דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות אוסטרית – תנאים ועלויות

Michael Decker
Michael Decker

מחפשים מידע על עלותה של אזרחות אוסטרית? על רקע היתרונות השונים של קבלת אזרחות אירופאית, רבים מעוניינים להחזיק באזרחות נוספת באוסטריה. יחד עם זאת, החשש מהעלויות הכרוכות בקבלת הדרכון הוא שכיח. מאמר זה יסקור את התנאים לקבלת דרכון אוסטרי, ואת העלויות הכרוכות בכך.

התנאים לקבלת אזרחות אוסטרית

כצאצאים: אפשר לקבל אזרחות אוסטרית כצאצאים של שורדי שואה וקורבנות רדיפת הנאצים באוסטריה. אוסטריה אימצה הקלות חקיקה בספטמבר 2020, הרחיבה את הזכאות לאזרחות גם לקורבנות היהודים, ומאז אלפי יהודים מכל רחבי העולם זכאים לאזרחות נוספת באוסטריה. על פי החוקים החדשים, בקשה לאזרחות אוסטרית זמינה גם לצאצאים של נשים ניצולות שואה, בעוד שלפני כן רק צאצאים של ניצולים גברים היו זכאים לכך.

כמשקיעים: גם בעלי יכולת להשקיע בכלכלה האוסטרית רשאים להגיש בקשה לאזרחות באוסטריה. המדינה מאפשרת לזרים לבקש אזרחות, אם השקיעו לפחות 10 מיליון אירו ישירות בעסק, או אם תרמו לפחות 3 מיליון אירו לקרן פיתוח ממשלתית.

כתושבים: מי שגרים באוסטריה לאורך עשר שנים ברציפות, עם ויזה לתקופה מינימלית של חמש שנים, יכולים להגיש בקשה לאזרחות אוסטרית. ישנה תכנית "מנהלי מפתח", שאוסטריה מציעה, ובמסגרתה מנהלים המשתכרים 2500 אירו בחודש ומעלה, יכולים להגיש בקשה לוויזה.

עלות אזרחות אוסטרית

עלויות האזרחות האוסטרית

עלות האזרחות האוסטרית היא אחת הדאגות המרכזיות של המעוניינים בתהליך. העלות עשויה להשתנות מאדם לאדם, בהתאם למסלול הבקשה לאזרחות ועל פי מאפיינים אישיים נוספים. עם זאת, נציג סקירה כללית של העלויות, מתוך אתר האינטרנט של העיר וינה:

ישנן אגרות פדרליות כמו גם עמלות פרובינציאליות הכרוכות בהגשת בקשה לאזרחות אוסטרית. תעריפי העמלות הפרובינציאליות, משתנים מפרובינציה אחת לאחרת. האגרות הפדרליות לעומת זאת, הן אחידות בכל אוסטריה.

בחישוב עלות האזרחות האוסטרית, יש לקחת בחשבון גם את דמי ההגשה של הבקשה, ואת המצאת המסמכים הנדרשים.

להלן מפורטות העלויות בפרובינציית וינה:

עלות אזרחות אוסטרית המבוססת על מעמד משפטי, כמו למשל נישואים:

  • יחידים נדרשים לשלם אגרה פדרלית בגובה 700 אירו ובנוסף עמלה פרובינציאלית של 76 אירו.
  • זוגות נשואים יחויבו באגרה פדרלית בגובה 1,400 אירו, ובעמלה פרובינציאלית של 152 אירו.

עלות אזרחות אוסטרית המבוססת על תושבות:

  • מבקשים בודדים נדרשים לשלם אגרה פדרלית בגובה 900 אירו ובנוסף עמלה פרובינציאלית של 150 אירו.
  • זוגות נשואים יחויבו באגרה פדרלית בגובה 1,600 אירו, ובעמלה פרובינציאלית של 226 אירו.

אם יש בחסותכם ילדים קטינים, תידרשו לשלם עבורם 200 אירו בגין אגרה פדרלית ובנוסף 76 אירו בגין עמלה פרובינציאלית.

עלות אזרחות אוסטרית המבוססת על שושלת משפחתית:

אזרחים שנרדפו ונמלטו מאוסטריה, או צאצאיהם הישירים, יכולים להגיש בקשה לאזרחות אוסטרית, על ידי מילוי שאלון אונליין וטופס הצהרה. תהליך זה אינו כרוך בתשלום, אך חשוב לדעת אילו טפסים לצרף, איך למלא את הטופס כהלכה וכיצד למעשה עובד התהליך.

כיצד מגישים בקשה לאזרחות אוסטרית?

אם אתם סבורים שהנכם צאצאים של יהודים שנמלטו מאוסטריה, או אם אתם מעוניינים לדעת עוד על עלויות האזרחות האוסטרית, כצעד ראשון צרו קשר עם משרדנו.

משרדנו מתמחה בהשגת דרכון אירופי בכלל, ודרכון אוסטרי בפרט. אנו מספקים תמיכה וייעוץ מלאים, מרגע הפנייה אלינו ולאורך כל הדרך עד לקבלת הדרכון האוסטרי.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה