דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

עורך דין אזרחות גרמנית

Michael Decker
Michael Decker

בעקבות הרפורמות החדשות לקבלת אזרחות גרמנית, אלפי ישראלים יוכלו מעתה להשיג דרכון אירופי. במאמר זה תוכלו לדעת אילו רפורמות התבצעו לאחרונה ומי זכאי על פיהן. משרדנו – משרד עורכי דין אזרחות גרמנית, עוסק כבר שנים ארוכות בקבלת דרכונים אירופיים לישראלים.

להיעזר בעורך דין אזרחות גרמנית מנוסה

בחודש יוני האחרון תיקן הפרלמנט הגרמני את חוק הלאום הגרמני החדש בנוגע לנרדפי המשטר הנאצי וצאצאיהם. מעתה יוכלו רבים לקבל את האזרחות באופן מקל מבעבר, ומבלי הערמת מגבלות מסובכות שנוגעות לשנים מסוימות בהן נולדו או להבדלים מגדריים.

החוק שונה בעקבות רפורמות רחבות יותר שנעשו באוסטריה השכנה, אשר הסירו גם כן את אותן המגבלות עוד בספטמבר 2019. בעבר נחשבה השגת האזרחות הגרמנית לעניין סבוך וביורוקרטי, אשר הקשה על מועמדים לקבל את האזרחות. זאת יחד עם פסילות ודחיות בקשות רבות במהלך השנים, עקב "חוסר תיאום" עם דרישות הרשויות שלא תמיד הובנו באופן הבסיסי.

יחד עם דרישות מחמירות וקפדניות שפסלו מועמדים משום שלהוריהם היו אזרחויות נוספות או על רקע מגדרי כנאמר, בעבר צאצאים לאם גרמניה ברובם לא הוכרו על ידי המחוקק הגרמני. למעשה האזרחות הותנתה וקבעה כי על האב להיות אזרח גרמני לשעבר.

אולם, בעקבות הקשיים וההתניות המרובות הוחלט לפסוק על סעיף מיוחד אשר נוגע באופן ספציפי לאזרחים גרמניים לשעבר – בעלי קשר לגרמניה הנאצית. כאן אנו בעצם מדברים על מי שעזב את גרמניה בין השנים 1933-1945. האמור חל על כל מי שאזרחותו נלקחה ממנו בגלל סיבות פוליטיות, דתיות או גזעיות. הסעיף המדובר הוא 116 לחוק הלאום הגרמני.

יחד עם האמור מעלה, הממשלה הגרמנית תיקנה תיקונים נוספים אשר מכירים גם במשרתי קבע, עובדי מדינה או כאלה שמחזיקים ביותר מאזרחות אחת לקבל את הדרכון הגרמני. באופן כללי, התיקון מקל בצורה כמעט מוחלטת את התנאים בהשוואה למועמדים אחרים אשר מעוניינים להתאזרח ואינם בעלי רקע לגרמניה הנאצית.

מבחינת ההיבט המשפטי יש לזכור כי על אף ההקלות התהליך בפועל נחשב מורכב, לכן גם מצריך ליווי מקצועי של עורך דין אזרחות גרמנית מיומן, אשר עליו לוודא כי אכן ישנה זכאות ולאחר מכן להגיש את הבקשה יחד עם הניירת המתחייבת. התהליך המשפטי מצריך עריכה ותרגום של מסמכים לגרמנית, אשר מוכיחים כי היה אזרח בעבר או שאזרחותו נשללה ממנו. לאחרי נתבקש אישור נוטריוני עבור הנ"ל ושלב אחרי הוא הצגת קשר משפחתי בין מגיש הבקשה לאזרח הגרמני לשעבר.

עורך דין אזרחות גרמנית - משרד עורך דין הגירה דקר, פקס, לוי

משרד עורכי דין ותיק להוצאת אזרחות גרמנית – דקר, פקס, לוי

תודות לחוקים החדשים ופתיחת המכשולים שהתקיימו בעבר, יכולים היום עשרות אלפי ישראלים ליהנות מדרכון אירופי שיפתח עבורם הזדמנויות רבות. לדוגמא, קבלת האזרחות מייתרת את הדרישה להוצאת ויזה לארצות הברית.

עוד יתרונות יוצאי דופן של הדרכון הם אישור כניסה, מגורים ועבודה בכל אחת מהמדינות החברות באיחוד האירופי מבלי הגבלת זמן. כמדינה בעלת מערכת רווחה מתקדמת, מעמד כלכלי איתן (הכלכלה המבוססת באירופה), איכות חיים משובחת ושירותים סוציאליים מתקדמים אפשר להבין את משמעותו של הדרכון רב הערך.

מומלץ ליצור קשר עם משרד עורכי דין ותיק, אשר מתמחה בתקנות הגרמניות ובעל ידע מקצועי לגבי הגשת המסמכים. יחד איתם נדרשת הכרה במלאכת התרגומים ויתר שירותים משפטיים נדרשים. לא אחת נתקלנו בלקוחות אשר עקב עבודה מרושלת סורבו בידי הרשויות בגרמניה. לכן, חשוב להיוועץ ולוודא כי בעל המקצוע אכן רכש ניסיון לאורך השנים וכמובן מקצועיות.

אנו ממליצים להגיש את הבקשה כבר כעת, על מנת להימנע מתור ארוך בשגרירות הגרמנית, אשר לעיתים עלול להיות מכריע ולעכב את התהליך בחודשים לא מעטים. ניתן ואף עדיף להגיש את התיק עבור משפחה או קבוצה, זאת בכדי להבטיח את האזרחות מהר יותר כמובן, ליהנות מעלויות אטרקטיביות יותר, וכן להימנע מתקנות עתידיות אשר תוכלנה להקשות את קבלת האזרחות.

למידע על הוצאת אזרחות אוסטרית על פי החוק החדש הקליקו כאן.

עורך דין דרכון גרמני – צרו קשר

משרדנו – משרד עו"ד דרכון גרמני בירושלים ותל אביב. לבדיקת בירור ראשונית לקבלת אזרחות גרמנית ניתן ואף מומלץ ליצור עמנו קשר באמצעות כתובת המייל או הטלפון המופיע מטה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה