דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

שם המשפחה פרדו – דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד

Joshua Pex

שם המשפחה פרדו מזוהה יחד עם עוד עשרות שמות משפחה מרוקאים כבעלי מקור ספרדי. בישראל חיים כ- 3.5 מיליון תושבים החולקים עבר ספרדי ומשום כך גם זכאים לקבלת דרכון פורטוגלי. ראה אם שם משפחתך מופיע ברשימת הזכאים.

מהיום קבלת דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד הופכת להיות פשוטה יותר. משרדנו עוסק רבות בגילוי עקבותיהם של מגורשי ספרד בארצות השונות, כולל פיענוח שמות משפחה המגיעים עד למגורשי ספרד ופורטוגל. במקרה ואינכם בעלי שם משפחה ספרדי, אנו נוכל לקשר אתכם עם חוקרי שורשים בכדי שתדעו בוודאות אם גם אתם זכאים לדרכון פורטוגלי.

שם המשפחה פרדו

מקור שם המשפחה פרדו

שם המשפחה פרדו הוא שם טוֹפּוֹנִימִי, במילים אחרות הוא שם הנגזר משם של מקום. בעיירה אל-פרדו (El-Pardo) הנמצאת ליד עיר הבירה מדריד בעבר התיישבו יהודים. בנוסף, נמצאת אל-פרדו כ- 85 ק"מ מהעיר טולדו, שהייתה מעוז היהודים בספרד. השם מופיע תכופות גם אצל יהודי פורטוגל קדם הגירוש בערי ליסבון, סֵטוּבָּל, אֵבוֹרָה, גִימַרָאיִיש ועוד.

לאחר גירוש ספרד, אנו נתקלים בשם המשפחה בערים כמו סלוניקי, איזמיר, איסטנבול, ירושלים, אלכסנדריה, המבורג, אמסטרדם, ניו-יורק, ניו-פורט (רוד-איילנד), ליבורנו, ואף בג'מייקה, מקסיקו וארגנטינה. הערים שצוינו מוכרות כערים שהכילו קהילות ספרדיות/פורטוגליות.

צורת כתיבת השם והגייתו היא בדרך כלל זהה אך לעיתים קיימים יוצאי דופן:

.Pardo, Erpardo, Pardov

בישראל חיים כ – 741 תושבים הנושאים את שם המשפחה פרדו. ישנם יהודים נוספים הנושאים את השם ברחבי העולם במיוחד במדינות כגון קנדה, צרפת, ארצות הברית, ברזיל וארגנטינה. מלבד זאת, ישנם צאצאי יהודים נוספים ביבשות אמריקה (בייחוד דרום אמריקה) הנושאים את השם או בעלי קרבה משפחתית אליו.

לפניך מאמרים נוספים על קהילות מגורשי ספרד בארצות השונות ושמות המשפחה הזכאים לדרכון פורטוגלי:

  1. יהודים מדרום אפריקה זכאים לדרכון פורטוגלי:
  2. יהודים ספרדים באוסטרליה:
  3. דרכון פורטוגלי ליוצאי איראן/פרס:
  4. מקור שם המשפחה זיתוני:
  5. ברדוגו – שם משפחה ספרדי אותנטי:
  6. השם ביטון וצורת התפתחותו לאורך השנים:

תודה למר יהונתן גבריאלוב על עזרתו בכתיבת המאמר.

פנו אלינו עבור מסמכים להוצאת דרכון פורטוגלי

משרדנו מקל על המועמדים עם בעיות הביורוקרטיה השונות. אנו נדאג לסייע לכם להשיג מסמכים נדרשים להוצאת דרכון פורטוגלי ונבהיר לכם את כל זכויותיכם במידה ואתם אכן צאצאים למגורשי ספרד (תהליך פשוט זה מתבצע על-ידי בדיקה מהירה שאנו מבצעים במשרדנו). צרו עמנו קשר במספרים הבאים, תודה.

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה