דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

ויזת חדשנות ישראלית – הזדמנות חדשה להקים חברת סטארט-אפ

Joshua Pex

Oksana Troshin

צוות מעולה , יעיל, אמין ומסור.
עונים לכל שאלה בפירוט עוזרים בכל שלב מתלווים ללקוח בכל פניה למשרד הפנים .
עזרו לי לקבל עליה אחרי גיור כשמשרד הפנים התנגד.
ממליצה בחום

איתן ברנס

אחרי שלוש וחצי שנים ושני משרדי עורכי דין שלא הצליחו לעזור בסכומים מטורפים שהשקעתי ולשווא. הגעתי אל המשרד של עורך דין מיכאל דקר, ותוך חודשים ספורים הצלחנו יחד להגיע לכך שיש לבן שלי מעמד במדינת ישראל. ועוד לקחו על עצמם לעזור בדברים נוספים. תודה ענקית לכל המשרד ובמיוחד לנטעלי שעזרה והסבירה על כל דבר עם המון המון סבלנות!

שלום

תותח עורך דין מיכאל עזר לנו מאוד עם תביעת אבהות ולאחר מכן בהסדרת המעמד של בת הזוג שלי. צוות המשרד נחמד מאוד והיו מאוד יעילים

רוני עמנואל

משרד עורכי הדין מיכאל דקר ויהושוע פקס עזרו לנו במאמצנו לרשום את בתי כאזרחית ישראלית (היא נולדה לשני הורים גאים, אחד מהם אזרח ישראלי, בהליך פונדקאות בחו"ל, המוסדר בחוק של המדינה בה בוצע ההליך). עורכי הדין עמדו בתוקף מול סחבת של קרוב לשנה ודרישות בלתי רלוונטיות של משרד הפנים. לבסוף הורתה השופטת למשרד הפנים לרשום את הילדה כאזרחית ישראלית (לאחר בדיקת ד.נ.א שהיא מספיקה לפי התקנות!). אנו מודים לעורכי הדין ולעוזרות המשפטיות מאיה ונטע-לי על עזרתם המקצועית, סבלנותם והעניין האישי שגילו במשך התהליך.

Chen Aviani

ברצוני להמליץ על משרד עורכי הדין דקר, פקס, לוי, רוזנברג במיוחד לעו״ד יהושוע פקס על שירות מקצועי ומתן עזרה ויעוץ על תהליך חיים משותפים בישראל עם בת הזוג ממדינה זרה מול משרד הפנים.

יצחק קץ

ברוצני להודות למשרד ובמיוחד לנטעלי בן דוד שהייתה לי לעזר ותמיכה. וגם מחוץ לשעות העבודה במידת הצורך במשך כמעט שנתיים וחצי של מתחים ויסורי נפש שהעביר אותי משרד הפנים בעזרת הפרקליטות וכל זאת רק על-מנת לאשר לי בדיקת רקמות לפי נוהל חו"ל להוכחת אבהות, דבר שאיפשר לי בסופו של דבר להביא את בני לחיות עימי בארץ לאחר פתירת אימו בחו"ל.

תודתי נתונה לכל הצוות שהיה חלק בתהליך מורכב זה.

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס ועו"ד נוסף, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

מהי ויזת חדשנות?

ויזת חדשנות ישראלית מוצעת כחלק מתוכנית פיילוט חדשה העוסקת בבקשת אשרות כניסה והיתרי שהייה של יזמים זרים המעוניינים לפתח רעיונות חדשניים בישראל. תכנית זו פותחה על ידי משרד הכלכלה בשיתוף משרד החוץ, רשות האוכלוסין ההגירה והרשות הלאומית לחדשנות.

ויזת חדשנות

מטרת תוכנית ויזת החדשנות הישראלית

אשרת החדשנות נועדה לעודד יזמים זרים לתרום לתעשיית ההיי-טק בישראל ולבסס את מעמדה של ישראל בזירה העולמית על ידי הפיכתה למרכז בינלאומי לחדשנות. מטרת התוכנית היא לתמוך במשקיעים זרים ויזמים המעוניינים לפתח את רעיונותיהם בישראל בהתאם לכללים שנקבעו על ידי לשכת המדען הראשי במשרד הכלכלה.

מי זכאי לקבלת את אשרת החדשנות לישראל?

יזמים זרים המבקשים אשרת כניסה ו / או רישיון שהייה לישראל ומעוניינים בקידום יוזמות טכנולוגיות בישראל יכולים להגיש בקשה להכרה כיזם טכנולוגי זר ללשכת המדען הראשי.

חשוב! רק כאלה שנמצאו כמתאימים ואושרו והוכרו כיזמים טכנולוגיים זרים יהפכו למועמדים מתאימים לאשרת לחדשנות ישראלית שניתנת על ידי רשות האוכלוסין וההגירה בלבד.

מה יש לתוכנית להציע?

התוכנית מציעה ליזמים זרים בתחום הטכנולוגי ויזה מסוג חדש המכונה ויזת ב2 חדשנות. ויזה זו נותנת למחזיק בה אפשרות שהייה בישראל לתקופה שאינה עולה על שנתיים. במהלך תקופה זו היזם יתחיל פרויקט חדשנות חדש בישראל תחת תמיכתה המקצועית והלוגיסטית של רשות החדשנות.

בשלב הראשון של ויזת החדשנות לישראל, על היזם לעבוד רק על הפרויקט שלו. אם הפרויקט החדש יצליח ויהפוך למוצר, היזם הזר יכול להגיש בקשה לוויזת מומחה (ויזת עבודה מסוג ב1) שתעניק לו אישור עבודה ושהייה בישראל. במהלך תקופה זו הוא יכול לפתח את הפרויקט הלאה ואף להביא אותו עד לשלב של שיווק ומכירות.

ויזת חדשנות

תהליך הוצאת ויזת החדשנות הישראלית

לאחר אישור בקשתו של המבקש הכרה כיזם טכנולוגי זר, משרד הכלכלה יודיע על כך לרשות האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים, אשר תשקול את נתינת ויזת החדשנות מסוג ב2 למבקש. יזמים אשר קיבלו אישור, והם ממדינות שאזרחיהן חייבים לקבל אשרת כניסה מראש יקבלו את האישור מנציגי ישראל בחו"ל. יזמים ממדינות שאזרחיהן פטורים מדרישה זו יורשו להיכנס לישראל עם היתר מבקר מסוג ב2 אשר יהיה בתוקף לשלושים יום, ועליהם לקבל את היתר ויזת החדשנות שלהם מלשכת הרשות האזורית עד תום תקופה זו.

המסלול המוצע של רשות החדשנות יינתן ל- 12 מועמדים בלבד, אשר יקבלו אשרות רק אם הם עומדים בכל הדרישות.

דרישות רשות החדשנות למתן ויזת החדשנות הישראלית הן:

  1. היזם הזר (אדם אחד) אינו אזרח ישראלי או בעל תושבות ישראלית.
  2. הרעיון הטכנולוגי (סטארט-אפ) מצריך תמיכה לוגיסטית ומקצועית על מנת להפוך אותו למוצר.
  3. רקע וניסיון של מינימום שנתיים ברעיון החדשני החדש שהוצע.
  4. תוכנית עסקית בה היזם מפרט את הרעיון ואת צרכיו לפיתוח.

תקופת תוקף אשרת החדשנות הישראלית והארכת מענקים

ויזת החדשנות הישראלית תהיה בתוקף לתקופת זמן שתומלץ על ידי לשכת המדען הראשי ולא תעלה על עשרים ושבעה חודשים מצטברים. תקופה מוגבלת זו חלה מיום מתן ההיתר. יתכן שהיזם יוכל לקבל הארכה – במקרה זה יש להגיש בקשה למשרד הרשות האזורית שלושה חודשים לפני תום תקופת ההיתר.

האם אשרת חדשנות ישראלית היא היתר עבודה?

ויזת החדשנות הישראלית אינה אישור עבודה אלא היתר לבקר בישראל ולפתח את הרעיון שאושר על ידי לשכת המדען הראשי. עם זאת, לאחר שנתיים עם ויזת חדשנות ישראלית, יזם עשוי לרצות להמשיך ולפתח את המיזם הטכנולוגי המאושר כאשר הוא מועסק על ידי מעסיק, או על ידי הקמת עסק חדש בישראל כבעל מניות. על מנת לעשות זאת על היזם להיות מוכר על ידי התאגיד כמומחה ביוזמה העסקית. אם בקשה זו תאושר, עליו להגיש בקשה לקבלת היתר שהיית מומחה ב1 לפחות שלושה חודשים לפני פקיעת אשרת החדשנות. היתר העבודה ניתן על ידי רשות האוכלוסין וההגירה ובכפוף להמלצת משרד המדען הראשי.

האם ויזת החדשנות הישראלית חלה על בני משפחה?

אם יזם מעוניין להגיע לישראל עם בני משפחתו, יש להגיש בקשות עבורם בהתאם לנהלי הזמנת תיירים. בקשה זו תחול רק על בני משפחה קרובה, כולל בן זוג וילדים עד גיל 18.

ביטול ויזת החדשנות הישראלית

רשות האוכלוסין וההגירה והקונסול הישראלי שומרים לעצמם את הזכות לבטל היתר בכפוף לשימוע מכל אחת מהסיבות הבאות:

  1. אי ציות לחוקים, לתקנות ו / או לנהלים.
  2. מניעת מידע נחוץ מהרשויות.
  3. המלצה של רשות ציבורית לבטל את ההיתר נמצאת מוצדקת.

צרו עמנו קשר

נשמח לסייע ליזמים המעוניינים לקבל ויזת חדשנות לישראל בכל שלב בהליכיהם מול רשות האוכלוסין וההגירה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה