כניסת אזרחים זרים לישראל בעת התפרצות הנגיף תתאפשר רק באישור מיוחד מראש, עבור זרים היכולים להוכיח כי קיימו מרכז חיים בישראל בשנים האחרונות ויכולים לשהות בתנאי בידוד, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, לאחר הכניסה לישראל. בכל מקרה, רשות האוכלוסין, ביקורת גבולות, מעדכנים את הנהלים בתכיפות רבה, לכן מומלץ להתעדכן באתר האינטרנט של משרד הפנים בנושא כניסה לישראל בתקופת נגיף הקורונה.

בשל מגיפת ה- COVID-19 (וירוס הקורונה), ישראל נקטה באמצעי זהירות מסוימים כדי להגן על אזרחיה. אחד אמצעים הללו היה איסור כניסת אזרחים זרים לישראל ממדינות מסוימות, הנחשבות נגועות בקורונה, והטלת מגבלות ודרישות על כניסת אזרחים זרים לישראל מכל מדינות העולם. מדינות רבות בעולם נקטו בצעדים דומים, אולם בכל זאת איסור זה קיבל ביקורת חריפה מצד מגני זכויות האדם, מכיוון שהוא מפר את הזכות לחופש התנועה.

מה יכול לעשות אזרח זר אשר חייב להיכנס לישראל בתקופת האיסור? האם יש אפשרות להיכנס להגיע לארץ הקודש בימי המגיפה? התשובה בקצרה היא שאין כמעט כניסה של זרים לישראל, למעט מי שיכול להוכיח קיום מרכז חיים בישראל בשנים האחרונות, וגם שהייה בהסגר בתנאי בידוד לאחר כניסה לישראל.

במאמר זה, עורכת הדין אירנה רוזנברג תסביר כיצד ניתן לקבל אישור כניסה לישראל במהלך התפרצות נגיף הקורונה.

הכלל והחריגים לכלל – כניסה לישראל למרות הקורונה

כניסה לישראל במהלך התפרצות נגיף הקורונהאיסור הנסיעה חל על כל אזרחים זרים, אך קיים יוצא מן הכלל אחד; אפשרות הכניסה עבור אזרח זר שמרכז חייו היה בישראל בתקופה האחרונה אשר יכול לעבור הסגר / בידוד. מי שיכול להוכיח כי באפשרותו לעבור הסגר בן 14 יום, יכול לקבל זכות כניסה לישראל.

יש לציין כי תצטרכו לתעד כראוי את הזמינות של המקום בו תשהו בהסגר. אסור לעבור הסגר במלונות או באכסניות בישראל. משום כך, יש להוכיח את האפשרות לעבור הסגר על ידי הצגת חוזה שכירות או מכתב מחברים / קרובי משפחה המסכימים לאפשר לאזרח הזר לעבור את תקופת ההסגר בביתם. אך גם אם ברשותכם המסמכים התומכים הנחוצים, יש לקבל אישור כניסה לישראל מראש ולא עם הגעתכם לארץ.

הגשת בקשת כניסה לישראל במהלך התפרצות נגיף הקורונה

על מנת לקבל אישור יש למלא טופס מיוחד ולהגישו לקונסוליה הישראלית במדינת מגורי האזרח הזר. יש לצרף הוכחות ליכולת לעבור בידוד עצמי בישראל. לאחר הגשת הבקשה, תתקבל הודעה אלקטרונית לגבי הערכת הבקשה.

הבקשה תועבר למשרד הפנים. אם תתקבל, הנתונים של האזרח יוכנסו למערכת המידע של ביקורת גבולות. לאחר שתקבל הודעה כי הבקשה התקבלה, ניתן להיכנס לישראל.

יש להדפיס התשובה של הקונסוליה ולהציג אותה בעת העלייה למטוס. בשל ההגבלות שנוספו לאחרונה, ייתכן שלא תוכלו לעלות למטוס ללא מסמך זה.

צרו קשר עם מומחי ההגירה שלנו לקבלת עזרה

משרד עורכי הדין כהן, דקר, פקס, ברוש ​​מתמחה בעלייה וכניסה לישראל. אפילו במהלך המשבר הכלל עולמי הנוכחי, משרדנו מוכן לתת יד ולסייע בפתרון של בעיה לכאורה בלתי פתירה.

אנו ממשיכים לעדכן באתרנו על כל השינויים במדיניות ההגירה של ישראל הקשורים להתפרצות COVID-19. המשיכו לעקוב אחר התפתחויות בנושא בשבועות הקרובים.

צרו קשר לקבלת עזרה ב:

כניסה לישראל במהלך התפרצות נגיף הקורונה

: 03-3724722

        055-9781688

 : office@lawoffice.org.il