דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

שם המשפחה זוארץ – איך לקבל אזרחות פורטוגלית

Michael Decker

כמו שמות משפחה ישראלים רבים, גם שם המשפחה זוארץ בעל שורשים ספרדים. מאמר זה יציג את התפתחות השם לאורך השנים, אל תוך הצורה ה"ציונית" שקיבל במשך הזמן. אם אתם נושאים שם זה בצורותיו השונות כמו שיפורטו כדלקמן, אתם ככל הנראה בעלי קשר ישיר או עקיף למגורשי ספרד או פורטוגל, לכן אנו נוכל לסייע לכם לדעת איך לקבל אזרחות פורטוגלית.

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בתחום ההגירה למדינות האיחוד האירופי וצפון אמריקה. אנו מסייעים לצאצאי מגורשי ספרד להכיר את קשרם הספרדי וכך גם מאפשרים להם לדעת את זכאותם עבור קבלת אזרחות פורטוגלית.

שם המשפחה זוארץ

מקור שם המשפחה זוארץ

שם המשפחה זוארץ הגיע מצפון ספרד מהעיר אוֹבִייֵדוֹ. השם השתנה עם השנים בקרב יהודים וקיבל צורה יהודית-ציונית. במקורו היה השם מוכר בצורתו כ- סוארס או סוארז. אנו נתקלים בשם אצל יהודים בערי טולדו, בַּדָחוֹס וקוּאֶנְקָה בתקופת תור הזהב.

לאחר גירוש ספרד אנו נתקלים בשם בערים שונות בעולם, בדרך-כלל ערים שאיכלסו מספר גדול של מגורשים ספרדים, למשל: אמסטרדם, לִיבוֹרְנוֹ (איטליה), קהיר, בורדו אלכסנדריה, טוניס, סלוניקי, לונדון ומקסיקו סיטי (על-פי רשמים של האינקוויזיציה הספרדית במקסיקו).

לפניך צורת הגיית וכתיבת השם השונות:

Suares, Suarez, Souares, Juarez, Xuarez, Soares, Soarez, Zuaretz, Zoaretz, Zuarez.

שם המשפחה ידוע בציבור הישראלי, ואותו נושאים כ- 1,485 אזרחים. ישנן נגזרות דומות נוספות בארץ כדוגמת זוארס- עם 197 בעלי שם, זוארז- 55, ו- זו ארץ עם 40 נושאי שם נוספים. על-פי הערכות ישנם אלפי צאצאי מגורשים יהודים ולא יהודים המחזיקים בשם זה בעולם בייחוד ביבשות אמריקה הדרומית והצפונית.

מאמרים נוספים אודות מגורשי ספרד ושמות משפחתם בעולם:

  1. מקור שם המשפחה אוחנה:
  2. שם המשפחה ביטון בעל עבור ספרדי:
  3. מקורו של שם המשפחה המפורסם חייט:
  4. דרכון אירופאי ליוצאי תימן:
  5. סיפורם של מגורשי ספרד באוקראינה:
  6. יהודי ספרד בקולומביה:
  7. צאצאי מגורשי ספרד בעיראק:

תודה למר יהונתן גבריאלוב על תרומתו במחקר וכתיבת המאמר.

צרו קשר עבור אזרחות פורטוגלית ליהודים

משרדנו – משרד עורכי דין הגירה לפורטוגל, מסייע בקבלת אזרחות פורטוגלית ליהודים אשר חולקים עבר משותף עם מגורשי ספרד. לבדיקת זכאות ראשונית ללא עלות עבור קבלת דרכון פורטוגלי, צרו איתנו קשר במספרים המופיעים מטה או דרך הדוא"ל, תודה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה