דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הליך קבלת אזרחות פורטוגל

Michael Decker

מהו הליך קבלת אזרחות פורטוגל? מה הם השלבים, המסמכים הדרושים, העלויות, וכמה זמן ההליך נמשך? משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בהשגת אזרחות פורטוגול עבור הזכאים.

מאמר זה עוסק במשך זמן ההמתנה הנדרש על-מנת לקבל אזרחות פורטוגלית יהודית (או אזרחות עבור צאצאים ליהודים ספרדים). ישראלים רבים כבר הגישו בקשה זו, אך רק אלו שפנו למומחים אמיתיים צלחו בהגשת הבקשה. משרדנו מסייע ללקוחותינו להצליח בהליך קבלת אזרחות והגירה לפורטוגל.

כמה זמן לוקח הליך קבלת אזרחות פורטוגל?

יהודים ספרדים או צאצאיהם אשר מעוניינים ברכישת אזרחות פורטוגלית לעיתים תכופות שואלים אותנו כמה זמן לוקח התהליך. אורך התהליך תלוי בהליך הספציפי אותו עובר המועמד לאזרחות פורטוגלית. הזמנים המצוינים הינם מדויקים נכון לשנת 2019. עם זאת, חשוב לציין שמסגרות הזמן לתהליך נתוות לשינוי. ההליך תלוי במהירות עבודת הבירוקרטיה בפורטוגל, גם אם מהירות העבודה בצד הישראלי (של משרדנו) היא מהירות בזק.

שלב הליך מס' 1 – הגשת בקשה עבור המועמד

בהליך הפשוט ביותר, אשר הסברנו במאמרינו לגבי המסמכים הדרושים עבור קבלת אזרחות פורטוגל, המועמד חייב להשיג ולהגיש את כל המסמכים הנדרשים. אנו שולחים את המסמכים לפורטוגל, התהליך מוגש לרשויות הרלבנטיות וזמן לא ארוך לאחר מכן הממשלה הליך קבלת אזרחות פורטוגלהפורטוגלית מאשרת אזרחות למועמד. זאת בהנחה כי כל המסמכים היו מדויקים ומספיקים עבור התהליך – אבל זה דבר אשר אנו מסייעים ללקוחותינו איתו, מלווים, מייעצים ומגישים בשם הלקוח שלנו מההתחלה ועד הסוף. באופן כללי תהליך זה לוקח בערך 23 חודשים.

הערה: אתרי אינטרנט רבים אחרים מציינים כי התהליך לוקח כשמונה חודשים, אולם זהו אורך הזמן המינימלי כאשר התהליך כבר החל. נכון לעכשיו, "כשנתיים" הוא הזמן החל מהגשת הבקשה ועד סיום ההליך.

שלב הליך מס' 2 – רישום נישואים עבור בן-זוג לא ספרדי בפורטוגל

הליך אחר, אשר נכלל בנוסף להליך קבלת אזרחות פורטוגל עבור זכאים, הוא הגשת בקשה לאזרחות פורטוגלית עבור בן/ת זוג שאינו צאצא ספרדי או יהודי. מומלץ לקרוא בנושא במאמרינו "אזרחות פורטוגלית יהודית עבור בני-זוג וילדים". הצעד הראשון בתהליך זה הוא לרשום את נישואי הזוג בפורטוגל. אנו יכולים לסייע בתהליך זה, שלוקח בערך שלושה חודשים. במידה ולמועמד (ובת הזוג) יש ילדים הם מגישים בקשה עבורם גם כן, ראו שלבים 3 ו4.

שלב הליך מס' 3 – בקשה עבור ילדי המועמד

הליך נוסף הוא הגשת בקשה לאזרחות פורטוגלית עבור ילדי המועמד. בעוד הילדים יכולים להגיש בקשה כצאצאים ספרדים, באפשרותם להגיש בקשה גם כקטינים. לאחר שהמועמד רשם את נישואיו בפורטוגל, באפשרותו להגיש בקשה לאזרחות עבור ילדיו הקטינים. על-מנת לעשות זאת, הוא נדרש, בין היתר, להוכיח את קשר ילדיו לפורטוגל. שלב זה בתהליך לוקח בערך כשנה וחצי.

הליך מס' 4 – הגשת בקשה עבור בני זוג זרים

לאחר הגשת רישום נישואי המועמד (ואם צריך גם רישום ילדיו) לרשויות הפורטוגליות, המועמד יכול להגיש בקשה עבור בת זוג זרה באמצעות אפשרות אזרחות פורטוגלית באמצעות נישואים. הליך זה לוקח בערך כשנה וחצי.

סדרת המאמרים – אזרחות פורטוגל לצאצאי מגורשי ספרד

מאמר זה הוא אחד מתוך סדרת מאמרים הדנים באזרחות פורטוגלית, כולל הוכחת הייחוס היהודי ספרדי אצל המועמד, מה לעשות במידה וחיית במקומות מגורים רבים טרם הגשת בקשה עבור אזרחות פורטוגלית, מה לעשות במקרה ולמועמד יש עבר פלילי ועוד.

צרו איתנו קשר – משרד עורכי דין

משרדנו מתמחה בתחום ההגירה. אנו מתחייבים להפוך את תהליכי ההגירה לקלים ומהירים ככל האפשר בשביל לקוחותינו. אם יש לכם שאלות לגבי כמה זמן לוקח לקבל אזרחות פורטוגלית יהודית או כל דבר הקשור לדיני הגירה, הרגישו חופשי ליצור קשר עמנו.


 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה