רכישת אזרחות זרה

כלל מאמרי רכישת אזרחות זרה

רכישת אזרחות זרה על בסיס השקעה

רכישת אזרחות זרה אפשרית במספר מדינות בעולם על בסיס השקעה כספית משמעותית. למעשה "קניית אזרחות" באחת מהמדינות המאפשרות זאת, היא אחת האופציות הפשוטות, גם אם היקרות יחסית, לקבלת דרכון זר, כולל מדינות החברה באיחוד האירופאי.

ההבדל בין קניית אזרחות לבין קבלת אזרחות על בסיס הגירה או קשר משפחתי

משרדנו עוסק כבר שנים בתחום ההגירה, השגת דרכונים זרים ורילוקיישן. מעבר בין מדינות מבוסס בדרך כלל על קשרים משפחתיים, כגון בן או בת זוג או הורים או ילדים אזרחי מדינה אחרת. כמו כן, בעידן הנוכחי של כפר גלובאלי רבים נוסעים לתקופות מוגבלות או ארוכות לחו"ל למטרות עבודה ולימודים. ישנם מדינות אשר מאפשרות קבלת אזרחות לאחר שהייה של מספר שנים באותה מדינה.

ישראלים רבים פועלים לקבלת דרכון זר בהיותם צאצאים של אזרחי מדינות מזרח אירופה או מדינות אחרות המאפשרות העברת אזרחות מהורים או סבים לילדים. משרדנו מסייע להשגת דרכון אוסטריה ופורטוגל. זכאים לדרכון פורטוגזי חייבים להראות כי שושלת היוחסין מקשרת ביניהם לבין יהודי ממוצא ספרדי.

מדינות רבות מאפשרות קבלת אשרות על בסיס הקמת עסק ליזמים אשר תורמים לכלכלה המקומית. בישראל במהלך 2019 משרד הפנים הנפיק ויזה למשקיעים אזרחי ארה"ב. חלק מהמדינות, כגון ארה"ב, מאפשרות למשקיעים הזרים לקבל אזרחות לאחר מספר שנים בהן תרמו לכלכלה המקומית, אבל ישראל אינה אחת המדינות האלו. במקרים כאלה היזם נדרש להוכיח כי לא רק השקיע סכום מסוים בכלכלה המקומית, אלא שהשקעתו תרמה לצמיחת עסק בר-קיימא אשר מעסיק עובדים מקומיים לאורך מספר שנים.אזרחות זרה

לעומת זאת, הליך רכישת אזרחות זרה מהיר ופשוט יותר. התנאי המרכזי הוא שלמבקש האזרחות ישנו סכום מסוים להשקעה. בדרך כלל מדובר בסכום בסך של כמה מאות אלפי דולר לכל הפחות, תלוי במדינה. לאחר השלמת ההשקעה ועמידה בשאר התנאים, המשקיע ומשפחתו מקבלים את אזרחות אותה מדינה באופן אוטומטי כמעט, בתנאי ואינו מהווה סכנה לשלום הציבור במדינה זו.

מה היתרונות של רכישת אזרחות זרה?

רכישת אזרחות של מדינה החברה באיחוד אירופאי, לדוגמה, מאפשרת לבעל האזרחות לנהל עסקים, לעבוד, לחיות דרך קבע, ולנוע באופן חופשי ברחבי כל מדינה אחרת החברה באיחוד האירופאי (אשר כולל, נכון לכתיבת מאמר זה, תחילת 2020, גם את בריטניה). שימו לב כי אזרחי האיחוד האירופי יכולים להיכנס בחופשיות אל למעלה מ- 100 מדינות אחרות בעולם, אשר אינן דורשות אשרת תייר מראש מבעל אזרחות של האיחוד.

כמו כן, בעלי דרכון אירופאי יכולים להיכנס לשטח ארצות הברית ללא צורך בקבלת אשרת תייר מראש. מאידך, ניתן גם לרכוש אזרחות אמריקאית או קנדית באופן ישיר, ולקבל גישה למעצמות הכלכליות המובילות בעולם.

קניית אזרחות במדינה פותחת מגוון אפשרויות השקעה, קניית נדל"ן, והקלות במסים לאחר קבלת האזרחות.

באלו מדינות ניתן לרכוש אזרחות?

בין המדינות המאפשרות רכישת אזרחות איתן עובד משרדנו נכללות: אוסטריה, פורטוגל, ספרד, בריטניה, בלגיה, קנדה, ארצות הברית, אוסטרליה, יוון, קפריסין, אנטיגואה וברבודה, מלטה, סנט קיטס ונוויס (בקריביים) דומיניקה, גרנדה, וסינגפור. כל ארצות אלו מאפשרות לרוכשי אזרחות לקבל אזרחות או תושבות קבע תוך זמן קצר או מיד לאחר אישור הבקשה והעברת התשלום.

כיצד אנחנו נוכל לסייע לכם לרכוש אזרחות זרה?

עורכי דין במשרדנו בעצמם הם אזרחי מדינות שונות בעולם ומחזיקים דרכונים זרים, כגון: ארה"ב, אנגליה, קנדה, הולנד, רוסיה, צרפת, רומניה ואוקראינה. אנו מסייעים ללקוחות להכין את כל המסמכים הנדרשים בישראל ולאחר מכן נמצאים בקשר עם עורכי דין במדינות שונות בחו"ל אשר מסייעים בהליך רכישת אזרחות זרה על בסיס השקעה, עד להשלמת קבלת דרכון זר.

צרו קשר – עורך דין רכישת אזרחות זרה

משרדנו עוזר בקניית אזרחות נוספת לאזרחים ותושבי קבע בישראל. נשמח לקבוע שיחת ייעוץ מול עורך דין לגבי האזרחות המתאימה לכם ועלותה.