Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כניסה לישראל במהלך התפרצות נגיף הקורונה

אירנה רוזנברג

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

כניסת אזרחים זרים לישראל בעת התפרצות הנגיף תתאפשר רק באישור מיוחד מראש, עבור זרים העומדים בקריטריונים מסוימים ויכולים לשהות בתנאי בידוד, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, לאחר הכניסה לישראל. בכל מקרה, רשות האוכלוסין וביקורת הגבולות, מעדכנים את הנהלים בתכיפות רבה, לכן מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט של משרד הפנים בנושא כניסה לישראל בתקופת נגיף הקורונה. בנוסף, ראו עדכון חשוב שהתפרסם באתר משרדנו ביום 18.1.2021 בנושא בקשת אישור כניסה לישראל.

בשל מגיפת ה- COVID-19 (וירוס הקורונה), ישראל נקטה באמצעי זהירות מסוימים כדי להגן על אזרחיה. אחד אמצעים הללו היה הטלת מגבלות מחמירות על כניסת אזרחים זרים לישראל ממדינות זרות. מדינות רבות בעולם נקטו בצעדים דומים, אולם בכל זאת נשמעה על הגבלות אלה ביקורת חריפה מצד מגני זכויות האדם, מכיוון שהן פוגעות בזכות לחופש התנועה.

מה יכולים לעשות אזרחים זרים אשר חייבים להיכנס לישראל בתקופת האיסור? האם יש אפשרות להיכנס להגיע לארץ הקודש בימי המגיפה? במאמר זה, עורכת הדין אירנה רוזנברג ממשרדנו תסביר כיצד ניתן לקבל אישור כניסה לישראל במהלך התפרצות נגיף הקורונה.

כניסה לישראל במהלך התפרצות נגיף הקורונה

הכלל והחריגים לכלל – כניסה לישראל למרות הקורונה

איסור הכניסה חל על כל האזרחים הזרים, אך לאחרונה נקבעו מספר מקרים חריגים, עליהם נפרט להלן; מי שעומדים באותם חריגים ויוכלו להוכיח כי באפשרותם לשהות בבידוד בן 14 יום, יכול לקבל זכות כניסה לישראל.

יש להוכיח את האפשרות לעבור בידוד מראש, על ידי הצגת חוזה שכירות או מכתב מחברים / קרובי משפחה המסכימים לאפשר לאזרחים הזרים לעבור את תקופת ההסגר בביתם. אך גם אם ברשותכם המסמכים התומכים הנחוצים, יש לקבל אישור כניסה לישראל מראש ולא עם הגעתכם לארץ.

הגשת בקשת כניסה לישראל במהלך התפרצות נגיף הקורונה

הנהלים העדכניים מחודש יוני 2020 מאפשרים לבני זוג וילדים משותפים של אזרחי ישראל או תושבי קבע בישראל לבקש להיכנס ארצה. כך גם יתאפשר לבני זוג זרים של אזרחי ישראל או תושבי קבע, אשר פועלים להסדיר את מעמדם בישראל, לבקש כניסה ארצה. בשני המקרים הבקשה תוגש דרך הנציגות הישראלית (שגרירות/קונסוליה) במקום שהותם של האזרחים הזרים, או באמצעות רשות האוכלוסין וההגירה (במידה ובני הזוג הישראלים גרים בארץ).

בנוסף, נקבעו הנחיות נוספות לגבי הגעת קרובי משפחה של בני זוג זרים לחתונות ולוויות. לחתונות יוכלו להגיע קרובי משפחה מדרגה ראשונה של בני הזוג הזרים, וכן סבים וסבתות של החתן והכלה. ללוויות יוכלו להגיע בשלב זה רק קרובי משפחה מדרגה ראשונה. ההגעה מותנית בהגשת בקשות ואישורן, מול הנציגות הישראלית במקום שהותם של האזרחים הזרים.

כמו כן, נקבעו קריטריונים נוספים לכניסת סטודנטים זרים, תלמידי ישיבות זרים, מומחים זרים מסוימים המגיעים לעבוד בישראל ותיירי מרפא. בכל אחד מהמקרים נדרש לערב, מלבד את רשות האוכלוסין וההגירה, גם את המוסדות הרלוונטיים – מוסדות הלימוד (לעניין סטודנטים ותלמידי ישיבות), המשרד הממשלתי הרלוונטי (לעניין המומחים הזרים) או מנהל בתי החולים במשרד הבריאות (לעניין תיירי המרפא). הרחבנו על כך ועל הקריטריונים לעניין כניסה של קרובי משפחה במאמר עדכון נוסף שהתפרסם באתר משרדנו.

הפרוצדורה לאחר הגשת הבקשה

מלבד הגשת הבקשה, יש לצרף כאמור הוכחות ליכולת לשהות בבידוד בישראל. הבקשה תיבחן על-ידי משרד הפנים. אם תתקבל, הנתונים של האזרח יוכנסו למערכת המידע של ביקורת גבולות. לאחר שתתקבל הודעה כי הבקשה אושרה, ניתן יהיה להיכנס לישראל. יש להדפיס את התשובה של הקונסוליה ולהציג אותה בעת העלייה למטוס. בשל ההגבלות שנוספו לאחרונה, ייתכן שלא תוכלו לעלות למטוס ללא מסמך זה.

צרו קשר עם מומחי ההגירה שלנו לקבלת עזרה

משרד עורכי הדין שלנו ​​מתמחה בעלייה וכניסה לישראל. אפילו במהלך המשבר הכלל עולמי הנוכחי, משרדנו נכון לתת יד ולסייע בפתרון של בעיה לכאורה בלתי פתירה.

אנו ממשיכים לעדכן באתרנו על כל השינויים במדיניות ההגירה של ישראל הקשורים להתפרצות COVID-19. המשיכו לעקוב אחר התפתחויות בנושא.

צרו קשר לייעוץ וקבלת עזרה ב:

 

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top