דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזת תייר לישראל

Joshua Pex

למשרד עורכי הדין שלנו יש ניסיון רב בכל תחומי ההגירה לישראל. במאמר זה עו"ד יהושע פקס, העוסק בתחום ההגירה והוויזות לישראל כבר למעלה מעשור, משיב על שאלות בנושא ויזת תייר – אשרת שהייה בישראל לצורך ביקור.

אשרת תייר לישראל – אשרת כניסה לישראל ב/2

בחוק ההגירה הישראלי יש קטגוריית ויזה הנקראת ויזה ב/2. אשרה זו ניתנת למי שמבקרים בישראל כתיירים, או מעוניינים להיכנס לישראל כדי לפגוש בני משפחה או חברים. אשרה זו מונפקת גם למבקרים שמטרת כניסתם לישראל היא ביקור עסקי קצר, או לאקדמאים בינלאומיים המגיעים לישראל לכנס או הרצאה. אשרת תייר ב/2 ניתנת למשך 3 חודשים לכל היותר, ואינה מאפשרת לעבוד בישראל.

ויזת תייר לישראל - משרד עורכי דין הגירה דקר, פקס, לוי

היכן מונפקת אשרת תייר ב/2?

ניתן להוציא אשרת תייר ב/2 בשלושה דרכים. ראשית, במעבר גבול ישראלי; בכניסה לישראל רשאים שוטרי ביקורת הגבולות להעניק אשרת תייר ב/2 לתקופה של עד 3 חודשים. רוב המבקרים נכנסים לישראל דרך נמל התעופה בן גוריון, אבל לישראל יש מספר נמלי תעופה, כמו גם מעברי גבול יבשתיים. שנית, ניתן להוציא אשרת תייר ב/2 בקונסוליה הישראלית בחו"ל. זה בדרך כלל המקרה כאשר מדובר באזרחים שצריכים להנפיק ויזה מראש כדי לבקר בישראל. שלישית, ניתן להאריך את אשרת תייר ב/2 במחלקת האשרות במשרד הפנים.

מדינות שאזרחיהן רשאים לקבל ויזת תייר בכניסה לישראל

מדינת ישראל מתירה לאזרחים של מדינות מסוימות להיכנס לישראל ללא צורך בקבלת ויזה מראש. כך, אזרחי מדינות כמו ארה"ב או אזרחי האיחוד האירופי רשאים לנחות בנמל התעופה בן גוריון ולקבל אשרת ב/2 במעבר הגבול. באתרנו מופיע מידע רלוונטי נוסף עבור אזרחי מדינות הפטורות מהוצאת ויזה מראש.

מדינות שאזרחיהן חייבים להשיג ויזת תייר מראש

עם זאת, אזרחים של מדינה שאינה חלק מאמנת הכניסה לישראל ללא ויזה נדרשים להשיג את הוויזה מראש. הדבר נעשה בדרך כלל בקונסוליה הישראלית בחו"ל. כמו כן, אזרח ישראלי יכול להזמין אורח לביקור בישראל ממדינה הדורשת אשרת ביקור מראש. בקשה זו עבור בני משפחה, חברים או מכרים עסקיים זרים תוגש למשרד הפנים הקרוב למקום מגוריו של האזרח הישראלי. אזרחים של מדינות מסוימות, כמו סין או הודו, אינם חלק מהסכם הכניסה לישראל ללא ויזה, אך יש הסכמים מיוחדים, במיוחד עבור מבקרים המעוניינים להיכנס לישראל למטרות עסקיות. באתרנו מופיע מידע נוסף על אשרת עסקים לאזרחים סינים או הודים.

האם היו לכם בעבר בעיות עם פקידי ההגירה? אם כן, תצטרכו לארגן את הכניסה לישראל מראש.

אם שהיתם בישראל מעבר לתקופת הוויזה שניתנה לכם בעבר, או במקרה שהרשויות סירבו לאשר לכם להיכנס לישראל, ב-10 השנים האחרונות לפחות, כדאי להבטיח ויזה לישראל מראש, גם אם יש בידכם דרכון של מדינה שפטורה כאמור מהשגת ויזה מראש. לא כדאי לקחת את הסיכון ולהגיע למעבר הגבול הישראלי ללא האפשרות להיכנס בסוף לישראל. באתרנו מופיע מידע נוסף על הסיבות למניעת כניסה לישראל כתיירים.

אם מטרת הביקור שלכם בישראל היא איחוד משפחות עם בן/בת זוג או בן זוג ישראלים, מדיניות ההגירה הישראלית מחייבת את תיאום הכניסה מראש, ולא על בסיס אשרת תייר, ולכן עלולים למנוע את כניסתכם בגבול. באתרנו מופיע מידע נוסף על הזמנת בני זוג זרים לבקר בישראל.

משך אשרת תייר ב/2

אשרת תייר ב/2 מונפקת ל-3 חודשים לכל היותר. פקידי ביקורת הגבולות עשויים להחליט על מתן אשרה לזמן קצר יותר. בדרך כלל תינתן אשרה לזמן קצר במקרים בהם יש חשד לכוונת שהייה בלתי חוקית בישראל, או עבודה ללא היתר עבודה חוקי. תוקף הוויזה פג עם היציאה מישראל. בכניסה חזרה לארץ תתקבל ויזה חדשה. עם זאת, פקידי משטרת הגבולות אינם מאשרים לתיירים להיכנס מחדש למדינה לצורך הארכת הוויזה. באופן עקרוני, רצוי לא לשהות בישראל עם אשרת ב/2 למעלה מ-3 חודשים בשנה.

הארכת וויזת תייר – האם זה אפשרי וכיצד?

במקרים מסוימים ניתן להאריך את הוויזה לישראל, אך זהו החריג לכלל. הכלל הוא שאדם שנכנס לישראל עם אשרת תייר צפוי לשהות בישראל פרק זמן קצר בלבד. משך הזמן המרבי של אשרת תייר ב/2 הניתנת בכניסה לישראל הוא 3 חודשים.

עם זאת, ישנן נסיבות מיוחדות בהן תיירים צריכים להאריך את הוויזה שלהם בישראל. אשרת התייר תוארך בדרך כלל בשל בעיות בריאותיות או בעקבות בקשה להישאר מסיבות משפחתיות. בקשות אלו מוגשות במשרד הפנים, במחלקת אשרות והגירה. באתרנו מופיע מידע נוסף על הארכת אשרת ב/2.

כאשר אדם זכאי לעלות לישראל על פי חוק השבות, כלומר מדובר באדם יהודי או בעל הורים או סבים יהודים, קל יותר להאריך את אשרת ב/2. אם בקשתכם להארכת הוויזה נדחתה על ידי משרד הפנים, אך לדעתכם מדובר בטעות, חשוב לדעת שאתם יכולים לנקוט בצעדים משפטיים. קיימת זכות חוקית לערער על החלטה זו, ובסופו של דבר ניתן להגיש את התיק לבית הדין המיוחד לערערים לפי חוק הכניסה לישראל.

עורך דין ויזה לישראל

אם יש לכם שאלות בנוגע לאשרת תייר ב/2 בפרט, או שאלות על הגירה לישראל באופן כללי, אנא פנו למשרד עורכי דין ההגירה שלנו. נשמח לקבל את פנייתכם ולחזור אליכם בהקדם האפשרי.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה