Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הוצאת דרכון גרמני

Michael Decker

איציק פ

ממליץ בחום!!
מרגע הפנייה סשה דאג שהכל יטופל הכי מהר שאפשר...
היה זמין כל הזמן בוואטסאפ (למרות שיצא שדי שיגעתי אותו).....
תודה רבה!!

הוצאת דרכון גרמני עבור ניצולי שואה וצאצאיהם תחת חוק הלאום הגרמני העדכני. מעתה יוכלו רבבות להכין את המסמכים הנדרשים ולהגיש בקשה לקבלת האזרחות. בהתאם לחוק הלאום החדש – רובם כמעט המכריע של בעלי קשר לגרמניה הנאצית יוכלו להתאזרח ולהנות מדרכון אירופי איכותי.

קבלת דרכון גרמני במשרדנו בתל אביב וירושלים. משרדינו מתמחים בהסדרת אזרחות גרמנית. במשרד מחלקת תרגום מקצועית הדואגת לתרגם את המסמכים הנדרשים לגרמנית ולהגיש אותם באופן מסודר ומקצועי לרשויות הגרמניות.

 הוצאת דרכון גרמני

בין השנים 1933-1945 למעלה מ-300 אלף יהודים עזבו את גרמניה בעקבות הרעת תנאים אזרחיים. המדינה שהובלה בידי חוג מנהיגים פשיסטי, התדרדרה חברתית כל כך עד שלא היה בה מקום לערכים מערביים נאורים כמו חופש הביטוי, שוויון או מערכת צדק נורמלית.

בעקבות חוקי גזע שנוצרו באופן שרירותי וכוונת הזרה והוקעה של הדת היהודית, החלו היהודים לצאת בגלים גדולים לעבר בריטניה, צרפת, ארצות הברית, דרום אמריקה ומדינות נוספות. כיום, הצאצאים של אלו שעזבו את גרמניה בגלל הרעת התנאים זכאים להגיש בקשה עבור הוצאת דרכון גרמני כחוק.

איך להוציא דרכון גרמני

אז איך ניתן לדעת כי אתם זכאים? ראשית עליכם להיות בעלי קשר ליהודי שחי בגרמניה בשנות שלטון הרייך השלישי. כאן הכוונה כאמור לשנים 1933-1945. לאחר מכן, יש להציג מסמך רשמי המעיד כי קרוב משפחתכם (אבא/אמא, סבא/סבתא וכו') אכן היה אזרח בגרמניה.

מסמכים כגון תעודת זהות, דרכון ישן, דיפלומה אקדמית, תעודת גולה או כל מסמך אחר היכול להוכיח קשר אזרחי למדינה. לאחר מכן יהיה עלינו לאשר את הקשר המשפחתי בין מגיש הבקשה לאזרח הגרמני אשר עליו מתבססת הבקשה.אזרחות גרמנית ליהודים

דרכון גרמני זכאות

באופן כללי קבלת אזרחות גרמנית אינה נחשבה מסובכת לבעלי קשר לשלטון הרייך השלישי. הדבר מתבטא בכך שלמועמדים אלו לא ייערכו מבחנים בסדר גודל הרגיל – זאת אומרת למתאזרח גרמני שאינו בעל רקע לגרמניה הנאצית. מבחן השפה שיערך כמו גם מבחן התרבות ייעשו בעל פה בשגרירות הגרמנית, וישאלו על ידי נציג. המבחנים לרוב נחשבים "לפרוטוקול בלבד". כלומר – נעשים תחת אווירה טובה וכמעט ואין צורך להתכונן מראש.

בזאת למעשה בא לידי ביטוי התיקון באופן מובהק. המחוקק הגרמני מבין את העוול שנעשה לרבים, ויודע כי ההקלות הנאמרות הן בעצם חלק מתוכנית הצדק ההיסטורי לתיקון העוולה הנוראית.

נקודה חשובה נוספת – התיקון המובהק ביותר בעניין תהליך הוצאת דרכון גרמני הוא ביטול האפליה המגדרית. בעבר צאצאי ניצולות שואה היו זכאים במידה ונולדו עד לשנת 1953 בלבד. אולם, החל מחודש יוני השנה (2021) הגבלה זו בוטלה. הדבר אמור גם במקרה והאם נישאה לזר ואיבדה את אזרחותה הגרמנית בעקבות כך.

כמה זמן לוקח להוציא דרכון גרמני

התהליך עבור בעלי קשר לגרמניה הנאצית מתקצר משמעותית מאשר התהליך הרגיל לקבלת האזרחות. כאן אנחנו מדברים על טווח ממוצע שנע בין שנה לשנתיים. יש לזכור שחלק לא מבוטל מהזמן הוא בעצם המתנה בתור לשגרירות בשביל הריאיון שתידרשו לעבור.

עלות הוצאת דרכון גרמני

כיוון ועל פי והמחוקק הגרמני אין צורך באגרה תחת התהליך, כמו גם עבור תעודת ההתאזרחות שתקבלו בסוף התהליך, העלויות אינן נחשבות גבוהות. יחד עם זאת, חשוב ליידע כי בלא מעט פעמים העלות נקבעת על-פי איכות המסמכים, כמו גם בהחלטות פרטניות הנקבעות בקרב הוועדות הגרמניות שאחראיות על בירור ובידוק המסמכים.

הוצאת דרכון גרמני לילדים

קבלת דרכון גרמני לילדים כמעט ואינה מצריכה מאמץ במידה וההורה כבר התאזרח. למעשה אם אחד ההורים כבר אזרח גרמני, הילד לא צריך לעבור שוב את כל התהליך. על ההורה לקבוע תור בשגרירות עבור רישום קונסולרי. מגיעים עם תעודת לידה, יחד עם האזרחות או הדרכון הגרמני של ההורה. לאחר מכן יש לרשום את הילד במרשם האוכלוסין הגרמני ובזאת הוא מתאזרח.

דרכון גרמני זכויות – דרכון גרמני יתרונות

כמדינה בעלת הכלכלה החזקה באירופה וכחברה באיחוד האירופי, גרמניה מציעה לאזרחיה שלל הטבות ייחודיות. בהתחשב בכך שככל הנראה בקרוב יצטרכו ישראלים להצטייד בוויזה על-מנת להיכנס לאירופה, קחו בחשבון שברגע שתקבלו את הדרכון הגרמני, חובה זאת לא תחול עליכם.

יתרון נוסף של הדרכון האטרקטיבי הוא הזכות לחיות ולעבוד בכל מדינות האיחוד האירופי. מעבר לכך, לא תידרשו להנפיק ויזה על מנת להיכנס למדינות שונות כמו למשל ארצות הברית ואוסטרליה. אזרחים גרמניים רשאים לקבל WORKING HOLIDAY VISA – מאפשרת אישור עבודה לשנה במדינות כגון: קנדה, יפן, סינגפור, אוסטרליה, ניו-זילנד ועוד.

במידה וחשבתם לחיות בגרמניה תיהנו משירותים סוציאליים נוחים, קצבת מחייה בסיסית, רמת חיים גבוהה יותר, שירותי רפואה מתקדמים, קצבה לסטודנטים ועוד.

חידוש התהליך ומשמעותו עבור ישראלים רבים

באופן כללי, אזרחות אירופאית נחשבת מטרה נכספת לאזרחים ישראלים רבים, כזו שבאפשרותה לפתוח בפניכם הזדמנויות רבות שלא קיימות בשום יבשת אחרת למעט אירופה. עם זאת, כיוון והתהליך מצריך הבנה מקיפה וממושכת בטיפול בניירת, חשוב להקפיד ולבחור עורך דין מיומן המכיר את החוק הגרמני על בוריו.

תודות לשינויים מרחיקי לכת שהורידו דרסטית את רף הקבלה הישן, יכולים כיום מאות אלפי צאצאים ברחבי העולם להגיש בקשה ולהתאזרח. כפי שראיתם בפסקה למעלה, הדרכון האירופאי מייתר צורך בהוצאת ויזה ללא מעט מדינות, כמו גם מעניק היתר כניסה לרבות אחרות, אשר לישראלים כיום אין את האישור להיכנס אליהן.

בנוסף, כפי שקראתם לאורך הכתבה, בעלי קשר לגרמניה הנאצית ייהנו מיחס בלעדי מהרשויות הגרמניות. הדבר בא לידי ביטוי בהקלות משמעותיות אשר נועדו להקל על כל יהודי או צאצאים שהם בעלי קשר לגרמניה הנאצית. הרפורמות הן בגדר מהפכה, ולכן אנו חושבים שזו הזדמנות מצוינת לנצל אותן בכדי ליהנות מדרכון ייחודי.

הרשויות בגרמניה אינן מקשות את הרף כנאמר, ואנו גם מעריכים שהן יעניקו תשובות חיוביות ולא תערמנה קשיים לרובם המכריע של המועמדים (למעט אלו אשר הנם בעלי רקע פלילי).

צרו קשר – הוצאת דרכון גרמני

במשרדנו ישנה פרקטיקה ענפה ומפותחת של הנפקת דרכון גרמני עבור לניצולי שואה. לכל מידע או הבהרה בעניין הרפורמה צרו איתנו קשר ונשמח לסייע לכם להבין את התיקון החדש על כל סעיפיו.

הוצאת דרכון גרמני

:03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

 

צרו קשר

Scroll To Top