דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

נוהל הפסקת הליך זוגי מול משרד הפנים עקב סיום הקשר – מה חשוב לדעת?

Joshua Pex

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

מאמר זה עוסק בנוהל הפסקת ההליך המדורג לקבלת מעמד חוקי בישראל עבור בן זוג זר הנמצא בקשר זוגי עם ישראלי, בעת הסדרת מעמד לבני זוג זרים של אזרחים ישראלים, בהתאם לחוק הכניסה לישראל וחוק האזרחות.

עורך דין הגירה לישראל, ממשרדנו – מתאר את הליך הפסקת הליך זוגי מול משרד הפנים, עבור בני זוג אשר הקשר שלהם הגיע לסיומו.

על-מנת לעשות את התהליך קל ופשוט כלל שניתן, אנו ממליצים להיעזר בעורכי דין המומחים שלנו. בצוות שלנו מצוי עורך דין המומחה לנוהל מתן מעמד לבני זוג זרים של אזרחים ישראלים.

הפסקת הליך זוגי מול רשות האוכלוסין והגירה תוך כדי הליך מדורג להסדרת מעמד

למי מיועד השרות?

נוהל הפסקת הליך מדורג מיועד עבור בני זוג זרים של אזרחים ישראלים אשר נמצאים בתהליך הסדרת מעמד חוקי בישראל עבור בן או בת הזוג האזרחים הזרים. הנוהל מופעל כאשר בני הזוג נפרדים, מתגרשים או עם מותו של בן הזוג הישראלי.

מה הם המקרים בהם יופסק ההליך המדורג שמתנהל מול משרד הפנים?

נוהל משרד הפנים קובע כי הליך זוגי יופסק באחד משני המקרים הבאים:
1) גירושין / פרידה.
2) פטירת בן הזוג הישראלי.

אופן הטיפול בבקשה – הפסקת הליך מדורג:

 1. עובד רשות האוכלוסין יבדוק את כל המסמכים הקשורים להליך.
 2. במידה והתקבלה הודעה על גירושין או פרידה יזומנו שני בני הזוג לשימוע במשרד הפנים. ההחלטה בבקשה תתקבל לאחר השימוע. אם בן הזוג הזר לא יתייצב לשימוע, או אם הוחלט לבטל את ההליך המדורג, יבוטל רישיונו של בן הזוג הזר. מכתב הסבר יישלח בדואר רשום לשני בני הזוג, ובן הזוג הזר יתבקש להחזיר את תעודת הזהות הישראלית שברשותו ולעזוב את ישראל תוך 14 יום.
 3. בהתאם לנוהל הפסקת הליך מדורג, בחלק מן המקרים יועבר המקרה לדיון בפני הוועדה לעניינים הומניטריים.
  להלן המקרים בהם יועבר הדיון לוועדה:

  1. לבני הזוג שהתגרשו ילדים משותפים המצויים במשמורת של בן הזוג הזר, הנישואין היו כנים ונרשמו במרשם האוכלוסין, בן הזוג החל בהליך המדורג, קיבל רישיון ישיבה א/5 ועברה יותר ממחצית מתקופת ההליך המדורג, ופקיד סעד קבע שעזיבתו של בן הזוג הזר תפגע באופן משמעותי בטובת הילדים.
  2. בן הזוג הישראלי נפטר, לבני הזוג ילדים משותפים, הנישואין היו כנים ונרשמו במרשם האוכלוסין, ובן הזוג הזר קיבל במסגרת ההליך המדורג רישיון ישיבה א/5.
  3. בן הזוג הישראלי נפטר, לבני הזוג אין ילדים משותפים, הנישואין היו כנים ונרשמו במרשם האוכלוסין, בן הזוג הזר קיבל במסגרת ההליך המדורג רישיון ישיבה א/5, עברה יותר ממחצית תקופת ההליך המדורג ולא היה ספק בכנות הקשר במהלך הנישואין. במסגרת השימוע בפני הוועדה תיבדק זיקתו של בן הזוג הזר לישראל, והאם היא חזקה יותר מזיקתו למדינה הזרה.
 4. בן זוג שנדחתה בקשתו, וקיימות נסיבות הומניטריות שמצדיקות דיון בפני הוועדה, רשאי בן הזוג שנדחתה בקשתו לבקש דיון בפני הוועדה ההומניטרית.נוהל הפסקת הליך מדורג - עורך דין

אנחנו לשירותכם – עורכי דין להגירה

אם אתם נזקקים לעורכי דין מומחים לנושאי הגירה לישראל ו/או הפסקת הליך מדורג ו/או מעמד לבני זוג זרים, הגעתם למקום הנכון! משרד עורכי הדין שלנו עומד לשירותכם. אנו מתמחים בתחומי עורך דין הגירה לישראל, מעמד חוקי לנתינים זרים, ובצוות שלנו תוכלו למצוא עורך דין להגירה לישראל, עורך דין הגירה לארה"ב.

צרו קשר לקבלת ייעוץ משפטי לגבי הגירה לישראל או הפסקת הליך זוגי:

צרו קשר

 • ✓ Valid number ✕ Invalid number
 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה