דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

השלכות התפשטות נגיף הקורונה על כניסת תיירים ואזרחים זרים לישראל

Michael Decker

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

כניסת אזרחי זרים לישראל בעת התפרצות הנגיף תתאפשר רק באישור מיוחד מראש. אנו ממליצים להתעדכן בהוראות משרד הבריאות באתר המשרד. כמו כן, רשות האוכלוסין וההגירה שלמשרד הפנים, אשר אחראית על ביקורת גבולות וכניסת זרים לישראל, מעדכנת את אתר האיטנרנט בנוגע להשפעות התפרצות נגיף הקורונה על כניסה לישראל.

התפשטות נגיף הקורונה מביאה עמה נהלים חדשים המתעדכנים בתכיפות. במאמר זה יסביר עורך הדין מיכאל דקר ממשרדנו, המתמחה בהגירה לישראל, אודות כניסת תיירים לישראל בנסיבות נגיף הקורונה ומה הנהלים המעודכנים בנושא. 

משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב, מתמחה בדיני הגירה ובהסדרת המעמד החוקי של זרים בישראל. למשרדנו ניסיון רב בייעוץ ובליווי משפטיים של אזרחים זרים ובייצוגם בפני הרשויות והערכאות.

הקורונה כניסת תיירים לישראל

הנחיות מעודכנות בנוגע לכניסת תיירים לישראל בעקבות נגיף הקורונה

לאור משבר הקורונה, מרבית מדינות העולם הטילו הגבלות מחמירות על כניסת תיירים ואזרחים זרים לשטחיהן. מדינת ישראל, כידוע, הטילה הגבלות על כניסת תיירים ואזרחים זרים לשטחה כבר עם פרוץ המשבר, ומתחילת חודש מרץ 2020 ההגבלות חלות על הגעה לישראל מכל מדינה זרה. 

עם הזמן אנו עדים למגמת ריכוך בהגבלות שהוטלו בנוגע לכניסת זרים לישראל. בכלל זה, מדינת ישראל החלה לאפשר כניסת תיירים במקרים חריגים ולצורך מטרות מוגדרות. ההנחיות העדכניות מחודש יוני 2020 מאפשרות להגיש בקשת כניסה לישראל עבור קרובי משפחה מדרגה ראשונה של בני זוג זרים לצורך השתתפות בחתונתם. כך יתאפשר גם לסבים וסבתות של החתן והכלה לבקש כניסה ארצה. בנוסף, יתאפשר לקרובי משפחה מדרגה ראשונה להגיש בקשת כניסה לישראל לצורך השתתפות בלוויות. חשוב עם זאת להביא בחשבון כי בשני המקרים, חלה חובת בידוד למשך 14 יום, ונדרשת הוכחת יכולת הבידוד מבעוד מועד.

מקרה נוסף שבו תתאפשר כניסת תיירים לישראל, חרף הגבלות הקורונה, הינו לצורך תיירות מרפא. זו נמנעה עד כה, על אף שמדינת ישראל ידועה בהיותה יעד אטרקטיבי מאוד לצורך קבלת טיפולים רפואיים רבים בבתי החולים השונים ברחבי הארץ. קבלת האישור לצורך הגעה לישראל במקרים אלה כרוכה בפניה למנהל בתי החולים במשרד הבריאות, המעביר את הבקשה לאישור משרד החוץ ורשות האוכלוסין וההגירה. 

קיימים מקרים נוספים שהוגדרו בהנחיות החדשות, בהם יתאפשר לאזרחים זרים לבקש להגיע לישראל, כגון: כניסת סטודנטים זרים, כניסת תלמידי ישיבות זרים, כניסת אומנים וספורטאים זרים וכניסת מומחים לצורך עבודה דחופה או נחוצה בישראל. זאת, לצד הרחבה של הקריטריונים לצורך כניסת בני זוג זרים וילדים משותפים של אזרחים ותושבי קבע ישראלים. על כך פירטנו במאמר עדכון נוסף שהתפרסם באתר משרדנו.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה

לסיכום, חרף ההגבלות שהוטלו על כניסת אזרחים זרים לישראל, ההנחיות העדכניות מאפשרות להגיש בקשת כניסה ארצה במקרים שונים. חשוב לעקוב אחר עדכוני הרשויות בנושא, עליהם נמשיך לדווח באתר משרדנו. במקרה של סירוב לבקשה לכניסת תיירים לישראל לאור מגבלות הקורונה, או חשש מפני סירוב עתידי, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מומחה לדיני הגירה.

למשרד עורכי הדין שלנו ישנו ניסיון רב בייצוג אזרחים זרים בפני הרשויות בענייני כניסה לישראל ובמציאת פתרונות יצירתיים עבור המעוניינים לעשות כן. אם הנכם זקוקים לסיוע משפטי בנושא, נשמח לעמוד לשירותכם. צרו קשר במספרים או במייל למטה במידה וקרוב משפחה או חבר עמית מחו"ל חייבים להיכנס למדינת ישראל בתקופה הקרובה. נשמח לעזור.

הקורונה כניסת תיירים לישראל

:03-3724722

:055-9781688

:[email protected]

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה