דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

נוטריון ירושלים

Michael Decker
Michael Decker

השימוש בשירותי עורך דין נוטריון נמצא בשנים האחרונות במגמת עלייה מובהקת. בעולם הגלובלי בו ישראלים נדרשים לפנות לרשויות בחו"ל לעתים קרובות, יש יותר ויותר צורך בעזרת נוטריון לאישור תרגום מסמכים, אימות חתימה, העתק נאמן למקור ועוד. במידה ואתם זקוקים למענה משפטי איכותי, כזה שיוכל לעלות בקנה אחד עם השאיפות שלכם, אין מנוס מלפנות אל משרד עורכי דין מקצועי ובעל מוניטין. משרד נוטריון ירושלים יכול לספק תחת קורת גג אחת את כל קשת השירותים הנוטריוניים, תוך הקפדה על מקצועיות ללא דופי.

אחת ולתמיד: מדוע נזדקק לעורך דין נוטריון?

נוטריון הוא עורך דין מנוסה שצבר לפחות עשר שנות ניסיון. ההבדל בינו לבין עורך דין מן השורה מקורו בהסמכה מיוחדת שקיבל על ידי משרד המשפטים לשמש כנוטריון. פירוש הדבר הוא שלא כל עורך דין הוא גם נוטריון. במסגרת תפקידו, אמון הנוטריון על שירות הכולל אימות, עריכה ואישור של מסמכים פורמליים, עד לחתימה עליהם. עצם חתימת הנוטריון על מסמכים אלו מעניקה להם באופן טבעי רמת אמינות ומהימנות גבוהה.

ישנו מספר לא מבוטל של מקרים בהם נזדקק לחתימת נוטריון בלבד, כתנאי חובה לקבלת שירות. לפניכם שלוש דוגמאות שכיחות לצורך בנוטריון: אישור העתק נאמן למקור, תרגום נוטריוני ואימות חתימה נוטריוני.

נוטריון ירושלים

אישור העתק נאמן למקור

חתימה של נוטריון על מסמך זה או אחר, מהווה הוכחה להיותו מסמך אותנטי ואמין. מאחר ובעידן של היום קל מאוד לזייף מסמכים, קיים ביקוש גבוה הן בישראל והן מעבר לים לאישור העתק נאמן למקור של נוטריון. אישור זה מספק הוכחה כי אכן המסמך מקורי וכי ההעתק שלו זהה למקור.

חשוב להבהיר כי לעומת שירותים אחרים כדוגמת אימות חתימה נוטריוני, המחייבים אותנו להגיע בעצמנו למשרדו של הנוטריון, הרי שאישור העתק נאמן למקור ניתן לקבל לרוב באופן מקוון. מדובר באלטרנטיבה מצוינת עבור אנשים רבים שיכולים לזכות בשירות המבוקש תוך חיסכון משמעותי של זמן ומשאבים.

אימות חתימה נוטריוני

נחשב לאחד משירותי הנוטריון השכיחים ביותר בישראל,  במסגרתו נדרש אדם לחתום על מסמך כלשהו בפני הנוטריון פנים מול פנים. הנוטריון מצידו נדרש לאמת את חתימתו ובכך מאשר כי המסמך אכן נחתם על ידו. ישנן דוגמאות שונות לצורך באימות חתימה נוטריוני, כמו לדוגמה בעת הרצון לחתום על ייפוי כוח לטובת קבלת משכנתה.

בתום הפגישה הפרונטלית עם הנוטריון, ניתן בשלבים הבאים לאשר מסמכים נוספים בצורה מקוונת, ללא צורך בהגעה פיזית למשרד.

ראוי לציין כי בהנחה והחותם על המסמך הנוטריוני הוא בעל מוגבלות, קשיש או חולה, עובדה שמונעת ממנו להגיע למשרדי הנוטריון, הרי שהאחרון רשאי להגיע למקום מגוריו של אותו אדם, כמו גם לבית חולים או לבית האבות בו הוא משתכן.

דוגמה אחרת לאימות חתימה נוטריוני הוא בעת הצורך של בני זוג לערוך הסכם ממון לפני הנישואין. בשל החשיבות המשפטית והכלכלית של מסמכים אלו, אין מנוס מאשר לוודא את מהימנותם, כדי למנוע ולו את הספק בקטן ביותר ביחס לזהות החותמים. זוהי הסיבה בגינה דורש החוק כי הצדדים יחתמו על מסמכים משפטיים כדוגמת אלו בפני נוטריון.

תרגום נוטריוני

אם אתם מתכננים קריירה או לימודים במדינה זרה, סביר להניח שתזדקקו להציג תעודות ומסמכים שונים להוכחת הזהות שלכם. בהנחה והתוכן המוטמע בהם הוא בעברית, כדוגמת תעודות השכלה או היעדר עבר פלילי, קיים צורך לתרגם אותם לשפת המדינה המיועדת. בדרך כלל, הרשויות בחו"ל אינן מסתפקות רק בתרגום המסמכים, אלא מבקשות תרגום נוטריוני כדי לעמוד על טיבם.

כאן חשוב לבחור נוטריון הדובר את השפה הנהוגה במדינה, על מנת שיוכל לאשר את נכונות התרגום של המסמך. לחילופין, במידה והנוטריון אינו דובר את השפה, הוא נדרש לספק מתרגם מקצועי ומוסמך שמתפקידו לחתום על הצהרת המתרגם.תוך הוכחה כי הוא דובר את שתי השפות. במצב שכזה הנוטריון מעניק אישור נוטריוני להצהרת המתרגם.

עורך דין נוטריון: כמה זה עולה?

השאלה הרווחת בקרב לא מעט אנשים מתייחסת לעלויות עורך דין נוטריון. כדאי לדעת כי זכותו של כל עורך דין נוטריון לתמחר בעצמו את שכר הטרחה שלו באופן עצמאי, בהתאם למומחיות, למוניטין ולוותק המקצועי שצבר לאורך השנים. יחד עם זאת, הוא מחויב למחירון אחיד שנקבע בחוק, כך שאינו רשאי לגבות תשלום כראות עיניו. יצוין כי המחירון מתעדכן אחת לתקופה, ומגדיר את טווח המחירים עבור כל סוג של שירות נוטריוני. המחוקק הגדיר זאת בחוק, מתוך כוונה להבטיח כי כל אדם יהיה זכאי לקבל שירותי נוטריון במחיר הוגן.

מחפשים אחר משרד נוטריון בירושלים? מוזמנים לפנות למשרד דקר, פקס, לוי, המעניק מעטפת שירותי נוטריון במקצועיות ובזמינות מלאה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה