דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזת חדשנות לעידוד יזמות בישראל

Joshua Pex

ויזת חדשנות

ישראל ידועה כמדינה מאוד מפותחת מבחינה טכנולוגית. דיסקאוןקי, דוד השמש, כיפת ברזל, אפליקציית WAZE ועוד הרבה מאוד פיתוחים חדשניים אשר מיליוני אנשים משתמשים בהם בכל רחבי העולם כולם פיתוחים ישראליים. באופן כללי, תחום החדשנות הוא אחד מהתחומים הכי רווחיים בישראל. לכן החליטו במשרד הכלכלה, בשיתוף עם משרד החוץ, רשות ההגירה והאוכלוסין והרשות הלאומית לחדשנות טכנולוגית, להתחיל פרוייקט ניסיוני חדש לפתיחת סוג ויזה חדש, ויזת חדשנות. שמטרת הפרוייקט היא עידוד הבאת יזמים טכנולוגיים לישראל, ובכך הפיכת ישראל למעצמה טכנולוגית.

מה התכנית מציעה? ויזת ב/2 חדשנות

התכנית מציעה ליזמים זרים בתחום הטכנולוגי אשרה (ויזה) לישיבה בישראל, שתקרא "ב/2 חדשנות". הוויזה מציעה תקופה של עד שנתיים, בהן יתחיל היזם הזר להקים את מיזם חדשני בארץ במסלול שכולל תמיכה מקצועית ולוגיסטית עלידי רשות החדשנות. על היזם לעסוק אך ורק בתחום המיזם שלו בכל תקופת השהות שלו תחת השלב הראשון בהליך קבלת ויזת החדשנות לישראל. אם המיזם החדש יצליח להתפתח לכדי מוצר, יוכל היזם האזרח הזר להגיש בקשה לקבלת ויזת מומחה (ויזת עבודה מסוג ב/1) אשר תיתן לו רישיון ישיבה ועבודה בארץ, לזמן שבו יוכל לפתח אותו הלאה או אפילו להביא אותו עד לכדי שיווק.

ויזת חדשנות – קהל יעד

המטרה של יוזמת ויזה חדשנות היא בראש ובראשונה בכדי לעודד יזמים מחו”ל לבוא לפתח מוצר חדש, ולהתפתח בארץ, ולהעניק מסלול תומך על מנת לסייע את כניסתם לתחוםעם זאת, יש לשים לב כי תכנית הוויזה החדשה עדיין מוגדרת בתור פרויקט ניסיוני, לכן המסלול המוצע מרשות החדשנות יינתן רק ל– 12 מגישי בקשות, וזאת במידה שהם עומדים בכל התנאים הנדרשים.

שלבים לקבלת ויזת חדשנות לשהייה בישראל

ויזות לישראל מונפקות על ידי משרד הפנים, רשות האוכלוסין וההגירה, כך גם ויזת חדשנות לישראל. אולם לפני פנייה אל רשות האוכלוסין וההגירה על מנת לקבל ויזת חדשנות, חייב קודם היזם הזר לקבל אישור כניסה למסלול מטעם רשות החדשנות. הדרישות של רשות החדשנות למתן ויזת חדשנות לישראל הם:

  • היזם הזר(אדם אחד), הוא לא אזרח ישראל או בעל אזרחות ישראלית.

  • רעיון טכנולוגי (סטארטאפ) שמחפש תמיכה לוגיסטית ומקצועית על מנת להפוך אותו למוצר.

  • רקע וניסיון של לפחות כשנתיים בתחום הרעיון החדשני המוצע

  • תכנית עבודה עסקית שבה היזם מפרט את פוטנציאל הרעיון ואת צרכיו בפיתוח.

חשוב! רק לאחר שבקשת היזם הזר להפוך ליזם רשמי מטעם רשות החדשנות אושרה, יוכל להגיש בקשה אל רשות האוכלוסין וההגירה על מנת לקבל את ויזת החדשנות לישראל בהתאם לנוהל משרד הפנים.

לאחר סיום התקופה שהומלצה לו, ובמידה ואכן הצליח רעיונו להפוך למוצר, יכול היזם הזר להגיש בקשה לקבלת ויזת המשך (ויזת עובד מומחה ב/1). באמצעות רישיון לשהייה ועבודה בישראל יוכל מפתח המיזם המוצלח להתחיל בעבודת שיווק, זאת בכפוף להקמת תאגיד בישראל וכניסה לאחד מהמסלולים שיוצעו לו מטעם רשות החדשנות.

למידע נוסף עבור סוגי ויזות לישראל כנסו ללינק:
סוגי ויזות לישראל

אם יש לכם שאלות לגבי הליך קבלת ויזת חדשנות לישראל, או אתם מחפשים ייעוץ בנושא הגירה לישראל, צרו קשר:

משרד עורכי הדין לענייני הגירה

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה