דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אשרת עובד מומחה זר בישראל – כיצד משיגים אשרת עבודה ישראלית למומחה זר?

Joshua Pex
Joshua Pex

אשרת עובד מומחה זר בישראל

קבלת אשרת עובד מומחה זר בישראל:

חברות ישראליות רשאיות להעסיק מומחים זרים בעלי כישורים או ידע מיוחדים אשר דרושים למשק הישראלי. מאחר ומדינת ישראל מעדיפה שישראלים, ולא עובדים מומחים זרים, יעבדו בארץ, משרד הפנים הישראלי מגביל את מספר אשרות העבודה שמונפקות למומחים זרים.
אולם, במקרים בהם נדרשת אשרת עבודה לעובד מומחה, החברה המקומית המעסיקה אותו רשאית להגיש בקשה לויזת עבודה  ב / 1 עבור המומחה הזר. מאחר ומי שכבר נמצא בארץ אינו זכאי לאשרת עובד מומחה, המומחה הזר חייב לקבל את אישור האשרה באמצעות הקונסוליה ישראלית בחו"ל.
קיימות מספר מגבלות על קבלת אשרת עובד מומחה זר אשר חלות על מי שגילו מעל גיל 60 ועל מי שבעל בני משפחה קרובה בישראל (כלומר, הורים, בן זוג, אחים או אחיות).

נוהל הבקשה לקבלת אשרת עובד מומחה זר:

החברה הישראלית המבקשת להעסיק מומחה זר חייבת לעמוד במספר תנאים ספציפיים בנוגע לפעילות החברה ולהגיש את המסמכים הרלוונטיים לקבלת היתר העסקה של עובד זר מומחה אל ה ענף מומחים ברשות האוכלוסין. לאחר קבלת היתר העבודה, מוגשת בקשה אל מחלקת אשרות של משרד הפנים לקבלת ויזת עבודה מסוג ב/1. מחלקת אשרות של משרד הפנים רשאית לאשר או לדחות את ההיתר. אם יאושר היתר ההעסקה, תונפק אשרת עבודה מסוג ב / 1, לתקופה של שנה אחת. העובד המומחה הזר יוכל לגשת לקבל את הוויזה בקונסוליה ישראלית בחו"ל. יש לחדש את אשרת העבודה ב / 1 בכל שנה עד חמש שנים בסך הכל (ובמקרים מסוימים ניתן לחדש לתקופה ארוכה יותר), כל עוד העובד הזר ממשיך לעמוד בקריטריונים הנדרשים.

מאמרים בנושא הגירה לישראל:

למשרד עורכי הדין שלנו יש למעלה מ-30 שנות ניסיון בתחום ההגירה. אשרות עבודה לישראל, כולל אשרות עבודה של מומחים זרים, הם אחד הנושאים בהם מתמחים עובדי המשרד. אשרת עובד מומחה זר, כמו רוב נושאי הגירה לישראל, כרוכה בעבודה מול משרד הפנים, תהליך המפורט במאמרים אחרים באתר.

צרו קשר:

אם יש לכם שאלות לגבי אשרת עובד מומחה זר, או ברצונכם לקבל מידע נוסף על המסמכים הנדרשים, אנא צרו קשר עם משרד עורכי הדין שלנו, בירושלים ותל אביב. עו"ד יהושע פקס מתמחה בחוק ההגירה הישראלי וישמח לסייע בנושאי אשרות עבודה וכניסה לישראל.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה