דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

פתיחת תיק איחוד משפחות לבני זוג נשואים

Michael Decker

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

כיצד ניתן להסדיר מעמד של בני זוג נשואים כאשר בן או בת הזוג הם אזרחים זרים? משרד הפנים קבע נוהל המפרט את ההנחיות בנושא. מדובר בהליך ממושך, הכרוך בהצגת מסמכים שונים והתמודדות עם לא מעט ביורוקרטיה. במאמר זה עורך דין מומחה להסדרת מעמד לבני זוג זרים, אשר נשואים לישראלים, יסביר עבורכם על השלב הראשון בהליך, שעניינו פתיחת תיק איחוד משפחות ברשות האוכלוסין וההגירה של משרד הפנים.

משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב, מתמחה בתחום דיני הגירה. למשרדנו ניסיון רב, בין היתר, בתחום הסדרת מעמד לבני זוג נשואים עם בן זוג זר, ובייצוגם בפני כל הערכאות המינהליות והמשפטיות.

מגבלות על נישואים לפי הדין הישראלי

כידוע, על-פי החוק בישראל, זוגות רשאים להינשא ככלל לפי הדין הדתי. חרף קריאות שנשמעות לאורך השנים לשינוי המצב החוקי, טרם הותר לקיים נישואים אזרחיים בישראל. כתוצאה מכך, זוגות רבים אשר אינם יכולים להינשא כדין בישראל נאלצים לקיים טקסים אזרחיים בחו״ל ולאחר מכן לרשום את נישואיהם בישראל. הדבר נפוץ בעיקר בקרב זוגות בעלי שיוך דתי שונה או זוגות שבהם בן או בת הזוג הם אזרחים זרים. עבור זוגות אלה המעוניינים להינשא, נישואים אזרחיים מחוץ למדינה הם בבחינת הברירה היחידה העומדת בפניהם. תוכלו לקרוא עוד על נושא נישואים אזרחיים בחו"ל, לרבות נישואים במעמד צד אחד בלבד, במאמר זה, אצלנו באתר האינטרנט בנושא נישואי פאראגוואי. 

חובת הסדרת המעמד החוקי כאשר אחד מבני הזוג הם אזרחים זרים

עבור זוגות שבהם בן או בת הזוג הם אזרחים זרים, נישואים אזרחיים במדינה זרה מהווים רק את תחילת הדרך בכל הנוגע להסדרת מעמדם החוקי. זאת משום שחוק האזרחות אינו מקנה אזרחות ישראלית באופן אוטומטי עבור אזרחים זרים, גם כאשר הם נישאו לישראלים. עם זאת, החוק כן פותח את האפשרות להתאזרחות, לפי נוהל משרד הפנים בנושא. נוהל זה קובע הליך מדורג אשר נמשך כ-5 שנים, ואשר בסופו יוכלו בני הזוג הזרים לקבל אזרחות ישראלית.

עורך דין לבני זוג נשואים

פתיחת תיק איחוד משפחות עבור בני זוג נשואים

השלב הראשון בהליך להסדרת המעמד של זוגות נשואים אשר אחד מהם הוא או היא אזרחים זרים הוא פתיחת התיק במשרד הפנים. במעמד זה על בני הזוג להתייצב בלשכת רשות האוכלוסין וההגירה. אם בני הזוג הזרים אינם בישראל, חובת ההתייצבות חלה על בני הזוג הישראלים. אם שני בני הזוג אינם בישראל, עליהם להתייצב בנציגות הישראלית במקום בו הם שוהים (ולרוב מדובר על השגרירות המקומית במדינה הזרה). אם בן הזוג הישראלי נמצא בישראל ולעומת זאת בת הזוג הזרה שוהה בחו"ל, אזי בן הזוג הישראלי מבצע את השלב הראשון בעצמו מול משרד הפנים בישראל, עד להסדרת כניסת בת הזוג לישראל באופן מסודר. ישנם מקרים בהם מטרת כניסת בני הזוג הזרים לישראל היא תיירותית בלבד. תוכלו לקרוא עוד אודות הזמנת בני זוג זרים מחו"ל לביקור תיירותי במאמר זה, אצלנו באתר האינטרנט. 

על בני הזוג להציג מסמכים שונים במעמד פתיחת התיק. על המסמכים פירטנו בהרחבה במאמר נוסף אשר פורסם באתר משרדנו. במסגרת ההליך יזוהו בני הזוג ויתבקש מבני הזוג הזרים להציג דרכון זר בתוקף לשנתיים. כמו כן, תיבדק תעודת הנישואים של בני הזוג, תיערך בדיקה ראשונית של הראיות שהציגו וייבדק אם אין מניעה או הגבלה משפטית או ביטחונית כלשהי לשהות בני הזוג הזרים בישראל.

מה קורה לאחר פתיחת התיק?

בתום עריכת הבדיקות שציינו לעיל (ובדיקות נלוות להן), וככל שיימצא כי אין מניעה לפתוח בהליך עבור הסדרת מעמד בני הזוג הזרים, תינתן לבני הזוג הזרים אשרה (ויזה) שאורכה 6 חודשים. ככל שהם מגיעים עם צאצאים שהינם קטינים, אם ההליך יאושר תינתן גם לצאצאים ויזה. כל האמור תקף במידה ובני הזוג הזרים שוהים בישראל.

במידה ובני הזוג הזרים נמצאים מחוץ לישראל, על בני הזוג הישראלים לבקש אישור כניסה עבורם, במסגרת הבקשה לפתיחת התיק. משרד הפנים מדגיש בנוהל הנ״ל כי ככל שאישור זה יינתן, תוקפו רלוונטי לשלב הראשוני של פתיחת התיק, ולא לכניסה להליך המדורג, המהווה שלב מתקדם יותר של תהליך הסדרת מעמד בני הזוג הזרים. 

צרו קשר עם עורך דין בנושא דיני הגירה – הסדרת מעמד בני זוג זרים מול משרד הפנים

כפי שניתן להיווכח, הליך הסדרת המעמד של בני זוג נשואים אשר אחד או אחת מביניהם הם אזרחים זרים הינו הליך מורכב, אשר דורש עמידה בכללים שקבועים בדין ומחויבות לתהליך. עורך דין ממשרדנו, המתמחה בסיוע לבני זוג נשואים בהליכי הסדרת מעמדם החוקי מול רשויות המדינה, ישמח לסייע גם לכם בכל עניין או שאלה. 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה