דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

עדכוני כניסה לישראל, ועדת חריגים ומידע על הארכת ויזות – עדכון לפברואר 2021

Joshua Pex

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

לתשומת לבכם: מאמר זה נכתב בחודש פברואר 2021. לאחר פרסום המאמר, התעדכנו ההנחיות וכעת מתאפשרת כניסת ישראלים לפי מכסה יומית. זאת בהתאם לנוהל חדש, שנועד לאפשר לאזרחי ישראל השוהים בחו״ל להיכנס ארצה, כדי להשתתף ביום הבחירות. יש לעקוב אחר עדכונים נוספים, וניתן לפנות אלינו לכל שאלה או סיוע בנושא.

בעקבות הנחיות הקורונה, הוטלו הגבלות משמעותיות ביותר על כניסה לישראל, הכפופה כעת לאישור ועדת חריגים. זאת לצד צמצום פעילות רשות האוכלוסין ומשרדי הממשלה. מלבד ההגבלות על כניסה לישראל במהלך תקופת הקורונה, עולות שאלות לגבי הארכת ויזות לשוהים בישראל. קיים בלבול רב באשר למצב המשפטי בנושאים אלה. לכן, במדריך זה (אשר עודכן ביום 24.2.2021), עו״ד מומחה לדיני הגירה ממשרדנו יעשה עבורכם סדר בדברים.

בכל שאלה או ייעוץ בנושא כניסה לישראל ויציאה ממנה במהלך תקופת הקורונה, תוכלו להיעזר במומחי ההגירה ממשרד עורכי הדין שלנו. למשרדנו ניסיון של למעלה מ-30 שנה בתחום ההגירה לישראל ואל מחוץ לה. גם בתקופה מורכבת זו, אנו מסייעים ללקוחותינו בטיפול בקבלת אישורי כניסה לישראל והגירה ארצה, ובייצוגם מול כלל הרשויות והערכאות המשפטיות.

סגירת הגבולות מעלה שאלות קשות

בימים אלה שורר אי סדר משמעותי בכל הנוגע ליציאה מישראל או כניסה לישראל. הדבר נובע מהנחיות הקורונה העדכניות, אשר נועדו להתמודד עם התפשטות מוטציות חדשות של נגיף הקורונה ברחבי העולם. בחודש ינואר 2021 הוחלט על סגירת נתב״ג. במקביל, הוקמה ועדת חריגים, המאפשרת כניסה מוגבלת ביותר לישראל בתקופה הנוכחית. אף שנתב״ג נפתח מאז, פעילות ועדת החריגים תימשך לפחות עד חודש מרץ 2021.  

ישראלים רבים שיצאו מהארץ בתקופה האחרונה, או כאלה השוהים בחו״ל, נותרו במדינות זרות ללא ידיעה מתי וכיצד יוכלו להיכנס ארצה. כל זה עוד מבלי להזכיר את מי שהיו אמורים לעלות לישראל בימים אלה, ואזרחים זרים שתכננו הגעה לארץ. כמו כן, עולה שאלה לגבי אזרחים זרים אשר שהו בישראל ותכננו לעזוב בזמן הקרוב. חלקם מחזיקים באשרה (ויזה) שפקעה או שעומדת לפקוע, ללא יכולת לחדשה. זאת לאור מתכונת החירום בה פועלת רשות האוכלוסין כעת. הדבר מעמיד בסימן שאלה את מעמדם החוקי בישראל. 

אלה רק חלק מהבעיות עמן מתמודדים רבים בעקבות מצב מבלבל זה. הדיווחים הסותרים בתקשורת רק מגבירים את תחושת הבלבול לגבי מה מותר ומה אסור. למשרדנו הגיעו פניות רבות בנושא, הן מישראלים והן מאזרחים זרים. אף הוגשה עתירה לבג״ץ מטעם משרדנו, בטענה לאי חוקתיות של הגבלות הכניסה לישראל. במקביל, היה חשוב לנו להעלות את מאמר זה, במסגרתו נסביר להלן על הפתרונות המשפטיים הזמינים כעת.

כניסה לישראל בזמן סגר הקורונה

כניסה לישראל – נכון לחודשים פברואר 2021

בשלב זה, מלבד אנשי צוות אוויר (במסגרת מילוי תפקידם), נדרש ככלל אישור ועדת חריגים לצורך כניסה לישראל מכל יעד בעולם. נכון למועד כתיבת שורות אלה, הוועדה מנפיקה כמה מאות אישורי כניסה מדי יום לכל היותר. האמור חל הן על כניסה לישראל דרך נתב״ג, והן על מעבר יבשתי לישראל, דרך ירדן. קיימות מספר טיסות מסחריות מדי יום, וכן טיסות חילוץ בודדות של חברות התעופה הישראליות. השתתפות בטיסות כאמור, מצריכה הגשת בקשה מיוחדת ואישורה מראש.

לגבי כניסת אזרחים זרים, תאושר בשלב זה כניסה רק בשני מקרים. האחד, לצורך השתתפות בלוויה של קרובי משפחה מדרגה ראשונה. הכניסה תתאפשר ל-24 שעות בלבד, וללא אפשרות להשתתף בשבעה. המקרה השני הוא של הגעה לצורך תיירות מרפא, ורק כאשר מדובר בקבלת טיפולים מצילי חיים. מכל מקום, הן כניסת ישראלים והן כניסת זרים כרוכה בביצוע בדיקת קורונה (PCR) וקבלת תוצאה שלילית עד 72 שעות לפני הטיסה.

כיצד ניתן לבקש אישור ועדת חריגים?

הגשת בקשה לוועדת חריגים נעשית באמצעות טופס מקוון. במסגרת הטופס יש למלא פרטים שונים על הפונה, היעד ממנו מגיעים והסיבות החריגות בגינן הכניסה לישראל מתבקשת. ככלל, הוועדה תאשר כניסה במקרים רפואיים מצילי חיים, מקרים בעלי אופי הומניטרי או בשל צורך אישי חריג. במידה והאישור יינתן, הוא יהיה תקף ל-10 ימים, במהלכם ניתן יהיה להיכנס ארצה. עד 24 שעות לפני היציאה ממדינת היעד, יהיה צורך במילוי הצהרת בריאות של הנוסעים הנכנסים.

כמו כן, נוסעים (לרבות מחלימים ומחוסנים) יידרשו בקבלת תוצאה שלילית של בדיקת קורונה שנערכה עד 72 שעות לפני היציאה לישראל. במקרה של טיסת המשך, ובהנחה שלא יחלפו יותר מ-24 שעות בין הטיסה הראשונה ובין ההגעה ארצה, ניתן יהיה להציג בדיקה שלילית שתוקפה עד 72 שעות לפני הטיסה ממדינת היעד.

חובת בידוד לנכנסים לישראל

החל מחודש דצמבר ועד להודעה חדשה, חלה על המגיעים ארצה מכל מדינה בעולם חובת בידוד. בשלב זה עדיין מדובר על בידוד במלונית, אך במקרים חריגים יתאפשר בידוד ביתי. הבידוד חל למשך 14 יום, אך בכפוף לביצוע שתי בדיקות קורונה (השניה ביום ה-9 לבידוד) וקבלת תוצאות שליליות בשתיהן, ניתן לקצר את התקופה ל-10 ימי בידוד. תיתכן קבלת פטור חלקי או מלא מבידוד למחוסנים ומחלימים. זאת בכפוף להצגת אישורים על החלמה מקורונה או חיסון שניתנו בחו״ל, וכן ביצוע בדיקה סרולוגית (לאיתור נוגדני קורונה) במעבדה מוכרת ומאושרת. משרדנו מסייע בייצוג וליווי משפטי לצורך הפרוצדורות הנ״ל.

הארכת אשרות (ויזות) לזרים השוהים בישראל

לגבי אזרחים זרים המחזיקים בוויזת שהייה בישראל, רבים תוהים מה עולה בגורל האשרה שברשותם. זאת לאור מתכונת הפעילות המצומצמת של לשכות רשות האוכלוסין. חשוב לדעת כי עבור אזרחים זרים השוהים בישראל ואשר פג תוקף הוויזה שברשותם, מוארכות הוויזות באופן אוטומטי. זאת בהתאם לחוק חירום שנחקק בנושא. מדובר על מרבית סוגי הוויזות הקיימות. ההארכה עומדת על 3 חודשים לכל היותר ממועד הפקיעה המקורי של הוויזות. עם זאת, תיתכן אף אפשרות לבקש הארכה חריגה של 3 חודשים נוספים. לכל בירור נוסף לגבי הסטטוס האישי, ניתן להיוועץ עם עורך דין מומחה לדיני הגירה.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה

לסיכום, כניסה לישראל מוגבלת מאוד בימים אלה, וככלל כפופה לאישור ועדת חריגים. עם זאת, קיימים הפתרונות החריגים עליהם עמדנו לעיל. אם יש לכם שאלות נוספות בנושאים מורכבים ומבלבלים אלה, תוכלו ליצור עמנו קשר. עורך דין ממשרדנו ישמח לסייע לכם. עורכי הדין ממשרד עורכי הדין שלנו מתמחים בדיני הגירה. משרדנו מטפל באופן שוטף בבקשות כניסה לישראל, גם בתקופה לא פשוטה זו. 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה