Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

איך להוציא דרכון גרמני?

Michael Decker
Michael Decker

Andreas Stutz

לקחו את התיק שלי ברצינות המלאה ונתנו לי שירות מיקצועי ואיכותי. התרשמתי מבקיאותו של המשרד ואני יכול רק להמליץ את משרד עו"ד זה במצפון שלם ובחום!

יותר ויותר ישראלים בוחנים את אפשרות ההוצאה של דרכון זר בשל מגוון סיבות. אחד מהדרכונים העוצמתיים ביותר בעולם הוא הדרכון הגרמני. לאור שינויים שחלו בחוק האזרחות הגרמני בשנת 2021, ישנם יותר זכאים אשר יכולים להגיש בקשה בעלת סיכוי גבוה לקבלת אישור. כאשר נשאלת השאלה איך להוציא דרכון גרמני? התשובה היא שלמעשה יש ראשית לקבל אזרחות גרמנית ולאחר מכן ניתן להוציא את הדרכון.

במאמר זה נלמד מהו התהליך הנדרש להגשת בקשה לקבלת אזרחות גרמנית, מי זכאי להגיש בקשה, אילו שינויים חלו בחוק האזרחות הגרמני וכיצד מנפיקים דרכון גרמני.

משרדינו מתמחה בליווי לקוחות בתהליך הגשת הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. יש לנו ניסיון מעמיק ועשיר בתחום וכבר סייענו ללקוחות רבים לקבל את האזרחות שלהם. אם גם אתם מעוניינים להתחיל בתהליך, אתם מוזמנים לפנות אלינו ואנו נסייע לכם לבדוק האם יש לכם זכאות. לאחר מכן, נשמח ללוות אתכם בתהליך עד קבלת האזרחות המיוחלת וכתוצאה מכך גם דרכון גרמני.

דרכון גרמני

אילו שינויים חלו בחוק האזרחות הגרמני בשנת 2021?

מעגל הזכאים לקבלת אזרחות גרמנית התרחב בצורה משמעותית בשנים האחרונות. בעוד שבעבר חוק היסוד הגרמני קבע תחת סעיף 116, כי רק הצאצאים של אזרחים גרמנים זכאים לקבל אזרחות, כעת הסעיף החדש לחוק מאפשר גם לצאצאים של תושבי גרמניה לקבל אזרחות.

על פי סעיף 15 החדש שכונן בשנת 2021, הצאצאים הישירים של מי שהיו תושבים בגרמניה לפני ה-30.01.1933, אשר יצאו מהמדינה כתוצאה מרדיפה לאחר תאריך זה, זכאים לקבלת אזרחות גרמנית. גם כאן חובת המבקשים להוכיח כי אכן אבותיהם היו תושבי גרמניה בתקופה הרלוונטית, באמצעות הצגה של מסמכים מתאימים.

ממשלת גרמניה אינה דורשת מסמכים ספציפיים כדי להוכיח מרכז חיים בגרמניה לפני ה-30.01.1933. לכן, כל מסמך המאפשר הוכחה של מרכז חיים לרבות תעודות מבתי ספר, פנקסי חיסונים, מסמכים הקשורים לעסק מקומי ועוד, יכולים לספק את ההוכחה הרצויה.

פעמים רבות לבני המשפחה המעוניינים להגיש בקשה לקבלת אזרחות גרמנית אין את המסמכים הרצויים בהישג יד. במקרים כאלה ניתן לבצע בדיקה ארכיונית בגרמניה לשם מציאת המסמכים. משרדינו מספק שירות של בדיקה מקדמית בארכיונים גרמניים בטרם הגשת הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית, כדי להבטיח כי אכן ישנם את כל הממצאים הנדרשים לשם הוכחת הזכאות.

איך מוציאים אזרחות גרמנית?

כפי שהסברנו בפתיחת המאמר, כדי שניתן יהיה להנפיק את הדרכון הגרמני, יש בראש ובראשונה לקבל אזרחות גרמנית. לשם הכנת הבקשה יש לבצע מספר פעולות הכרחיות. ראשית, יש כמובן לאסוף את כל המסמכים המוכיחים את הזכאות לקבלת האזרחות לפי הסעיף המתאים, תלוי האם הנרדף או הנרדפת על בסיסם מוגשת הבקשה היו אזרחים או תושבים בגרמניה.

שנית, יש לאסוף מסמכים מתאימים ממדינת ישראל, המוכיחים את מצבם האישי של המבקשים ואת הקשר המשפחתי שלהם לנרדף או הנרדפת. לשם כך יש לאסוף מסמכים כמו תעודות לידה, תמציות רישום ממשרד ההגירה והאוכלוסין, תעודות יושר ממשטרת ישראל ובמידת הצורך גם תעודות נישואין, תעודות גירושין ותעודות פטירה.

כדי להוכיח כי המסמכים אשר נאספו בישראל הם מאומתים ונכונים, יש לבצע תרגום שלהם לשפה הגרמנית. את התרגום יש לעשות באישור נוטריון, אשר יאשר את תוקפם של המסמכים. בנוסף, היות ומדינת גרמניה חברה באמנת האג, יש להחתים את כל המסמכים המתורגמים בחותמת אפוסטיל בטרם שליחתם . כמו כן, יש למלא את טפסי הבקשה לקבלת האזרחות בשפה הגרמנית.

בסיום הכנת הבקשה היא תישלח למחלקת האזרחות בקלן, גרמניה. תהליך בחינת הבקשה עד מתן התשובה אורך בין שנתיים לשלוש בממוצע. חשוב להבין כי לאור הרחבת מעגל הזכאות, ישנן יותר ויותר בקשות המוגשות למחלקת האזרחות וכך זמן ההמתנה לקבלת תשובה עשוי להיות ארוך יותר.

בסיום הערכת הבקשה, במידה ויתקבל אישור, יקבלו כל המבקשים הזמנה לקביעת תור בשגרירות גרמניה בישראל. במסגרת תור זה תינתן תעודת התאזרחות אשר מאשרת כי המבקשים הם אכן אזרחי גרמניה לכל דבר ועניין.

כדאי לדעת כי לשם קבלת האזרחות אין צורך בתשלום מיסים לגרמניה, אין צורך בידיעת השפה הגרמנית ואין צורך במבחן פוליטיקה, ממשל או היסטוריה. כל שנדרש הוא להוכיח זכאות לשביעות רצונה של מחלקת האזרחות.

איך מוציאים דרכון גרמני?

אם בקשתכם התקבלה בחיוב, תקבלו את תעודת ההתאזרחות שלכם. תעודה זו מאשרת את היותכם אזרחי גרמניה, כך שתהיו זכאים להנפיק דרכון גרמני. כדי להנפיק דרכון תצטרכו לקבוע תור ייעודי למטרה זו בשגרירות גרמניה בישראל. את התור ניתן לקבוע באופן מקוון דרך אתר השגרירות.

לתור הנקבע תתבקשו להביא מספר מסמכים. ראשית, יהיה עליכם להציג את תעודת ההתאזרחות שלכם. שנית, תתבקשו להביא שתי תמונות פספורט המותאמות לדרישות של השגרירות הגרמנית. כמו כן, כאשר מדובר בהנפקת דרכון ראשון לאחר קבלת תעודת ההתאזרחות, תידרשו להביא גם דרכון ישראלי בתוקף. בנוסף, יהיה עליכם להציג גם תעודת לידה דו-לשונית של משרד הפנים. מומלץ להכין מבעוד מועד טופס בקשה מודפס להנפקת דרכון. את הטופס תוכלו להוריד באתר שגרירות גרמניה.

הנפקת הדרכון כרוכה בתשלום אגרה של 81 יורו (נכון לעת זו). זמן הטיפול בבקשה להנפקת דרכון הוא כעשרה שבועות. הדרכון ישלח בדואר רשום אך ניתן במקרים דחופים לאסוף אותו מהשגרירות הגרמנית.

מהם יתרונותיו של הדרכון הגרמני?

מי שבוחר להוציא אזרחות ודרכון זרים, עשוי לעשות כן בשל מגוון סיבות. אמנם ישנם מקרים בהם הבחירה להוציא אזרחות זרה קשורה לרצון להגר לאחת ממדינות אירופה, אך פעמים רבות מגישי הבקשה מעוניינים ליהנות מיתרונות הדרכון הזר בלבד.

לדרכון הגרמני ישנם יתרונות רבים, בין אם אתם מעוניינים לעבור להתגורר בגרמניה או באחת ממדינות האיחוד האירופאי ובין אם אתם לא מעוניינים בכך. הדרכון הגרמני מאפשר נסיעה ללא ויזה למדינות רבות כגון אוסטרליה וארצות הברית. עם הדרכון הגרמני לא תצטרכו עוד לשלם הון עבור תור בשגרירויות המדינות הללו לשם הפקה של ויזה.

כמו כן, הדרכון הגרמני מאפשר שהייה ללא הגבלה בכל אחת מ-27 מדינות האיחוד האירופי. בנוסף, תוכלו גם לעבוד או ללמוד בכל אחת ממדינות האיחוד ללא הגבלה. במדינות רבות באיחוד ובגרמניה בפרט, תוכלו ליהנות ממגוון הטבות בתחום החינוך. למעשה, ישנם מוסדות בגרמניה בהם תוכלו ללמוד לתואר ראשון ללא עלות כלל.

אם כן, בין אם אתם מעוניינים להגר למדינה זרה ובין אם אתם רוצים להחזיק בדרכון גרמני לשם היתרונות שלו, אין ספק כי תרוויחו עד מאוד מהנפקת הדרכון העוצמתי הזה.

איך להוציא דרכון גרמני? דברו עם המומחים שלנו!

התהליך של הגשת בקשה לאזרחות גרמנית הוא תהליך הכרחי למי שמעוניין לקבל דרכון גרמני. תהליך זה דורש היכרות מעמיקה עם החוקים הגרמניים ועמידה בדרישות הבירוקרטיות של גופים גרמניים שונים. לכן, מומלץ בחום לקבל סיוע מקצועי בתהליך מידי עו"ד המתמחה בתחום, כדי שתוכלו ליהנות מראש שקט ותהליך מאורגן ויעיל.

משרדינו הנמצאים בירושלים ובתל אביב מתמחים בליווי מבקשים בתהליך הגשת הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית, מתחילתו ועד קבלת האישור על הבקשה. אם יש לכם זכאות לקבלת אזרחות גרמנית, אנו נשמח ללוות אתכם בתהליך הבקשה כדי להבטיח שתיהנו מהסיכויים הגבוהים ביותר לקבל אישור. מוזמנים ליצור עמנו קשר ולדבר עם המומחים שלנו כדי שתוכלו לצאת לדרך המרגשת הזו.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top