויזות לישראל, ולהלן נפרט על סוגים עיקריים בהם עוסק משרדנו באופן שוטף.

ויזת תייר למטרת ביקור ונופש

ישראל הפכה בשנים האחרונות ליעד תיירותי מבוקש ביותר עבור תיירים ממגוון מדינות, ובעיקר ממדינות אירופה, מדינות המזרח הרחוק וצפון אמריקה. ואולם, כניסת תיירים לישראל אינה תמיד אפשרית ללא הסדרת ויזת תייר. מדינת ישראל חתמה עם מדינות שונות על הסכמים הדדיים עם מדינות שונות, המקנים פטור לאזרחי אותן מדינות בהסדרת ויזה מראש. ככלל, אזרחי מדינות אלה יכולים להיכנס לישראל באופן חופשי ולקבל ויזת תייר למשך 3 חודשים. לעומת זאת, קיימים אזרחים ממדינות רבות (דוגמת סין, טורקיה ואתיופיה) אשר אינם זכאים לוויזה עם הגעתם לישראל, ועליהם להסדיר את כניסתם ארצה מבעוד מועד. הרחבנו על הפרוצדורה הנדרשת לצורך קבלת ויזה במקרים אלה במדריך מקיף אשר התפרסם באתר משרדנו.

ויזות עבור בן או בת זוג זרים של אזרחי ישראל

מדינת ישראל אינה מקנה זכאות אוטומטית לאזרחות עבור בני זוג זרים של אזרחים ישראלים. האמור חל גם במקרים בהם בני הזוג נשואים. כאשר זוגות מעורבים (המורכבים מבני זוג ישראלים ומבני זוג שהם נתיני מדינות זרות) מעוניינים להקים חיים משותפים בישראל, עליהם לטפל בהליכי הסדרת מעמד לבן זוג זר. הפרוצדורה הנדרשת לשם כך עשויה להיות ארוכה ולהימשך מספר שנים. במהלך תקופה זו, ניתן להסדיר ויזות ארעיות לבני הזוג הזרים, אשר יאפשרו להם גם לעבוד בישראל. למטה במאמר זה תוכלו למצוא פירוט לגבי ויזות ארעיות. כמו כן, תוכלו לקרוא על שלבי ההליך להסדרת מעמד בני זוג זרים במדריך ייעודי אשר התפרסם באתרנו.הסדרת מעמד בישראל - עורך דין הגירה לישראל

ויזת עבודה לעובדים זרים בתחומים שונים

מדינת ישראל מושכת אליה עובדים זרים בתחומים רבים. בכך נכללים ענף הבנייה, ענף החקלאות, ענפי תעשייה שונים וכן ענף עובדי הסיעוד, המורכב ברובו מעובדים זרים. קיימים גם לא מעט עובדים אך עובדים זרים אינם יכולים להגיע לישראל סתם כך ולהתחיל לעבוד בה. עליהם להסדיר מבעוד מועד ויזה מתאימה ואישורים נלווים לשם כך. לרוב הדבר נעשה על-ידי מעסיקים המעוניינים להזמין עובדים זרים לישראל. להרחבה בנושא אשרות עבודה עבור עובדים זרים בישראל ראו מאמר נוסף שפרסמנו בנושא. לגבי עובדים זרים מומחים, ראו גם מאמר נפרד העוסק בוויזת עובד זר מומחה בישראל.

ויזות סטודנטים ומתנדבים

הרמה האקדמית בישראל גבוהה מאוד, ומוצעות באוניברסיטאות ובמכללות השונות תכניות לימודים שונות בשפה האנגלית ובשפות זרות נוספות. עובדה זו מושכת לישראל סטודנטים ממגוון מדינות. על מנת ללמוד בישראל, יש להסדיר מראש אשרה מתאימה המיועדת לסטודנטים זרים. אשרה זו מאפשרת לסטודנטים זרים גם לעבוד במקרים מסוימים. לצד זאת, פועלים בישראל גם מתנדבים בארגונים שונים בתחומי הרווחה, הבריאות, הדת וכיו״ב. תחת זאת נכללים גם אזרחים זרים המעוניינים להתנדב בצה״ל. לצורך התנדבות בישראל, יש להסדיר מראש ויזה מתאימה גם כן. הסברנו על כך בהרחבה כאן.

אשרות הומניטאריות

כמו מדינות רבות נוספות, מדינת ישראל מחויבת להגן על נתינים זרים הנחשבים כפליטים. קבלת מעמד בישראל לפליטים ומבקשי מקלט מדיני נבחנת בהתאם לאמנת הפליטים הבינלאומית. לצד זאת, קיימת אשרה מיוחדת מטעמים הומניטאריים הניתנת לאזרחים זרים במקרים שונים של סיטואציות בהן הם סבורים כי חזרתם למדינת מוצאם תסכן את חייהם.

אשרות נוספות

אשרה מסוג נוסף היא אשרה הניתנת לבנים ונכדים של חסידי אומות העולם, שהם אזרחים זרים אשר סייעו ליהודים בתקופת מלחמת העולם השנייה בהגנה מפני הנאצים ועוזריהם. כמו כן, ישנן אשרות מיוחדות אשר מוענקות לבני משפחה של אזרחים ישראלים. למשל, ויזה להורה קשיש ובודד של אזרח ישראלי ואשרה מיוחדת עבור הורים של חיילים בצה"ל במקרים בהם ההורים אינם זכאי שבות.

הסדרת מעמד בישראל – סוגי רישיונות ישיבה בישראל

תושבות ארעית בישראל – מעמד א/5

תושבות ארעית בישראל, ויזה מסוג א/5 מוענקת על ידי משרד הפנים לאזרחים זרים, על מנת להעניק להם אפשרות להסדרת מעמד בישראל בצורה חוקית, אולם לתקופה מוגבלת. תושבות ארעית מזכה את מחזקי האשרה הזו בתעודת זהות ישראלית, אלא שתוקפה מוגבל בזמן. תעודת זהות ארעית מונפקת בדרך כלל לתקופה של שנה אחת כל פעם. חשוב לדעת כי לאחר חצי שנה אדם בעל מעמד תושב ארעי בישראל, יכול לקבל ביטוח בריאות ממלכתי.

תושבות ארעית מעניקה מספר תעודת זהות ורישום בביטוח לאומי, כמו אלה הניתנים לאזרחי ותושבי ישראל. יחד עם זאת, מעמד של תושבות ארעית מתבטל כאשר המחזיקים בו מחליטים לעזוב את הארץ, ולהשתקע בחו"ל. כך גם המעמד יתבטל אם פקידי משרד הפנים יחליטו שלא לחדש את תוקף התושבות הארעית, על פי שיקול דעתם. תושבות ארעית ניתנת בדרך כלל בשלבים השונים של ההליך המדורג עבור בני זוג של ישראלים, טרם קבלת מעמד קבע בישראל.

תושבות קבע – מי הוא תושב קבע בישראל?

תושב קבע בישראל הוא מעמד קבע בארץ. מחזיקי תושבות קבע בישראל הם בעלי תעודת זהות רגילה קבועה. יחד עם זאת, תושבי קבע בארץ לא יכולים לבחור בבחירות הכלליות לכנסת. לעומת זאת, הם כן זכאים לבחור בבחירות לרשות המוניציפלית. תושבי קבע לא מחזיקים בדרכון ישראלי, אלא משתמשים בדרכון הזר שלהם להיכנס ולצאת מישראל במעבר הגבול. שהייה ארוכה מחוץ לתחומי מדינת ישראל ומעבר למדינה אחרת עלולה להוביל לפקיעת מעמד תושב קבע בישראל.

מעמד של תושב קבע בישראל מוענק בדרך כלל עבור אזרחים זרים אשר לא רוצים לוותר על אזרחותם הזרה על מנת לקבל אזרחות ישראלית, ולכן נשארים עם הדרכון הזר ותעודת זהות ישראלית. יש לציין כי ישנם תושבים בישראל אשר מבחינה היסטורית מוגדרים כתושבי קבע ואינם אזרחים, כמו תושבי מזרח ירושלים. תושבים אלה רשאים בתנאים מסוימים לבקש אזרחות ישראלית, בתנאי שיוותרו על אזרחותם הזרה.

אזרחות ישראלית – זכות להחזיק דרכון ישראלי

אזרחות ישראלית מוענקת עבור עולים חדשים לישראל אשר זכאי שבות בהתאם לחוק השבות כיהודים, או בני זוג של יהודים, או ילדים או נכדים של יהודים – כל אלה זכאים לקבל אזרחות ישראלית אוטומטית בעת עלייתם לישראל. כמו כן, אזרחות ישראלית מוענקת בהתאם לסעיף 7 לחוק האזרחות, עבור בני זוג של אזרחי ישראל. אזרחות ישראלית עבור בני זוג מוענקת בהליך מדורג של 5 שנים לפחות. כמו כן, בעלי מעמד תושב קבע בישראל רשאים להגיש בקשה לקבל אזרחות ישראלית.

צרו קשר עם משרד עורכי דין המתמחה בדיני הגירה לישראל – עו״ד הסדרת מעמד בישראל

במאמר זה פירטנו על קבוצות שונות של אזרחים זרים והוויזות המוענקות להם. כמו כן, פירטנו על סוגי המעמד הניתנים לאזרחים זרים השוהים בישראל. לכל שאלה נוספת או צורך בסיוע בכל סוגיה משפטית העולה בנושא, עורכי הדין במשרדנו, אשר עוסקים בענייני הגירה ותחום הסדרת מעמד בישראל ישמחו לתת לכם מענה מקיף ומקצועי. לקבלת מידע משפטי ניתן ליצור קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה ממשרדנו באמצעות מספרי הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה.

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה