Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

עורך דין דרכון אוסטרי לפי החוק החדש

Michael Decker
Michael Decker

Dan Kash

טיפול מהיר ויעיל בבקשות שהגשתי כל זאת תוך סבר פנים יפות ואוירה נעימה.

בעקבות מהפכה בחוק היסוד האוסטרי, נפתחה דרך נוספת לקבל בעזרתה דרכון אירופי עבור למעלה מ-150 אלף ישראלים. המדינה האוסטרית היא חברה מלאה באיחוד האירופי, ובין היתר אחת המדינות המפותחות בעולם. משום כך, אזרחיה יכולים להיכנס למספר גבוה של מדינות אשר ישראלים אינם מורשים להיכנס אליהן, לדוגמא ארצות הברית, אוסטרליה, קטאר וכד'.

משרד עו"ד הגירה לאוסטריה בתל אביב ירושלים שלנו עומד בקשר יומיומי עם הרשויות האוסטריות אשר אחראיות על מיון התיקים והעברתם. מומחינו כבר צברו ניסיון רב במשך השנים ויודעים לסווג באופן מהיר ויעיל זכאויות. לצד זה, במשרד ישנה מחלקת נוטריון הבקיאה בחוק הגרמני ואשר תוכל לתרגם לגרמנית את המסמכים הנדרשים.

 עורך דין דרכון אוסטרי לפי החוק החדש

הרחבות משמעותיות שקבעו חברי הפרלמנט האוסטרי בחוק ההגירה, יכירו מעתה במספר גדול יותר של זכאים. למעשה המספר גבוה לאין שיעור בזכות הקריטריונים החדשים. נתחיל בכך שבעבר צאצאים של ניצולי שואה שסבלו באוסטריה במהלך הרדיפה הנאצית לא היו רשאים להגיש בקשה ולהתאזרח.

אולם, כיום יכולים להגיש בקשה אף ללא צורך לוותר על אזרחות קיימת. בנוסף, הפרלמנט האוסטרי לא קבע רף או קריטריון כלשהו בנוגע לצאצאים. לכן, כל מי שהוא צאצא ישיר לאדם שנרדף באוסטריה בין השנים 1933-1955 יכול להגיש הצהרה (להוציא בעלי רקע פלילי שהורשעו בעבירות חמורות אשר אינן קבילות תחת חוק ההתאזרחות האוסטרי). הסיבה היא בגלל שחוק ההתאזרחות האוסטרי מועבר בין הורה לילד בקשר דם. עם זאת, תחת חוק זה גם נכללים ילדים מאומצים.

עד כניסת התיקון החדש, יכלו לקבל דרכון אוסטרי רק אלו שנרדפו בידי הנאצים, או ספציפית מפלגת ה-NSDAP – National socialist German workers’ party. אולם כיום מדובר באופן כללי על מי שנרדף בגלל רקע אנטישמי, ולמעשה בסיבות גזעניות.

בגלל האנטישמיות אותה הפגינו האוסטרים במשך השנים, רבים מהיהודים נמנעו מלהתאזרח באוסטריה בצורה טבעית. אחוז גבוה של יהודים שהו במדינה לאורך שנות ה-20 וה-30 תחת מעמד של שהיית קבע. הללו סבלו שנים ארוכות מאפליה והמחוקק לא הכיר בהם כזכאים להנפיק אזרחות. כיום, מצב מביך זה השתנה וגם אלו רשאים לפי החוק להוציא אזרחות יחד עם צאצאיהם.דרכון אוסטרי לפי החוק החדש

גם נשים שוות בפני החוק החדש

בעיית המגדר שהפריעה ומנעה מכמות ניכרת של נשים ניצולות שואה וצאצאיהן להשיג את האזרחות האוסטרית עד כה בוטלה. לאמיתו של דבר, ההוראה הזו היא ככל הנראה גולת הכותרת של הרפורמה כולה. בשונה ממדינות אירופיות לא מעטות, בהן נשים גם היום סובלות מפער חברתי מידי הרשויות כמו גם צאצאיהן של אזרחיות. באופן יוצא דופן, הסירו האוסטרים את המכשולים, ואלה כיום בדומה לגברים רשאיות ליהנות בצורה מלאה מהפריווילגיות המוצעות.

הארכת הדד-ליין לקביעת זכאות

עד לא מזמן החוק האוסטרי הכיר רק באלו שיצאו מהמדינה האוסטרית עד שנת 1945 – שנת סיומה של מלחמת העולם השנייה. מעתה יכלול החוק גם את אלו שיצאו מגבולות אוסטריה עד שנת 1955 (בעיקר מדובר בפליטים, חולים, ואחרים שלא יכלו לעזוב את אוסטריה מיד עם סיום המלחמה). בנוסף מתייחס החוק למי שהיו אזרחי האימפריה האוסטרו-הונגרית. מדובר על כמאתיים אלף יהודים מזרח אירופאים שהתגוררו ברובם הגדול במדינה עד תחילת שנות ה-30.

דרכון אוסטרי עורך דין לפי החוק החדש

המשרד עוסק בקבלת אזרחויות אירופיות על בסיס שורשים. במשרדינו מחלקה דוברת גרמנית המתמחה בהליכי ההתאזרחות באוסטריה. בנוסף, הצוות מטפל גם בקשר לבקשות לאזרחות גרמנית. בכדי להתנהל אל מול הרשויות האוסטריות נדרש להיות בקיא בשלבים ובתהליכים הכרוכים. הרשויות האוסטריות מקפידות על המסמכים ועל הצגת הקשר ויתר הפרטים המתחייבים. מומלץ להשלים את התהליך בעזרתו של בעל מקצוע מנוסה.

צרו קשר

במשרד דקר, פקס, לוי, רוזנברג תמצאו עו"ד הוצאת דרכון אוסטרי לפי החוק החדש. במידה ואתם לא בטוחים בזכאותכם, אפשר ואף מומלץ ליצור עמנו קשר ואנחנו נשמח להבהיר לכם את שאלותיכם בנידון. למרות התקנות המרובות החוק החדש בגדול נחשב פשוט יותר מזה הישן, ולכן מובן יותר ברובו.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top