דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזת מומחה זר ממדינות המפרץ ובהן איחוד האמירויות – מידע משפטי

Joshua Pex

במדינות המפרץ ואיחוד האמירויות קיימים מומחים בעלי שם עולמי בתחומי האנרגיה, הטכנולוגיה והפיננסים. נרמול היחסים עם ישראל יוצר כעת לראשונה הזדמנויות חדשות לשיתופי פעולה עסקיים בין המדינות. במאמר זה נסביר כיצד ניתן להסדיר ויזת מומחה זר עבור אזרחי איחוד האמירויות ויתר מדינות המפרץ, על מנת שיוכלו להגיע לישראל ולעבוד בה.

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בדיני תאגידים והגירה לישראל. המשרד מנוסה בטיפול בהסדרת ויזת מומחים עבור אזרחים זרים ואישורים לצורך עבודה בישראל. להלן נפרט על הפרוצדורה בנוגע למומחים ממדינות איחוד האמירויות.

באילו תחומים דרושים במיוחד מומחים זרים ממדינות המפרץ ובהן איחוד האמירויות?

במדינות המפרץ הפרסי, העשירות במשאבי טבע (ובעיקר בנפט וגז), קיימים מומחים בעלי שם עולמי בתחום האנרגיה. לאור היותה של ישראל ״כוכבת עולה״ בזירת עסקי האנרגיה העולמית, קיימת מוטיבציה גבוהה לפיתוח התחום ולאיתור מקורות אנרגיה (נפט וגז) נוספים בשטחי המדינה. בהתאם, נראה כי שיתופי פעולה בין ישראל ובין חברות ויזמים ממדינות המפרץ בתחום הם אך טבעיים.

עם זאת, עד כה הדבר לא התאפשר בפועל עקב היעדר יחסים כלכליים רשמיים בין המדינות. למרבה השמחה, הסכם השלום עם איחוד האמירויות והסדרת היחסים עם מדינות נוספות מהמפרץ הפרסי שינה לחלוטין את התמונה ויצר הזדמנויות רבות לשיתופי פעולה בין יזמים וחברות מהמדינות הללו. האמור נכון לא רק לתחום האנרגיה, אלא לתחומים נוספים, כגון טכנולוגיה, הייטק ופיננסים. בכל התחומים הללו קיימים מומחים במדינות המפרץ אשר ניתן להזמינם לעבוד בישראל עם חברות ויזמים מקומיים.

כיצד ניתן להסדיר פעילות של עובדים זרים מומחים ממדינות המפרץ או איחוד האמירויות בישראל?

ויזת מומחה זר ממדינות המפרץ ובהן איחוד האמירויות

כאשר מטרת ההגעה של אזרחים זרים לישראל הינה עבודה כמומחים, יש להסדיר מבעוד מועד אשרה (ויזה) מתאימה אשר תאפשר להם לעבוד בארץ. קיים נוהל מסודר של משרד הפנים אשר עוסק בהזמנת מומחים זרים לעבודה בחברות ישראליות, ובהליך שיש לעבור לצורך קבלת ויזה עבורם.

על המעסיקים הישראלים המעוניינים בהזמנת המומחים להגיש בקשה לצורך כך. קיימים מסמכים רבים אשר יש לצרף אל הבקשה, ובכלל זה תדפיס הכולל את פרטי המעסיקים מרשם החברות או מרשם השותפויות. מלבד זאת, במקרים של בקשה ראשונה לויזה עבור המומחים הזרים, יש לצרף קורות חיים ותעודות המעידות על השכלתם ומומחיותם. תעודות שאינן כתובות במקור בעברית או באנגלית יידרשו לעבור תרגום ואישור נוטריוני. בנוסף, יש לשלם אגרה עבור הבקשה, אשר עלותה כיום הינה 1,190 ש״ח.

האם ניתן לקבל אישור להזמנת המומחים הזרים באופן מזורז? 

בהחלט. זמן הבקשה להזמנת מומחה זר לישראל עשוי להיות ממושך יחסית בהליך הרגיל, לאור הבקשות הרבות והליכי בחינתן הקפדניים. במקרים בהם קיים צורך דחוף יותר בהזמנת המומחים הזרים ממדינות המפרץ, קיים נוהל מזורז, אשר במסגרתו תתאפשר קבלת ויזה לתקופה של עד 45 יום בשנה. על נוהל זה תוכלו לקרוא במאמר נוסף אשר התפרסם באתר משרדנו.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני תאגידים והגירה לישראל

עורכי הדין ממשרדbu בירושלים ובתל אביב, מתמחים הן בדיני תאגידים והן בתחום ההגירה לישראל. משרדנו צבר ניסיון רב בטיפול בבקשות ויזה עבור מומחים זרים לצורך עבודה בישראל. נשמח לסייע בכל עניין הנוגע לבקשות ויזת מומחה זר עבור אזרחי איחוד האמירויות ומדינות המפרץ. לכל שאלה או סיוע תוכלו ליצור עמנו קשר באמצעות מספרי הטלפון או כתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה