דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אשרת ב-5 – אשרת השקעה לאזרחי ארה"ב

Michael Decker

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

 

אשרת ב-5, אשר נכנסה לתוקף במאי 2019, מאפשרת לאזרחי ארה"ב להשקיע במיזם עסקי בישראל ולקבל מעמד חוקי בארץ. המשקיעים ובני משפחותיהם יכולים לחיות ולעבוד בישראל כל עוד העסק קיים, גם אם הם אינם זכאים לעלייה על בסיס חוק השבות.

ויזת משקיע לישראל עבור אזרחי ארה"ב היא פרי של הסכמים שתחילתם עוד בשנת 2012. יחד עם זאת, האשרה עברה שינויים רבים לאורך השנים. מקורות האשרה הן בהסכם הדדי מול ארה"ב. אזרחים ישראלים יכולים להשקיע בארה"ב ולקבל אשרת E-2. בתמורה, ישראל נתנה לבעלי דרכון אמריקאי ומשפחותיהם אפשרות לקבל מעמד חוקי בארץ על בסיס השקעה ותרומה לכלכלה בישראל.

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בנושאי עלייה והגירה לישראל. מקימי המשרד והשותפים הבכירים הם אזרחי ארה"ב, לכן נשמח לסייע לאמריקאים שאינם זכאים לעבור לארץ על בסיס מסלול הגירה לישראל אחר, לקבל אפשרות לחיות ולנהל עסק בישראל. מאמר זה של עורך הדין מיכאל דקר יסביר כיצד ניתן לקבל אשרת ב-5 על בסיס השקעה בעסק ישראלי.

אשרת ב-5 - אשרת השקעה לאזרחי ארה"ב

מי יכול לחיות ולעבוד בישראל על בסיס ויזת ב-5?

לאחר אישורה של הוויזה, המשקיע עצמו, ובני משפחתו (בןבת הזוג וילדים מתחת לגיל 21) מקבלים מעמד בארץ. בנוסף, באפשרות המשקיע להביא לארץ מנהלים בכירים לניהול העסק, ועובדים זרים מומחים הדרושים לצמיחת העסק (ובני משפחותיהם). המשקיע, וכל מנהל או עובד זר (בעל אשרת ב-51) שברצונו להביא לארץ, חייבים להיות אזרחי ארה"ב או בעלי דרכון ארצות הברית. מי ששהה בארץ בעבר בצורה לא חוקית אינו זכאי להיכנס לארץ על בסיס אשרת ב-5, או כל אחת מהאשרות הנלוות.

בני בנות הזוג (בעלי אשרות ב-52) והילדים (אשרת ב-53) של המשקיע המנהלים העובדים הזרים יכולים לחיות, ללמוד, ולעבוד בישראל. בני הזוג חופשיים לעבוד שלא בעסקו של המשקיע.

במידה והמשקיע רוצה להביא עובדים מומחים זרים לארץ, עליו להוכיח כי הם בעלי כישורים שקשה למצוא בישראל ושדרושים לעסק. עם זאת, יש למצוא איזון בין הבאת עובדים מומחים לארץ לבין יצירת מקומות עבודה עבור אזרחי ישראל.

כיצד מגישים בקשה לקבלת אשרת ב-5 ומה המסמכים הדרושים?

את הבקשה ניתן להגיש אך ורק בקונסוליה ישראלית בארה"ב בה יושב נספח משרד הכלכלה והתעשייה. מדובר בקונסוליות שבוושינגטון, ניו יורק, יוסטון וסאן פרנסיסקו.

יש צורך להציג תעודת יושר מאומתת עבור עובדים בני משפחה בוגרים, ודרכון שתקף למשך לפחות שנה מקבלת האשרה. בני המשפחה נדרשים להציג תעודת לידה נישואין המוכיחה את הקשר למשקיע מנהל עובד מאומתת ומתורגמת לעברית.

לאחר אישור ויזת ב-5 (ואשרות נלוות) ניתנת אפשרות לקבל אשרת כניסה חוזרת לישראל. באפשרות המשקיע והנלווים להיכנס ולצאת מישראל לצרכי ניהול העסק ומחייה בארץ כל עוד ויזת ב-5 בתוקף.

כמה זמן נמשכת אשרת ב-5?

תוקפה הראשוני של האשרה הוא שנתיים. ניתן להאריך את האשרה לשנה בכל פעם, בהליך מזורז, כל עוד העסק פעיל. יש לזכור כי גם האשרה של בני המשפחה, העובדים הזרים, והמנהלים בבית העסק תלוייה בחידוש אשרת ב-5 של המעסיק וחייבת בחידוש נפרד לכשעצמה. יש להגיש את בקשת ההארכה לפחות שלושה חודשים לפני תום תוקף האשרה. ניתן להאריך את האשרה אף לתקופה של יותר מ 5 שנים, כל עוד העסק עדיין פעיל.

מה הוא סכום ההשקעה?

מובן שהדבר הראשון  בפי משקיעים פוטנציאליים היא השאלה – "כמה צריך להשקיע כדי לקבל את האשרה?". אשרות השקעה במדינות רבות מתקבלות על בסיס סכום השקעה ספציפי הקבוע מראש. ויזת יזם לאנגליה דורשת השקעה של לפחות 200,000 פאונד. אשרת השקעה E-2 בארה"ב, ההדדית לאשרת ב-5, דורשת השקעה של כ- 100,000 דולר. משקיעים אשר ישקיעו סכומי כסף כאלה, מכינים תכנית עסקית טובה, ופועלים על פי הנחיות נוהל משרד הפנים, בוודאי יכולים להצליח לקבל את ויזת ב-5 לישראל, ומדובר בעיקר עניין של ניווט הביורוקרטיה.

עיקר מטרתה של אשרת ב-5 לישראל היא לקדם את העסק בו משקיעים ולתרום לכלכלה הישראלית. לכן הדרישות לצורך קבלת האשרה הן להשקיע סכום משמעותי ולרכוש לפחות 50% בעלות בעסק פעיל שאינו שולי.

מה הכוונה בדרישות ההשקעה?

בואו נתחיל בפרשנות שלנו מהסוף ונמשיך להתחלה. "עסק שולי" הוא עסק אשר הרווח ממנו מספיק לפרנס את המשקיע ומשפחתו, אך לא מעבר לכך. כוונת המחוקק אם כך, היא שמשקיעים זרים לא יקבלו אפשרות לחיות בישראל לאחר רכישת 50% מהבעלות בעסק קטן זניח. הסכום ה"משמעותי" עליו מדובר, נדרש על מנת לרכוש (לכל הפחות 50% מהבעלות) עסק אשר מעסיק מספר עובדים ותורם לכלכלת ישראל.

העסק או המיזם העסקי חייבים להיות פעילים ותורמים למשק או לפחות צפויים, באופן ניתן להוכחה, לפעול ולתרום לשוק, תוך 5 שנים מיום ההשקעה.

כיצד אוכל לדעת שתוכנית ההשקעה שלי היא מקובלת?

מומחי הגירה וקבלת אשרת השקעה בישראל, משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בהכנת תוכניות עסקיות לצורך קבלת אשרת השקעה לישראל, ארה"ב, קנדה או לאנגליה. נשמח לעזור לך לאתר עסק מתאים להשקעה, אשר יעניין אותך מבחינה מקצועית ואישית, ואשר יתאים לתקציב שברשותך. נוכל לעזור בהליך רכישת העסק או 50% ממנו, קבלת אשרת ב-5 לך ולבני משפחתך, והזמנת עובדים זרים מומחים ומנהלים זרים לארץ. צרו קשר לקבלת עזרה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה