דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

שמות משפחה ספרדים ואזרחות פורטוגלית

Michael Decker

שמות משפחה יהודים-ספרדים חשובים בקביעת המוצא היהודי הספרדי לצורך קבלת אזרחות פורטוגלית. אלפי אנשים השיגו אזרחות פורטוגלית וספרדית דרך חוק השבות ליהודים ספרדים.

משרדנו מתמחה בהשגת דרכון פורטוגלי לזכאים. במאמר זה נסביר אודות שמות משפחה אשר עוזרים להוכיח מורשת יהודית-ספרדית.

Sephardic Family Names

למה יש חשיבות לשמות משפחה ספרדים?

אם אתם מעוניינים להגיש בקשה לאזרחות פורטוגלית על בסיס חוק השבות ליהודים ספרדים, שם משפחה ספרד הוא אחת הדרכים הכי ברורות להוכחת המוצא היהודי הספרדי שלכם. מגיש הבקשה לא צריך להיות בעל שם משפחה יהודי ספרדי בעצמו – אבל הוכחת שמות יהודים ספרדים באילן היוחסין (במילים אחרות, הוכחה כי אב ישיר של המבקש היה בעל שם משפחה כזה), יכולה לסייע בהוכחת המוצא הספרדי. המסמך החשוב ביותר בהגשת בקשה לאזרחות הוא תעודה מהקהילה היהודית בפורטו או בליסבון שמכירה בשורשים הספרדים היהודים שלכם.

היסטורית שמות משפחה יהודים ספרדים

במהלך ההיסטוריה הארוכה של רדיפת יהודי ספרד ופורטוגל, יהודים בחצי האי האיברי שינו לעיתים קרובות את שם המשפחה. השינוי אפשר להם לנסות להשתלב בחברה על מנת להימנע מהתנכלויות, רדיפות או גירוש. ישנם שלושה תקופות עיקריות לשמות משפחה ספרדיים.

במהלך התקופה הראשונה, היו ליהודים שמות יהודים, שהרבה פעמים נלקחו מן השפה העברית. לעיתים היו להם גם שמות איברים, שהם בחרו מתוך ענייני נוחות. במהלך התקופה השנייה, היהודים סבלו רדיפות קשות, אסרו על היהודים לקיים מצוות וחייבו את היהודים בספרד ובפורטוגל לקבל שמות איברים ונוצרים. לעיתים קרובות יהודים שינו גם את השם הפרטי וגם את שם המשפחה על מנת להסתיר את זהותם היהודית. במהלך התקופה האחרונה, כשיהודים עברו למדינות בהם הם יכלו לקיים מצוות באופן חפשי, הם ניסו לחזור לשמם המקורי.

אפשר למצוא רשימות ארוכות של שמות משפחה ספרדים באתרים  כגון ויקיפדיה או אתרי יוחסין ספרדים או הרשימה באתר הארץ. במדריך המפורט שלנו להשגת אזרחות פורטוגל תוכלו למצוא רשימה של שמות משפחים ספרדי הנפוצים בישראל, ומאמרים על אודות ההיסטוריה של חלק גדול מהם.

סדרה זו של מאמרים

המאמר הזה הוא מאמר אחד מיני רבים בסדרת מאמרים הנוגעים להשגת אזרחות פורטוגלית. בסדרה הזו אנחנו עונים על הרבה שאלות שמעניינות את קהל הלקוחות שלנו, שכוללים את המסמכים שנדרשים להגשת בקשה לאזרחות פורטוגלית לבני זוג שאינם יהודים ספרדים, הגשת בקשה עם רישום פלילי, מה לעשות אם היו לכם מספר מקומות מגורים לפני הגשת הבקשה, ועוד.

צרו קשר

משרד עורכי הדין שלנו בעל עשורים של ניסיון בדיני הגירה. עזרנו ללקוחות רבים לקבל המלצה של קהילה יהודית ובעקבות כך, את הדרכון הפורטוגזי. במידה ויש לכם שאלות או צורך במידע נוסף, צרו קשר ונשמח לעזור.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה