Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

סקירת הדרישות לדרכון אוסטרי

Michael Decker
Michael Decker

מרים פופ

הי לכולם,אורך דין מבורך ,מאות גדולה.אמין,אמיתי ,מתחשב בכול סיטואציה ספציפי לבן האדם הנותן שירות .שאלוהים הברך אותו ואת משפחתו.🙏🙏🙏תודה לאל שיש כאלו אורך דינים כמו Joshua Pex.ממליצה מאוד בחום.❤❤❤

התיקון לפרק c58 בחוק הלאום האוסטרי, אשר נכנס לתוקף ב-1 בספטמבר 2020, מפצה את צאצאי קורבנות השואה האוסטרית. יהודים ולא יהודים שעזבו את אוסטריה בין השנים 1933 עד 1955 בעקבות הסיפוח והרדיפה הנאצית במדינה, והצאצאים הישירים שלהם כולל ילדים שאומצו כקטינים, זכאים לדרכון אוסטרי.

החוק כולל את כל מי שנולד בקרואטיה, הונגריה, איטליה, סרביה או סלובניה ושהה באוסטריה באותה התקופה. בנוסף, החוק מרחיב את הזכאות לצאצאים של נשים אשר שרדו את השואה, ומשווה אותם לצאצאים של שורדי שואה ממין זכר, אשר נכללו בגרסה הקודמת של החוק.

תכנון המסלול לאזרחות אוסטרית

בשנה שעברה, בן ציון לפיד בן ה-84 הפך ליהודי הראשון לקבל אזרחות אוסטרית תחת החוק החדש. אם אתם רוצים להתחבר מחדש לשורשים האירופים או ליהנות מההטבות הטמונות בדרכון שני, המאפשר לכם לחיות, לעבוד, ללמוד, לחפש עבודה או לפרוש לגמלאות ב-27 ממדינות האיחוד האירופאי, יש לכם הזדמנות מצוינת.

שאלות טכניות לגבי איך להגיש בקשה לאזרחות אוסטרית והדרישות לדרכון אוסטרי, החלו לזרום אלינו מאז שהתיקון לחוק נכנס לתוקפו. משרד עורכי הדין שלנו זיהה עניין הולך וגובר מקרב זכאים פוטנציאליים מארה"ב וישראל.

מסמכים שחובה למסור בעת הגשת בקשה רשמית להפוך לאזרח אוסטריה

נזכיר שאפשר לקבל אזרחות אוסטרית מבלי לוותר על הדרכון הישראלי. חשוב לציין זאת מאחר ובמרבית המקרים, אוסטריה לא מכירה באזרחות כפולה.הדרישות לדרכון אוסטרי

על מנת שהבקשה הרשמית שלכם תהיה מוצלחת, עליכם לספק את המסמכים הדרושים, ויש די הרבה דרישות לקבלת דרכון אוסטרי. עליכם לספק הוכחה לגבי הזהות שלכם וזהות אבותיכם שנכחו באוסטריה בתקופה המוזכרת מעלה:

  • תעודת לידה
  • דרכון בתוקף
  • הוכחה לאזרחות אוסטרית בעת ההגירה, כגון דרכון אוסטרי או גרמני, תעודת תושבות, תעודת גלות וכדו'.
  • הוכחה לקבלת אזרחות ישראלית, אמריקאית או כל אזרחות אחרת.
  • הוכחה לשינוי שם מתעודת נישואים / גירושים, שירות צבאי, תעודה אקדמאית או כל מסמך רשמי אחר המאשר את הקשר למדינה.
  • הוכחה לתאריך ההגירה מאוסטריה.
  • טופס בקשת אזרחות חתום, אשר כולל את סיפור החיים של בן המשפחה שהיה אזרח או תושב אוסטרי בעבר, כמו גם הסיפור שמספר כיצד שרדו את השואה. בנוסף תצטרכו לספק מידע בנוגע לשירות הצבאי, עבודה, כתובות ופרטים רלוונטיים נוספים.
  • מסמכים שאינם בגרמנית או אנגלית דורשים תרגום נוטריוני.

חשוב לציין:

כאשר ממלאים את הבקשה לדרכון אוסטרי, חשוב למלא את השמות, תאריכים, מקום הלידה ופרטים אחרים של בני המשפחה במדויק. זאת על מנת שהרשויות האוסטריות יוכלו למצוא ולאמת את המידע ברשומות ובארכיון שלהם.

ייתכן ותדרשו לבצע מחקר לאיסוף השמות, תאריכי לידה או כתובות מגורים של בני המשפחה. הדבר נכון גם כאשר מגישים בקשה לדרכון שני למדינת האיחוד האירופאי כגון, אזרחות פורטוגלית לצאצאים של יהודים ספרדים מספרד ופורטוגל.

יש להגיש חלק מהמסמכים בשפות שאינן גרמנית עם תרגום בגרמנית ממתרגם בית המשפט. ייתכן ויהיה צורך במסמכים נוספים. תהליך בדיקת המסמכים והענקת האזרחות אינו כרוך בעלות כספית.

משרד עורכי הדין שלנו ידריך אתכם לגבי הגשת המסמכים וכל הדקויות הקשורות בקבלת דרכון אוסטרי. יש בידינו נסיון משמעותי בסיוע לאנשים לזהות את הנתיב הנכון לקבלת אזרחות אוסטרית. אם אינכם זכאים תחת החוק החדש, אולי אתם זכאים בהסתמך על מוצא, התאזרחות, זכאות או מענק. אנו גם עוסקים בענייני הגירה הקשורים לפורטוגל ופולין, אז הרגישו בנוח לבדוק את כל האפשרויות שלכם לאזרחות באיחוד האירופאי איתנו.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top