Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

האם אזרחים ישראלים יהיו זכאים בקרוב לקבל אשרת משקיעים E-2 לארצות הברית?

James Cohen

רותי ויגודסקי

אנו נעזרנו בשרותי משרד עו"ד כהן, דקר, פקס וברוש, לתרגום תעודות לגרמנית ולקבלת אפוסטיל. עובד המשרד סשה טיפל בבקשתנו באדיבות ובמסירות. תעודה אחרונה נמסרה בזמן סגר הקורונה. סשה עשה מאמץ עילאי על מנת שנוכל לקבלה בזמן ועל זאת אנו מודים לו. רותי ואמנון ויגודסקי

ויזות E-2 הוגבלו עד כה לאזרחי ישראל בעלי אזרחות אחרת, כלומר: ישראלים אשר מחזיקים בדרכון זר.
רק אזרחי המדינות אשר חתמו על הסכם הדדי עם ארה"ב זכאים להגיש בקשה לוויזת משקיע מסוג E-2 לארצות הברית. יחד עם זאת, ההתפתחויות האחרונות עשויות לאפשר לישראלים לקבל אשרת E-2 לארה"ב. מאמר זה של עורך דין ג'יימי כהן, שותף בכיר במשרד עורכי הדין שלנו המתמחה בהגירה לארה"ב, בוחן את השאלה:
האם משקיעים ישראלים יוכלו סוף סוף לקבל אשרות E-2 לארה"ב בעתיד הקרוב?

האם ויזות E-2 יהיו זמינות לישראלים בקרוב?

מהם הגורמים המונעים מישראל לקבל אשרת משקיע מסוג E-2 לארה"ב?

פרסומים לאחרונה בחדשות (קיץ 2018) מלמדים על כך כי ישראלים יהיו זכאים בקרוב לקבל אשרות ויזה מסוג E-2 לארה"ב. אשרת המשקיע E-2 מאפשרת לאזרחי מדינות בעלות אמנה הדדית עם ארצות הברית להשקיע ולנהל עסקים בארה"ב. זוהי אשרה מאוד אטרקטיבית, אשר מאפשרת למשקיע להגיע לארצות הברית עם המשפחה ולהישאר שם כל עוד העסק רווחי ופעיל. עם זאת, ייתכן שכל מי שמתכנן לקבל את האשרה בזמן הקרוב עלול להתאכזב.

לפני מספר שנים עברה בארה"ב חקיקה מיוחדת שפתחה את האפשרות לקבל ויזת E/2 על ידי ישראלים. בזמנו החדשות היו מאוד אופטימיות. אך השנים חלפו, וההסדר ההדדי לא התממש, מאחר וממשלת ישראל לא הסכימה לתנאי ארה"ב להשקעות ואשרות לישראל עבור אזרחים אמריקאים. תאורטית, ממשלת ישראל הייתה מוכנה לאפשר השקעות אלו בתנאים טובים, אך לא לשביעות רצון שלטונות ארה"ב. לאחרונה חלה התקדמות נוספת בצד הישראלי, על מנת לעמוד בדרישות ארה"ב, לפיכך הפרסומים כי התכנית קרובה כעת ליישום. גורמים מסוימים טענו כי התכנית יכולה לצאת לדרך כבר בסתיו הקרוב (2018). חשוב לזכור כי באופן מעשי, שום דבר עוד לא קבוע.

כיצד להגיש בקשה לקבלת ויזות E-2?

אשרת E-2 מיועדת לזרים אשר משקיעים ומנהלים עסק בארה"ב.
למשקיעים יש אפשרות לרכוש עסק קיים או להקים עסק חדש. בכל מקרה, המשקיע חייב להוכיח כי ההשקעה היא אמיתית, משמעותית (מינימום של 100,000 $) ותוביל להעסקת עובדים בארה"ב.

המשקיעים הפוטנציאליים, אשר מבקשים לקבל אשרת E2 לארה"ב חייבים לשקול את הגורמים הבאים לפני הגשת הבקשה:

 •  היכן הם רוצים לחיות ולעבוד בארה"ב?
  בכל מדינה בארצות הברית יש כללים ותקנות שונים עבור עסקים.
 •  איזה סוג של עסק רוצה המשקיע לרכוש להקים?
  ההזדמנויות העסקיות בארה"ב הן בלתי מוגבלות. עם זאת, המשקיע צריך ידע או ניסיון בתחום שבו הוא רוצה לעסוק. נושא זה עולה בראיון עם נציג השגרירות לקבלת האשרה. תחום אחד של עסקים שאינו מאפשר קבלת אשרת E-2 הוא השקעות בתחום הנדל"ן.
 • איזה צורת רישום תהיה לעסק של המשקיע?
  רוב הארגונים העסקיים בארה"ב רשומים כתאגידים או כחברה בעלת אחריות מוגבלת. עדיף להימנע מרישום העיסוק כקבלן (אדם יחיד שהוא בעל העסק ואחראי עליו).
 • האם המשקיע רוצה לרכוש עסק קיים או להתחיל עסק חדש?
  יש יתרונות וחסרונות לשתי האפשרויות. לפעמים קל יותר לקבל אישור ויזה משגרירות ארה"ב על בסיס רכישת עסק קיים שכבר מעסיק עובדים. מצד שני, עסק קיים מגיע עם היסטוריה ותרבות עסקית משלו, לטוב ולרע.
  תהליך הגשת בקשה לקבלת ויזת E-2 לארה"ב מסובך ודורש מסמכים רבים. למשרדנו יש ניסיון עשיר בהגשת בקשות לוויזה שהתקבלו בהצלחה. צרו קשר עם משרדנו כדי לקבל עזרה וייעוץ בתכנון הבקשה לקראת אפשרות קבלת ויזות E-2.

  ויזות E-2 לישראלים

  ייעוץ משפטי https://lawoffice.org.il/: 053-7471900

            03-6979625

  רחוב עמל 37 פתח תקווה 4951337 ישראל, https://lawoffice.org.il/: [email protected]

   

   

צרו קשר

Scroll To Top