דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

נישואים אזרחיים בגאורגיה (מידע משפטי)

Michael Decker

הידעתם כי ישראלים זכאים להינשא במסגרת נישואים אזרחיים בגאורגיה? מדובר במדינה קרובה יחסית ובעלת מחירים נוחים המאפשרת לבני זוג שאינם אזרחי או תושבי גאורגיה לבוא בברית נישואין בשטחה במהירות ובקלות. מעבר לטקס הנישואין, ההליך המשפטי מחייב רישום באחד משרדי הרישום הממשלתיים ותרגום המסמכים האישיים לגאורגית. מאידך, ניתן לקבל מהרשויות תרגום של תעודת הנישואין ומסמכים נלווים באנגלית.

גאורגיה היא אחד היעדים הפחות מוכרים לישראלים המעוניינים להינשא בחתונה אזרחית ולהירשם בישראל כנשואים לאחר מכן. לנישואים בגאורגיה יתרונות רבים, ובהם מינימום ביורוקרטיה, מחיר אטרקטיבי ושירות מהיר ואדיב. על מנת לבצע את הליך הנישואים ורישומם בישראל כדין, מומלץ להיעזר בעורך דין בעל ניסיון ובקיאות משפטית בתחום. במאמר זה יסביר אודות התהליך עורך הדין מיכאל דקר, שותף במשרדנו ומומחה למשפט אזרחי ולהסדרת מעמד חוקי בישראל.

נישואים אזרחיים בגאורגיה – מדוע ועבור מי הם רלוונטיים?

על פי הנתונים הרשמיים, מדי שנה כ-7,000 זוגות ישראלים נישאים בחו״ל. מדובר על למעלה מ-10% מכלל החתונות הנערכות בקרב זוגות ישראלים. קיימות סיבות רבות ומגוונות לכך שזוגות נישאים בחו״ל, ובראשן העובדה כי מדינת ישראל אינה מכירה בנישואים אזרחיים הנערכים בשטחה. בעוד שחלק מהזוגות נישאים בחתונה אזרחית מתוך בחירה והעדפה אישית, קיימים לא מעט זוגות שאין להם ברירה אלא להינשא בחתונה אזרחית. דוגמה נפוצה למקרים מעין אלה היא כאשר מדובר בזוגות מעורבים, המורכבים מבני זוג ישראלים וזרים או בני זוג בעלי דתות שונות.

למי שמעוניינים להינשא בחו״ל אין אפשרויות רבות ליעדים אפשריים. בין המדינות אירופה המאפשרות לישראלים להינשא בשטחן גם אם אף אחד מבני הזוג אינו תושב המדינה, ידועות במיוחד קפריסין וצ׳כיה. רבים מהזוגות בוחרים להינשא במדינות אלה. ואולם, לא כל הזוגות מודעים לכך שקיימת עבורם אפשרות נוספת ונוחה לא פחות – נישואים אזרחיים בגאורגיה. גאורגיה נמצאת במרחק טיסה של כשעתיים וחצי מישראל. המחירים הנמוכים יחסים הופכים את העלות הכוללת של עריכת חתונה בגאורגיה למשתלמת במיוחד. ניסיוננו בליווי משפטי של זוגות במסגרת ביצוע הפרוצדורות מלמד כי השירות הניתן על-ידי משרדי הרישום הוא נגיש, אדיב ומקצועי. כאשר מוסיפים לכל הנ״ל את העושר התרבותי והקולינרי שגאורגיה מציעה, מדובר באופציה אטרקטיבית למדי שחשוב שזוגות המעוניינים להינשא בחו״ל יכירו וישקלו.נישואים אזרחיים בגאורגיה (מידע משפטי)

מה הדרישות המשפטיות לצורך נישואים בגאורגיה?

לצורך ביצוע הנישואים נדרשת עריכת רישום באחד ממשרדי הרישום הממשלתיים בגאורגיה (לרשימה המלאה לחצו כאן). קיים משרד בטביליסי הבירה, אך גם בערים נוספות בגאורגיה. יש צורך למלא טופס במשרד הרישום, ולספק העתקי דרכונים של בני הזוג, עם תרגום נוטריוני לגאורגית. במידה ומי מבין בני הזוג נישא בשנית, יהיה צורך לספק אישור על גירושין או סיום הנישואים הקודמים, עם תרגום נוטריוני לגאורגית. בנוסף, על הנישואים להתבצע בנוכחות שני עדים. ככל שהעדים מגיעים יחד עם בני הזוג, יהיה צורך לספק העתקי דרכונים שלהם, עם תרגום נוטריוני לגאורגית. ואולם, קיימת אפשרות להזמין שני עדים מקומיים בתוספת תשלום.

ייתכן שיהיה צורך בטפסים נוספים במקרים פרטניים. לצד הגשת המסמכים, יהיה צורך לשלם את האגרות עבור ביצוע הנישואים. לאחר כל אלה יתבצע הטקס. יש לציין כי ממועד ביצוע הרישום ועד לקבלת התעודות עשויים לחלוף 2 ימי עסקים, וזאת לאור הצורך לבצע תרגומים לאנגלית של המסמכים ולהחתימם בחותמת אפוסטיל. עם זאת, משרד הרישום מציע שירות במסלול מהיר בעלות נוספת.

האם ניתן להירשם כנשואים בישראל לאחר חתונה אזרחית בגאורגיה?

ניתן בהחלט לרשום בישראל נישואים אזרחיים שנערכו בגאורגיה. יתרה מכך, החוק מחייב לעשות זאת בתוך 30 יום ממועד הנישואים, ומי שאינם פועלים כך חשופים לעונשי מאסר וקנס. משרדנו מסייע לזוגות בהליכי רישום נישואים ואיסוף המסמכים הרלוונטיים לשם כך, ובמקרה הצורך בהגשת ערר במקרים בהם רשות האוכלוסין מסרבת לרישום הנישואים. כמו כן, משרדנו מלווה זוגות במסגרת הליכי הסדרת מעמד בישראל עבור זוגות מעורבים (המורכבים מבני זוג ישראלים ובני זוג זרים). על מנת לפעול כדין במסגרת ההליך, המלצתנו היא לפנות לייעוץ משפטי, ובכך להימנע מתקלות או מכשולים ביורוקרטיים העלולים להיגרם במהלך הדרך.

נישואים אזרחיים בגאורגיה – צרו קשר עם עורך דין מומחה למשפט אזרחי והסדרת מעמד בישראל

לעיל הסברנו על נישואים אזרחיים בגאורגיה, לרבות הדרישות המשפטיות לקיומם ורישומם בישראל לאחר מכן. אם יש לכם שאלות או צורך בכל סיוע בנושא, תוכלו לפנות לעורך דין מומחה למשפט אזרחי והסדרת מעמד בישראל ממשרדנו, בירושלים ובתל אביב. למשרדנו ניסיון רב בייצוג זוגות רבים בהליכי נישואים אזרחיים והסדרת מעמד חוקי. ניתן ליצור עמנו קשר באמצעות מספרי הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה