דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

תמצית רישום – מה חשוב לדעת?

Joshua Pex

במדינת ישראל קיימות מספר דרכים להראות את הימצאו של אדם בין החיים ("Proof of living" בנוסח אחד בלעז) או את הסטטוס האישי בו הוא נמצא. המסמך העיקרי להוכחת המצב האישי הוא תמצית הרישום. במאמר זה נפרט את הדרך להשגת, אישור ותרגום תמציות רישום עבור ישראלים בארץ ובחו"ל.

מהי תמצית רישום?

תמצית רישום היא סוג מסמך המפרט את הסטטוס בו נמצא כל אדם הרשום במרשם האוכלוסין של מדינת ישראל. לכל תושב או אזרח ישראל קיימת האפשרות להזמין לקבל תעודה זו מרשות האוכלוסין וההגירה.

התמצית משמשת למגוון צרכים, בהם הצורך להוכיח לרשויות שונות (בתי משפט, בתי דין, עיריות וכו') על מעמד אישי, קשר משפחתי עם הורים וכן גיל ומקום לידה או תאריך עלייה. מסמך זה נחשב לרשמי מול הרשויות בארץ ובעולם.

תמצית רישום

ישנם שני סוגי תמציות רישום:

תמצית רישום רגילה: תעודה זו מכילה שם פרטי, שם משפחה, מספר תעודת הזהות, מצב אישי, לאום, מקום לידה ארץ וישוב, מין, שמות ההורים, תאריך לידה, המען העדכני ותאריך עלייה.

תמצית רישום מורחבת: תעודה זו מכילה את הפרטים בתעודה הרגילה ובנוסף היא מכילה גם שמות קודמים, שמות משפחה קודמים, שם בן הזוג, שמות הילדים תאריך לידתם ומינם, כתובת למשלוח דואר, כתובת נוספת למשלוח דואר לקטין, תאריך קבלת מעמד תושב ומען קודם.

כיצד מנפיקים תמציות רישום?

בקשה לקבלת תמצית רישום ניתן להגיש בטופס ייעודי באינטרנט או בעמדות השירות בלשכות רשות האוכלוסין. אזרחי ישראל המתגוררים בחו"ל יכולים להגיש בקשה לנציגות הישראלית.

הגשת בקשה לקבלת תמצית רישום יכולה לארוך זמן רב, ובייחוד כאשר מדובר בבקשה המוגשת בנציגויות ישראל בחו"ל. משרדנו מעניק שירות הזמנת תמצית רישום במהירות וביעילות גם בעת שהותכם בחו"ל.

כמו כן, תושבי חו"ל נדרשים לתמצית המתורגמת בתרגום נוטריוני לשפת המדינה בה מוגש המסמך ומאומתת באמצעות חותמת אפוסטיל. שלבים אלו יכולים לארוך זמן רב בשל הבירוקרטיה הנדרשת לשם השלמתם.

משרדנו מעניק שירות מקצה לקצה: הגשת הבקשה, תרגום נוטריוני של התמצית ואימות באמצעות חותמת אפוסטיל.

בכדי להנפיק תמצית רישום יש להצטייד בפרטים הבאים:

  1. מספר הזהות של מי שמבקשים בעבורם את הבקשה.
  2. הפרטים האישיים של מי שמבקשים בעבורם את הבקשה.
  3. אם הבקשה היא עבור ילדים מעל גיל 18 או עבור בני משפחה מקרבה ראשונה, יש לצרף ייפוי כוח ותעודות זהות של בני המשפחה.
  4. אם הבקשה עבור בני משפחה אחרים או עבור מי שאינם בני משפחה, יש לצרף ייפוי כוח מאושר על-ידי עורך דין או פסק דין מבית משפט.
  5. בבקשה לתמצית רישום מורחבת עבור אדם שנפטר יש לצרף צו בית משפט.

באם אתם מעוניינים להגיש את הבקשה באופן עצמאי, ניתן למלא את הפרטים בקישור הבא או בעמדות השירות הממוקמות בלשכות ברחבי הארץ ורשות האוכלוסין תשלח לכם את התעודה לכתובת הדואר שציינתם בתוך עשרה ימי עסקים.

דרכים נוספות להגשת הבקשה: ניתן להדפיס את הטופס בקישור הבא, למלא את הפרטים בכתב יד ולהגיש בלשכות רשות האוכלוסין וההגירה הממוקמות ברחבי הארץ, או בדואר לכתובת "מוקד שירות ארצי, אגריפס 42, ירושלים 9430125", או בפקס למספר 02-6469442.

תמצית רישום לחו"ל:

כפי שפורט לעיל, בכדי לקבל תעודת תמצית רישום ולעשות בה שימוש בחו"ל, נדרשים מספר תהליכים שלעיתים אדם מן השורה לא יוכל לעשותם לבדו. משרדנו כאמור מעניק שירות מלא בעניין זה.

כאשר רשות בחו"ל דורשת את התעודה, על התעודה להיות מתורגמת תרגום נוטריוני לשפת מדינת היעד. משרדנו מחזיק מחלקת תרגומים מקצועיים אשר הוקמה בדיוק למקרים כאלה בהם הלקוח נדרש לתרגום מהיר של המסמך.

בנוסף, במדינות החברות באמנת האג, נדרשת חותמת אפוסטיל אשר מאשרת את אמיתותו של המסמך וכמו כן כי הוא מקורי ורשמי והונפק על ידי הרשות המוסמכת לכך במדינת ישראל.

במדינות שאינן חברות באמנת האג (לדוגמה: קנדה), אופן האשרור נעשה מול משרד החוץ או בשגרירות הזרה של מדינת היעד בישראל.

כאמור, משרדנו מטפל בהליכים אלו לרבות הגשת הבקשה, תרגום המסמך, חותמת אפוסטיל ו/או אישור קונסולרי.

שינויים בפרטי תמצית רישום:

חלק מהפרטים בתמצית הרישום, כגון מצב משפחתי או איות השם, ניתנים לעדכון אוטומטי ככל שבעל התמצית מעדכן פרטים אלו מול משרד הפנים. יש לציין שהתמצית אינה כוללת מידע על שמות קודמים או מצב אישי קודם, ובמידה ועליכם להוכיח את הזהות בין הרשום בתעודת ההולדת לבין השם החדש, יש צורך בקבלת (ותרגום) תעודת שינוי שם. לעתים קרובות יש צורך במסמכים אלו בהליך קבלת אזרחות על בסיס שורשים במדינה זרה, במידה והמבקש שינה את שמו, לדוגמה לאחר נישואין.

התמצית מכילה בין השאר את ההשתייכות הדתית במרשם האוכלוסין של בעל התמצית. שינוי סעיף דת ולאום עקב המרת דת, רישום עדה חדשה, או בקשת רישום כחסר דת הם מסובכים מהנדרש, ובעלי השפעה מעשית על החיים האזרחיים בישראל. במקרים מסוימים יש צורך בפניה לבית המשפט ועזרת מומחה משפטי על מנת שמדינת ישראל תכיר בהשתייכות הדתית או חוסר השתייכות זו.

צרו קשר עם המומחים שלנו:

אם ברצונכם להגיש בקשה לקבלת תמצית רישום רגילה או מורחבת ואם ברצונכם לקבל שירותי תרגום נוטריוני ואישורים קונסולריים, צרו קשר עם משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב לקבל סיוע ומידע משפטי.

 

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה