דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הזמנת בת זוג לישראל לביקור תיירותי

Joshua Pex

הזמנת בת זוג לישראל או הזמנת בן זוג לביקור תיירותי – רוצים להזמין חבר או חברה אזרחים זרים לביקור בישראל, אולם חוששים כי כניסתם לארץ תתקל בסירוב כניסה לישראל על ידי פקידי ביקורת גבולות? מחפשים מידע מועיל לגבי הליך הזמנת בן או בת זוג לישראל, למטרת נישואין, חיים משותפים בישראל או למטרת ביקור בלבד?

עורך דין יהושע פקס, עורך דין לענייני הגירה לישראל, מסביר מה כדאי לעשות וממה להימנע, על מנת שלא תגיעו למצב מצער של סירוב כניסת בן/בת הזוג הזרים לישראל.

אז כיצד ניתן לבצע הזמנת בת זוג לישראל למטרת ביקור בלבד?

קיימות שתי סיטואציות אפשריות של הזמנת בני זוג זרים לביקור בישראל:

  • הזמנת אזרחים של מדינות הפטורות מהדרישה לקבלה מראש של אשרת הכניסה(ויזה) לישראל כתיירים
  • הזמנת אזרחים של מדינות שלא פטורות מהדרישה לקבלתה מראש

ראשית, חשוב לדעת כי גם אם מדובר בהזמנת אזרח זר לישראל ממדינה שאין בה דרישה לקבל ויזה לישראל מראש, עדיין ייתכן כי יתעוררו בעיות. ישראלים אשר מבקשים להזמין חבר או חברה זרים לביקור בארץ, אולם לא מדובר בהזמנה של בני זוג לחיים משותפים בישראל, עלולים בכל זאת להיתקל בקושי בכניסת בני הזוג הזרים לישראל.
כאשר פקידי ביקורת הגבולות בנתב"ג חושדים כי הכניסה לארץ היא למטרת השתקעות קבועה, ולא ביקור קצר בלבד, כדאי לבני הזוג הזרים הנכנסים לישראל להצטייד בהוכחות לגבי מרכז חייהם בחו"ל, כרטיס טיסה הלוך ושוב, תכנית ברורה לגבי בילוי זמנם בישראל והסבר לגבי מטרת הביקור, כדי להפיג חששות אלו. כמו כן, אפשר להצטייד במכתב הסבר של בן/בת הזוג הישראלים כולל מספר הטלפון, על מנת שפקידי ביקורת הגבולות יוכלו להתקשר אליהם במקרה הצורך. במצבים בהם קיים מראש חשש לסירוב כניסה לישראל, יכולים בן/בת הזוג הישראלי/ת לגשת אל משרד הפנים הקרוב למקום המגורים, על מנת להסדיר את הכניסה לישראל.

שנית, ישנם מדינות בעולם אשר אזרחיהן ממילא נדרשים לקבל אשרת כניסה לישראל מראש. לגבי הזמנת חבר/ה אזרחי מדינות אלו, אין מנוס מהדרישה לגשת אל משרד הפנים ולמלא בקשה למתן אשרת כניסה לישראל כתייר, על פי נוהל משרד הפנים. במצבים אלו ייתכן כי פקידי משרד הפנים ידרשו הפקדת ערבות בנקאית, להבטחת יציאה מישראל בזמן, וגם התחייבות כי בני הזוג הזרים לא יגישו בקשה להארכת האשרה או בקשה לשינוי סטאטוס בעת הביקור בישראל.

הזמנת בת זוג לישראל

כניסה לישראל למטרת נישואין / חיים משותפים?
חובה להסדיר את כניסת בן הזוג הזר לישראל מראש!

כל ישראלי אשר חפץ להזמין בן זוג לישראל חייב לדעת שאם פקידי ביקורת הגבולות בנתב"ג (או בכל מעבר גבול אחר לכניסה לישראל) מתרשמים כי מטרת הכניסה של בן הזוג  לארץ היא להתאחד עם בן זוגם הישראלי, והכוונה היא להשתקע בישראל לטווח הארוך – רב הסיכויים הם שהכניסה תיתקל בבעיות, או אפילו סירוב כניסה לישראל.

הסדרת כניסת בן הזוג הזר לארץ חשובה הן לצרכי קבלת מעמד קבע בישראל עבור בן הזוג, והן לצרכי ביקור תיירותי.


מדוע להסדיר את כניסת בן הזוג הזר לישראל?
הסיבה היא פשוטה. נוהלי משרד הפנים לגבי בני זוג זרים של ישראלים, נשואים או ידועים בציבור, מחייבים את הסדרת המעמד הזוגי מראש. כולל קבלת אישור כניסה לישראל עוד טרם כניסתם לישראל. לעיתים קרובות, סבורים ישראלים כי יוכלו להתחתן עם בני זוגם הזרים מחוץ לישראל, לשוב יחד עמם לארץ, ולהסדיר את מעמדם החוקי של בני הזוג הזרים כבר פה. אך מדובר בטעות קשה, אשר גורמת לא אחת לסירוב כניסת בני הזוג הזרים לישראל. התוצאה העגומה מכך היא נזק כלכלי לא מבוטל ולחץ נפשי עבור שני בני הזוג, עקב ההפרדה הכפויה שלהם, והמצב המלחיץ שנוצר בעקבותה.
אם בן או בת הזוג הישראלים רוצים להזמין את בני זוגם הזרים לישראל על מנת לחיות איתם בארץ, הם נדרשים לגשת אל משרד הפנים ולהזמין אותם לישראל על פי הנהלים(כגון הגשת בקשה מסודרת, תשלום אגרה, הוכחת חיים משותפים וכדומה).

חשוב לציין כי אם בני הזוג הזרים כבר נמצאים בישראל, לא תימנע מהם האפשרות לגשת למשרד הפנים, על מנת להסדיר את המעמדם החוקי. הבעיה נעוצה בכניסה של בני זוג זרים לארץ במטרה להשתקע בישראל, ללא הסדרת הנושא מראש כנדרש.

לשאלות נוספות ולקבלת ייעוץ משפטי צרו קשר – משרד עורכי דין להגירה לישראל:

 

 

עורכי דין הגירה לישראל מסייעים בייצוג מול משרד הפנים – הזמנת בת זוג לישראל

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה