דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

מקור שם המשפחה שושן – דרכון אירופאי ליוצאי מרוקו

Joshua Pex

שמות משפחה מרוקאים רבים הם בעלי שורשים ספרדיים. המאמר יציג את מקור שם המשפחה שושן ואת מקורו אצל יהודי ספרד. במידה ואתם נושאים את שם המשפחה, או בעלי קשר משפחתי אליו, קרוב לוודאי שגם אתם זכאים לקבלת דרכון פורטוגלי.

דרכון אירופאי ליוצאי מרוקו ומדינות צפון אפריקה פתוח כיום ליהודים אשר באפשרותם להוכיח זיקה משפחתית למגורשי ספרד. הצגת קשר דרך שם משפחה היא דרך מעולה להוכיח את זכאותכם. משרד עורכי הדין שלנו עוזר לצאצאי המגורשים עם תהליך הגשת הבקשה לאזרחות פורטוגלית.

מקור שם המשפחה שושן

מקור שם המשפחה שושן / בן שושן:

שם המשפחה שושן מצוי בין יהודי צפון אפריקה ובמיוחד מרוקו. את השם אנו פוגשים לראשונה בעיר טולדו שבספרד בתחילת המאה ה- 12. מסופר כי משפחה יהודית שנשאה את השם רכשה חלקת אדמה בטולדו. בתחילת המאה ה- 13, אנו שומעים על יהודי בשם אֲבּוּ עוּמָר אִבְּן שוֹשַן שהקים בית-כנסת בטולדו בשנת 1203. השם שימש יהודים במיוחד בטולדו אך גם בערי סוֹרִייָה ומוֹלִינָה.

לשם ישנם שני פירושים –

 1. שם מַטְרוֹנִימִי – שם הנגזר משמה של אם קדומה העונה לשם שושנה.
 2. שם טוֹפּוֹנִימִי – שם הנגזר משם של עיר. במקרה זה העיר שושן הנמצאת באיראן (בירתה העתיקה של ממלכת פרס, כיום שמה סוּסָה). ידוע כי יהודים בבליים עד תחילת האלף הקודם היגרו לאזור ספרד בשל ביקוש מקומי לרופאים מומחים או בעלי בקיאות הלכתית תורנית.

לאחר גירוש ספרד ניתן להבחין בשם בערי צפון אפריקה אך גם במילאנו, מנטובה, אמסטרדם ואיזמיר.

לשם גרסאות כתיבה רבות ושונות –

Shushan, Susan, Susa, Bensusan, Bensuse, Bensusen, Bensuseoglu, Bensusenoglu, Bensoussan, Bensousan, Benshusan, Shoshan, Even-Shushan, Ibn-shushan, Shoshani, Shoshany

מספר הישראלים הנושאים את שם המשפחה לצורותיו הרבות הוא גבוה. להלן רשימת השמות ומספר נושאיהם בישראל:

 1. שושן – 6,312
 2. בן שושן – 5,583
 3. שושני – 2,285
 4. בן-שושן – 328
 5. שושה – 224
 6. אבן שושן – 55
 7. בן שושה – 41
 8. בנשושן – 35

שם המשפחה ידוע כשם יהודי. על-פי הערכות ישנם כאלפיים וחמש מאות יהודים נוספים הנושאים את שם המשפחה בעולם במיוחד במדינות כגון צרפת, קנדה, ארצות הברית, ארגנטינה וברזיל.

לפניך מאמרים נוספים על שמות משפחה ספרדיים וקהילות מגורשי ספרד ונדודיהם בארצות השונות:

 1. מקור השם זיתוני
 2. שם המשפחה גבאי ונגזרותיו אצל יהודי ספרד
 3. הקשר הספרדי לשם המשפחה אזולאי
 4. מקור שם המשפחה גביזון
 5. קהילות ספרד בדרום אפריקה
 6. מגורשי ספרד באיראן

תודה למר יהונתן גבריאלוב על עזרתו בכתיבת המאמר.

פנו אלינו בכל שאלה עבור דרכון פורטוגלי למגורשי ספרד

משרדנו מתמחה בענייני הגירה, אזרחות זרה ורילוקיישן לחו"ל. באתר האינטרנט שלנו תוכלו למצוא מגוון מאמרים המפרטים למועמד הפוטנציאלי כיצד יוכל לדעת אם הוא זכאי לדרכון פורטוגלי. המאמרים עוסקים בסוגיות כגון כמה עולה להוציא דרכון אירופאי, אזרחות פורטוגלית לבעלי רישום פלילי, הוצאת דרכון פורטוגלי לילדים, האם בעל דרכון אירופאי צריך ויזה לארצות הברית, דרכון אירופאי לימודים ועוד.

 

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה