Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות אוסטרית לנכדים

Joshua Pex
Joshua Pex

יבגני

עורכי דין מצוינים ואכפתים! עזרו לי להסדיר חוב גדול ולקבל חזרה את רישיון הנהיגה. ממליץ בחום. נחמה, מיכאל ואודליה, תודה רבה!

החקיקה החדשה שנקבעה על-ידי הפרלמנט האוסטרי בחודש ספטמבר 2019, תאשר קבלת אזרחות אוסטרית לנכדים ונינים של יהודים אשר נמלטו מאוסטריה עקב רדיפת המפלגה הנאצית ו/או ניצולי מחנות ההשמדה. החוק ייכנס לתוקפו ביום ה- 1 לספטמבר 2020. יחד עם זאת, עוד לפני כניסת החוק לתוקף, נוכל לאסוף עבורכם את כל הניירת הנדרשת ולארגן אותה, כדי שתהיו ערוכים ומוכנים במועד המוקדם ביותר.

רכישת אזרחות אוסטרית לצאצאי קורבנות השואה וסיוע ללקוחות המשרד להשיג אזרחויות זרות היא מומחיותנו. משרדנו עוסק בין היתר גם בקבלת אזרחות אמריקאית, קנדית, בריטית, בולגרית, פורטוגלית ועוד. נשמח לסייע לכם לקבל אזרחות אוסטרית על-פי החוק החדש.

אזרחות אוסטרית לנכדים:

בהתאם לחקיקה האוסטרית החדשה, לא רק ילדים אלא גם נכדים ונינים של קורבנות הרדיפה הנאצית יוכלו להגיש בקשה לקבלת דרכון אוסטרי. זה להבדיל מחוק האזרחות הקודם, שהתיר רק לקורבנות הנאצים עצמם לתבוע את האזרחות.

ישנם צאצאים ליהודים אוסטרים רבים בישראל, כמו גם במדינות כגון ארצות הברית, קנדה, בריטניה ומדינות נוספות, אשר יוכלו לקבל את הדרכון האוסטרי מבלי צורך לוותר על הדרכון הקיים או להגר לאוסטריה. כמו כן, אוסטריה היא חברה באיחוד האירופי, לכן הצאצאים יחזיקו גם בדרכון אירופאי. אלה יוכלו לעתור כדי לקבלו מתאריך ה- 1.9.2020, אולם יש לציין כי זמן איסוף ואישור המסמכים אורך כמה חודשים, כך שמוטב שעה אחת קודם, כמו בכל תהליך ביורוקרטי מול רשויות מדינה זרה.

אזרחות אוסטרית לנכדים

אזרחות אוסטרית זכאות

על-פי התקנות הקודמות, היו הרשויות מעניקות אזרחות אוסטרית ליהודים אשר הוכרחו לצאת מהמדינה על-ידי המשטר הנאצי עד שנת 1945. החקיקה החדשה אשר נוסחה בחלקה על-ידי נציגים יהודים בעיר הבירה של אוסטריה, וינה, העבירה את ה"דדליין" לשנת 1955, 10 שנים לאחר סיום המלחמה. בנוסף, ילדים מאומצים הינם רשאים לעתור גם כן לקבלת דרכון אוסטרי תחת החוק החדש.

יש לקחת בחשבון כי אוסטריה לא תקבל בקשות עבור מועמדים בעלי הרשעות פליליות רצינויות, או בעלי רקע של עבירות כלכליות חמורות, פעילי טרור וכן בעלי עבירות העשויות לסכן את הדמוקרטיה האוסטרית.

אזרחות אוסטרית – הוכחת זכאות

על המבקש להוכיח כי אביו / אמו, סבו / סבתו וכן הלאה, חיו באוסטריה בין השנים 1933-1955. ההוכחה תהיה באמצעות מסמכים רשמיים, כפי שיפורטו להלן.

מסמכים נחוצים להגשת בקשה לדרכון אוסטרי, הם:

 1. מסמך בקשה חתום על-ידכם עבור קבלת אזרחות. המסמך יפרט את סיפורו של קורבן הרדיפה הנאצית / ניצול השואה, כולל קורות חייו בזמן שהותו באוסטריה. רצוי לפרט על שירותו הצבאי, קריירה מקצועית, לימודים, לאום, כתובות וכדומה.
 2. תעודת לידה.
 3. דרכון בתוקף.
 4. דרכון אוסטרי או גרמני ישן, תעודת מגורים, תעודת גולה ומסמכים נוספים המעידים על התיישבות באוסטריה.
 5. הצגת שינוי שם על-פי תעודת נישואים / גירושים או כל מסמך המהווה הוכחה לקשר עם המדינה.
 6. הוכחת רכישת אזרחות ישראלית, אמריקאית, קנדית או כל לאום אחר.
 7. הוכחה לגבי מועד ההגירה / עזיבה מאוסטריה.
 • תהליך הגשת המסמכים למשרד ההגירה האוסטרי אינו כרוך באגרה או עלות כלשהי.
 • משרד ההגירה האוסטרי רשאי לבקש בכל עת מסמכים נוספים במידה ואינו שבע רצון מהמסמכים הקיימים.

אזרחות אוסטרית הטבות עבור בעלי אזרחות אירופית

 1. אפשרות לחיות ולעבוד במדינות האיחוד האירופי.
 2. לימודים אקדמיים באופן מסובסד ואפשרות להשגת מלגות.
 3. ביקור בארצות הברית וטיול בעולם מבלי דרישה להנפקת ויזה מראש.
 4. מתן אישור עבודה באוסטרליה, ארצות הברית ומדינות נוספות.
 5. רכישת נדל"ן כולל הטבות מס ומכס בארצות אירופה.
 6. מתן טיפול רפואי בעלות של תושב מקומי לכל מדינות האיחוד האירופי כולל חלק ממדינות סקנדינביה.

כל המידע על אזרחות אוסטרית במאמר אחד.

אזרחות אוסטרית ליהודים

תודה למר יהונתן גבריאלוב שעזר בכתיבת המאמר.

אזרחות אוסטרית לניצולי שואה

משרדנו עוסק בנושאי הגירה לאוסטריה עבור צאצאים של ניצולי שואה. לעיתים קרובות מתקשרים אלינו לקוחות ושואלים על הסיכוי להוציא אזרחות אוסטרית. חשוב לזכור שממשלת אוסטריה כמעט ואינה מעלה קשיים עבור המועמד היהודי. כל שזה נדרש להוכיח הם מסמכים רשמיים של קורבן הרדיפה הנאצית שאותם אנו נבחן באופן ספציפי ונעזור לכם להגיש אותם למשרד ההגירה האוסטרי כהלכה.

צרו קשר

 • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top