דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

בדיקת אבהות בחו"ל לילד/ה של אזרח ישראלי – 'נוהל חו"ל'

Joshua Pex

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

למה אזרח ישראלי עשוי להידרש לעבור בדיקת אבהות בחול כדי להוכיח שהוא הורה לילד שנולד מחוץ לישראל?
אם אתם
 רוצים לקרוא עוד בנושא גשו למאמר נוסף בתחום המסביר איך מבצעים רישום אבהות על קטין במשרד הפנים.

ילד של אזרח ישראלי הוא גם אזרח ישראלי מיום הלידה (בתנאי ש…):

ילד שנולד לאזרח ישראלי, בישראל או בחו"ל, הוא גם אזרח ישראלי. שאלת ההורות נפתרת באופן אוטומטי עבור האם, אבל עלול להיות מורכב יותר עבור האב. מדינת ישראל תכיר בילד של אב ישראלי ואם שאינה ישראלית כאזרח, אם המדינה מכירה ביחסים בין הוריו של הילד.

 בדיקת אבהות בחול אזרחות ישראלית paternity test israeli citizenship

יחסים "מוכרים" כוללים נישואין או יחסי ידועים בציבור, אשר התחילו לפחות 10 חודשים / 300 יום לפני לידתו של הילד. אם המדינה מכירה בתוקף של מערכת היחסים, ההורים יכולים לפנות לקונסוליה ישראלית בחו"ל תוך 30 יום מיום הלידה, להציג את מסמכיהם ולקבל אישור שהילד אזרח ישראלי. המשמעות המעשית של הכרה רשמית של הילד כאזרח ישראלי זה הנפקת דרכון ישראלי עבור הילד ורישום במרשם האוכלוסין במשרד הפנים.

יש לציין כי זהו הנוהל הרשמי היחיד להכרה בילד של אזרח ישראל. מסמכים זרים הקובעים שהאזרח הישראלי הוא האב, כגון: תעודת לידה, עשויים לא להתקבל על ידי מדינת ישראל.

 

מתי מדינת ישראל דורשת לבצע בדיקת אבהות בחול?

אם בני הזוג נפרדו, או אם מדינת ישראל מסרבת להכיר ביחסים ביניהם, סביר להניח כי האב יידרש לעבור בדיקת אבהות בחו"ל (בדיקת רקמות די.אן.איי) כדי לקבוע שהילד הוא שלו. לא כל בדיקת אבהות תתקבל – בדיקות על ידי מוסדות בחו"ל יידחו על הסף. הדרך היחידה המקובלת רשמית להוכחת אבהות בישראל נערכת על פי צו בית המשפט לענייני משפחה. בית המשפט יקבע אילו מבין מספר המעבדות המוסמכות בישראל יקבלו אחראיות על בדיקת האבהות, כך שלמבקש אין צורך מיוחד במידע זה.

הליך הבדיקה בפועל

הליך הבדיקה מתבצע לפי "נוהל חו"ל". המוסד שצוין על ידי בית המשפט יגיש את ערכת הבדיקה למשרד החוץ, אשר יעביר אותה לקונסוליה הישראלית במדינה שבה מתגורר האב. על האב והילד להגיע לקונסוליה, להציג את מסמכי הזיהוי שלהם, ולתת דגימת רוק. הדגימה נאספת באמצעות הערכה, נאטמת ומוחזרת למעבדה בישראל. לאחר הבדיקה, מעטפה חתומה עם התוצאות נשלחת לשופט בית המשפט לענייני משפחה, אשר מקבל החלטה על סמך תוצאות הבדיקה.

חיסיון הבדיקה:

מאמץ רב נעשה בכדי להבטיח שתוצאות הבדיקה יישארו חסויות. העובדים שמבצעים את בדיקת האבהות לא יודעים את שם הנבדק. הממונה על שליחת התוצאות לשופט בית המשפט לענייני משפחה אינו יודע את תוצאות הבדיקה. כל חומר גנטי מושמד זמן קצר לאחר שהבדיקה מתבצעת ובית המשפט מקבל את התוצאה.

צור קשר עם משרדנו לקבלת מידע נוסף על בדיקות אבהות בחול, בדיקות אבהות בישראל ושאלות על קבלת אזרחות ישראלית:

.il

בדיקת אבהות בחול

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה