דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

מחיר אזרחות פורטוגלית: הצוהר שלכם לאירופה

Law office

אזרחות פורטוגלית פותחת בפני ישראלים רבים צוהר לעולם – לאיחוד האירופי ואף מעבר לו. אם גם אתם החלטתם שהגיע הזמן לדאוג לכך, הרשו לנו לעשות לכם סדר אודות מחיר אזרחות פורטוגלית לעומת התמורה.

ישראלים רבים כבר הבינו כמה כוח יש בדרכון פורטוגלי של האיחוד האירופי, ודואגים להצטייד באחד. אזרחות ישראלית כבודה במקומה מונח, אולם יש יתרונות רבים באזרחות אירופאית. אפשר להשתקע בכל קצוות האיחוד האירופי, כולל לצרכי עבודה, אין צורך להוציא ויזה לארה"ב, אפשר להיכנס לארצות שונות שאי אפשר להיכנס אליהן עם דרכון ישראלי, וזו רשימה חלקית בלבד.

מחיר אזרחות פורטוגלית: הצוהר שלכם לאירופה

שגם אם לא מדובר בצורך מיידי, ישראלים אוהבים לדעת שיש להם את האופציה, שהם לא יצטרכו לדאוג להיתרים ואישורים אם וכאשר הצורך יתעורר. במילים אחרות, ישראלים נוטים להיות הרבה יותר רגועים כשהם יודעים שיש להם אזרחות זרה.

פורטוגל מכירה בעובדה שלישראלים רבים ישנם שורשים פורטוגליים, אשר אפשר לשייך אותם למאה ה-15, לפני גירוש ספרד, ששלח את אבות אבותיהם לצפון אפריקה, המזרח התיכון ואפילו ליבשת אמריקה. החל משנת 2015 הוצאת אזרחות פורטוגלית לצאצאי המגורשים הפכה להיות אופציה רלוונטית וברת ביצוע, גם בעבור ילידי ישראל שמעולם לא היו בפורטוגל.

לחלק גדול מצאצאי המגורשים יש שם משפחה אשר יעיד על הזיקה המשפחתית ארוכת השנים לפורטוגל, אילן יוחסין שמוכיח את הזיקה ליהדות ספרד, שליטה בלדינו, מסמכים המעידים על הקשר המשפחתי ועוד. כמחווה של רצון טוב ועל מנת לתקן את העוול ההיסטורי, ממשלת פורטוגל מאפשרת לאותם צאצאי מגורשים "לחזור אל המקורות" ולקבל דרכון פורטוגזי.

מחפשים אזרחות פורטוגלית מחיר משתלם? כדאי שתדעו

ישנם כמה שלבים בתהליך קבלת אזרחות פורטוגלית. בראש ובראשונה, כל מבקשי הזכאות לאזרחות פורטוגלית, עוברים ראיון אצל עורך דין הגירה המתמחה בהוצאת דרכון פורטוגלי ומציגים בפניו את כל הראיות והמסמכים הרלוונטיים. במידה והמסמכים מספקים, הבקשה מועברת לקהילה היהודית בפורטוגל. לעומת זאת, במידה וידוע כי קיים קשר לאב-קדמון ממוצא ספרדי אך אין הוכחות מספקות וחותכות יועבר המקרה לחוקר שורשים מקצועי. אם כן, לאחר ביצוע הראיון ישנן מספר אפשרויות:

  1. מסמכים וראיות חותכות לצאצאי ספרד – האפשרות הראשונה והקלה ביותר, היא שהמסמכים והראיות שבידי מבקש הזכאות מספקות בעבור הגשת הבקשה, והוא עובר ישירות לפנייה לקהילה היהודית לפורטוגל אשר מאשרת את הקשר בין מבקש האזרחות לבין מגורשי ספרד.
  2. המסמכים והראיות אינם מוכיחים את הקשר – בניגוד לאפשרות הראשונה, באפשרות השנייה אין בידי מבקש האזרחות ראיות והוכחות מספקות של הקשר לצאצאי ספרד. במקרה שכזה התהליך נעצר ולא תישלח בקשה לאזרחות פורטוגלית, וזאת עד למציאת הוכחות חותכות אשר יעניקו את אותה אזרחות מיוחלת.
  3. קיים מידע אודות הקשר למגורשי ספרד אך אין הוכחות וראיות בידי המבקש – באפשרות זו אין בידי מבקש האזרחות הוכחות מספקות, אולם קיימת ההנחה שהוא ממוצא ספרדי יהודי וכי יש בסיס שניתן להוכחה בעתיד. במקרה זה מקבל מבקש הבקשה הפנייה לחוקר שורשים מקצועי שייתכן ויוסיף מידע רלוונטי להוכחת הקשר.

אם כן, מחיר אזרחות פורטוגלית משתנה בהתאם לכל שלב ושלב בתהליך הנפקת האזרחות. כאשר בשורה התחתונה כל התהליך לקבלת האזרחות הפורטוגלית יכול להסתכם בסך עלויות מקסימלי של בין  10,000-12,000 ₪ אשר כוללות בתוכן תשלומים לקהילה היהודית בפורטוגל המאשרת את הזיקה למדינה, אגרות נוספות, וכן שכר טרחה לעורך הדין.

בעבור מי ששוקל מגורים באיחוד האירופי, או לכל הפחות רוצה שתהיה לו האופציה, עלות אזרחות פורטוגלית בהחלט משתלמת, ותחזיר את עצמה פי כמה וכמה בעתיד.

בנקודה זו חשוב לציין כי אין לדעת מה צופן לנו העתיד, ולכן כל מי שחפץ באזרחות פורטוגלית כדאי להשיג אותה בהקדם האפשרי ולנצל את חלון ההזדמנויות שנפתח בטרם יחולו שינויים בתנאי הסף ובמחיר אזרחות פורטוגלית. וכמו שאומרים? אל תדחו למחר את מה שאתם יכולים לעשות היום.

אזרחות פורטוגלית מחיר טוב ומה שביניהם

ישנם כאלה המעוניינים לחסוך את מחיר אזרחות פורטוגלית ומנסים לעשות את ההליך ללא עורך דין. הוצאת אזרחות זרה היא הליך ביורוקרטי לא פשוט שאנחנו עושים בפעם הראשונה, מה שאומר שהיא מביאה עימה לא מעט בלבול. כן, אפילו במדינה שנחשבת קלה יחסית להוצאת אזרחות זרה כמו פורטוגל.

ראשית, יש צורך להוציא מסמכים המעידים על הזיקה ההיסטורית ולשלוח אותם לקהילה היהודית המקומית. שנית, יש לתרגם את אותם מסמכים בתרגום נוטריוני ולהוסיף לכך חותמת אפוסטיל, אשר מכשירה אותם כבעלי ערך מעבר לגבולות מדינת ישראל. רק בסופו של דבר, לאחר כמה חודשים טובים, תוכלו לקבל את האישור הרצוי.

חשוב לציין שכל שלב עולה כסף, גם אם בחרתם לגשת לעניין בעצמכם, לפעמים אפילו מאות יורו לכל שלב. הווה אומר, עורך דין לענייני הגירה אשר ביצע את הפרוצדורה מספר פעמים, יכול לחסוך לכם כסף, מאמץ ושעות רבות של נבירה באינטרנט ולמידה של הנושא. כמובן שהמומחיות שלו והטיפים שלו בעבור אלו שאינם מנוסים בתחום, שזה בעצם רובנו, הינם בעלי ערך רב.

בקיצור: עלות אזרחות פורטוגלית, בפרט כאשר התהליך מלווה על ידי עורך דין, מסתכמת באלפי שקלים, אולם בטווח הארוך מדובר על סכום שיחזיר את עצמו ויבטיח לכם שקט נפשי, וזה – עניין שאין לו מחיר.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה