דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אשרת משקיע זר בישראל מסוג ב/5 עבור אזרחי ארה"ב

Joshua Pex

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

אשרת משקיע זר בישראל מסוג ב/5 תייושם ב1 למאי, 2019. שר הפנים, גדעון סער, חתם ביום 28/08/2014 על תיקון לתקנות הכניסה לישראל, בינתיים עבור אזרחי ארה"ב בלבד. האשרה מיועדת כאמור לאזרחי ארצות הברית, אשר אינם זכאי עלייה מכוח שבות, אשר יהיה באפשרותם לגור ולעבוד בישראל, זאת בתנאי שהם משקיעים בארץ ומחזיקים בבעלותם חברה ישראלית, המבקשים לעבור לישראל ביחד עם משפחתם, על מנת לנהל את העסק. אשרת ב/5 מאפשרת למשקיע ולמספר מנהלים ועובדים חיוניים בעסק, לרבות בני משפחותיהם לעבוד ולשהות בישראל. אשרת משקיע זר התבססה על אשרה דומה עבור משקיעים זרים בארצות הברית – משקיע זר בחברה אמריקאית רשאי לעבור לארצות הברית, ביחד עם משפחתו, בכדי לנהל את העסק.

יש לציין כי התיקון לתקנות הכניסה לישראל פורסם, אולם לא נקבעו עדין נהלים ספציפיים ליישום הגשת בקשה לאשרת משקיע זר בארץ עבור אזרח ארה"ב. כך לדוגמא, לא נקבע סכום מינימלי נדרש על מנת לקבל ויזת משקיע זר ב/5, אולם אין ספק כי הסכום צפוי להיות משמעותי. בארה"ב הסכום הנדרש להשקעה עבור משקיע זר הוא לא פחות מ- 100,000$, אבל השווי האמיתי מחושב לפי השווי הראלי של העסק.

התנאים והדרישות – אשרת משקיע זר בישראל עבור אזרחי ארה"ב

משקיע, אזרח ארה"ב, אשר פונה לקבלת אשרת משקיע זר ב/5 בישראל נדרש לעמוד בתנאים, כדלקמן:

  1. להשקיע סכום משמעותי מכספו לעסק חדש או קיים בישראל.
  2. להיות בעלים של לפחות 50% מהעסק.
  3. המיזם העסקי חייב להרוויח.
  4. המשקיע הזר, אזרח ארה"ב, נדרש להוכיח כי העסק יביא מספיק רווחים על מנת שהמשקיע ומשפחתו יוכלו לספק את צורכיהם בארץ.
  5. המיזם העסקי עשוי ליצור מקומות עבודה ולהעסיק עובדים ישראלים ולגרום צמיחה במשק הישראלי.משרד עורכי דין בפתח תקווה אשרת משקיע זר בישראל מסוג ב/5 עבור אזרחי ארה"ב

הוועדה המייעצת, אשר ממונה על ידי שר הפנים, על פי התקנות, תפקידה לבחון בקשות לאשרות משקיע זר ולהמליץ על מתן או דחיית בקשות. רשות האוכלוסין וההגירה אשר במשרד הפנים הוא אשר ינפיק את האשרה למשקיע זר בישראל מסוג ב/5. אשרה זו תעניק למשקיע הזר האמריקאי אישור לעבוד בישראל באותו מיזם עסקי ספציפי. האשרה המקבילה בארצות הברית מעניקה אישור שהייה בארה"ב למשך שנתיים עם אפשרות לחדש את תוקף אשרת השהייה, זאת כל עוד שהעסק רווחי. בן/בת זוג של המשקיע/ה הזר/ה וילדיהם גם יקבלו אשרות שהייה בישראל, כנ"ל לגבי מנהלים ועובדים חיוניים עבור החברה. האשרה המקבילה בארה"ב מאפשרת לבן/בת זוג של המשקיע/ה לעבוד במקום אחר, כך גם תקנות הכניסה לישראל למען אשרת המשקיע הזר בישראל, אזרח ארה"ב.

יש לציין כי היות ומשרד הפנים לא פרסם עד עתה נוהל מפורט לגבי אשרת משקיע זר בישראל מסוג ב/5,  קיימת אי-ודאות לגבי פרטים ספציפיים אודות יישום התקנות, לרבות אילו סוגי עסקים יקבלו אישור, אילו טפסים מבקשי אשרת משקיע זר יידרשו למלא, אילו מסמכים ומידע יידרשו להמציא, כמה זמן תהליך הגשת בקשה לקבלת אשרת משקיע זר יימשך, מה הן העלויות שיחולו על אזרחים אמריקאים המגישים בקשה לאשרת משקיע זר בארץ וכדומה.

כך לדוגמא, עלויות הגשת בקשה עבור אשרת משקיע זר לארה"ב יכולות לנוע בין 5,000$-7,000$ (כולל שכ"ט עו"ד ואגרות ממשלתיות) והליך הגשת הבקשה לוקח 1-4 חודשים.

יחד עם זאת, ברור כבר עתה כי ללא קשר החברה הזרה תידרש להירשם בישראל, לפתוח חשבונות בנק, להעביר כספים לחשבונות, להשכיר או לקנות נכסים עבור פעילויות המיזם העסקי, למלא את כל הטפסים הנדרשים ולהביא את המסמכים המקיפים המעידים כי המיזם העסקי בעל  פוטנציאל להעסיק עובדים ישראלים ולתרום לכלכלת ישראל. יודגש כי בקשה לאשרת משקיע זר בארה"ב, עשויה להכיל יותר מ- 250 דפים.

עו"ד ג'יימי כהן סייע להגיש בקשות עבור אשרת משקיע זר בארה"ב (אשרת 2/E למשקיעים זרים) ישמח להשיב על שאלות ולהעניק ליווי משפטי גם בכל הנוגע לאשרת משקיע זר מסוג ב/5.

אם אתם מעוניינים לקבל מידע נוסף, אנא פנו אל עו"ד ג'יימי כהן [email protected] או התקשרו:

משרד עורכי דין להגירה – אשרת משקיע זר בישראל

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה