דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תעודת יושר מפורטוגל

Michael Decker

משרדנו – משרד עורכי דין הגירה, מעניק שירותים משפטיים רבים, לרבות הנפקת תעודת יושר מפורטוגל. למשרד ניסיון של שנים רבות בקבלה וטיפול במסמכים הנדרשים לצרכי הגירה, וכמן כן הידע והכרת הקונסוליות והשגרירויות ושאר הגופים הרלבנטיים.

עקרונות היסוד שלנו הם דגש והקפדה יתרה בטיפול המסמכים. במשרדנו טיפול מקצועי הוא מתן מענה מהיר ומקצועי באותו היום ללא קשר למצב העומס במשרד, הקשבה מלאה, כולל ירידה לפרטים הקטנים, וסיום טיפול הינו רק לאחר שהלקוח מרוצה.

תעודת יושר מפורטוגל

התגברות הביקוש לתעודות

בשנים האחרונות נוצר ביקוש רב לתעודות יושר ממדינת פורטוגל לאור החלטת שלטונות פורטוגל להעניק אזרחות לצאצאי האנוסים ו/או מגורשי ספרד. כיום אלפי ישראלים קיבלו אזרחות פורטוגזית, חלקם בעזרת משרדנו.

מטבעם של דברים, ההשפעה הישירה הינה על הביקוש של תעודת יושר, היות והינה נדרשת לא רק לאזרחים זרים לצורך הארכת אישורי שהייה וכו', אלא אף לצורך מימוש זכויות שונות – כגון בעת רישום למוסדות לימוד שונים, מקומות עבודה וכדומה.

חשוב כי הגשת הבקשה לקבלת תעודת יושר מפורטוגל תהיה מקצועית

היות ומדובר במדינה ידידותית אשר העניקה את האזרחות, מבקשים רבים בטוחים כי הם במסלול בטוח להצלחה והדרכון כבר בידם. הדבר גורם להם לחשוב, לאור חוסר בקיאות בתחום, כי מדובר בבקשה פרוצדורלית פשוטה. אלא שמדובר בעצת ומחשבת אחיתופל ותו לא, כפי שיפורט.

דווקא בתעודת יושר בפורטוגל הנזק מחוסר מילוי מקצועי עלול להיות כמעט בלתי הפיך

חשוב לציין כי ההבדל בין הגשת בקשה מקצועית לבין בקשה שאינה מקצועית, במקרה הקל ככל הנראה יגרום לעיכובים. ומנגד, לעיתים הדבר עלול לגרום נזק כבד כדוגמת הרושם כי מציג תעודת היושר מנסה לרמות את הרשויות – והכל כתוצאה מהטעות במילוי הטופס, עקב אי ידיעת חוק מסוים בדין הפלילי בפורטוגל. חשוב המיוחד להיעזר במומחה כי מעת לעת מתפרסמים הוראות ותקנות חדשות, כגון השינוי של שיטת ההגשה מבחינה פרוצדורלית והנוכחות.

הדבר נכון בנוגע לקבלת אישור פלילי ממדינות מרחבי העולם –  ידיעת החקיקה בכל מדינה לפרטיה כולל הניואנסים הקטנים היא חשובה מאוד, כאשר חשוב להתחשב בעובדה שאין פסיקה וחקיקה פלילית אחידה אפילו לא ביבשת אירופה או ארה"ב.

חשיבות מילוי מדויק של תעודת יושר מפורטוגל

דוגמא לתוצאה קשה של טיפול רשלני היכול להיגרם ע"י מילוי טופס בהתאם לחקיקה הישראלית או מדינות מסוימות באירופה בנוסף לפורטוגל:

הדוגמא הקלאסית הינה טעויות בגין אי ידיעת גיל האחריות הפלילית. במדינת פורטוגל הוא יחסית מאוחר ובנוסף אינו אחיד לכל סוגי העבירות.לפשעים חמורים מדובר בגיל 12, אולם לכלל הפשעים רק מגיל 16.

לעומת זאת, במדינות אחרות באיחוד נקבעו גילאים אחרים. חלקם עם חלוקות וחלקם לא – כגון צרפת בה נקבע גיל 13 ללא החלוקה האמורה לעיל, או כדוגמת ישראל בה נקבע גיל 12 ללא שום חלוקה.

לכן, אדם אשר הורשע בעבירה בגיל 15 אשר ימלא את פרטיה בטעות בניגוד לגיל האחריות הפלילית בפורטוגל, הרי שבעטיה יהפוך מחזיק ברישום פלילי עם כל המשמעות הנלוות לכך.

חשוב לציין כי מדובר בדוגמאות בודדות לצורך המחשת הדברים גרידא, אולם קיימים דוגמאות רבות נוספות המלמדות על החשיבות של מילוי הטפסים והגשת הבקשה בצורה מדוייקת, נכונה ומקצועית.

סיוע עורך דין לקבלת תעודת יושר פורטוגלית 

העצה הטובה ביותר הינה להפקיד את הטיפול בהשגת ותרגום נוטריוני של תעודת יושר פורטוגלי בידי מומחים בנושא. במשרדנו ניתן לזכות לטיפול עם מענה אשר יש בו שילוב של מקצוענות ללא פשרות תוך שימת דגש לפרטים הקטנים, מתן יחס אישי, ראוי, וסובלני.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה