דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הקמת חברה בישראל עבור משקיעים ועסקים ממדינות איחוד האמירויות והמפרץ

Michael Decker

הסכם השלום והסדרת היחסים עם מדינות מהמפרץ הפרסי יוצרים הזדמנויות חדשות לשיתופי פעולה עסקיים וכלכליים. כדי שהדבר יתאפשר, על העסקים ממדינות אלה להסדיר את מעמדם המשפטי בישראל. במאמר זה נסביר על התהליך לצורך הקמת חברה עבור עסקים ממדינות איחוד האמירויות והמפרץ הפרסי.

משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב, מתמחה בדיני תאגידים ובמשפט מסחרי. המשרד מספק מענה משפטי מקיף עבור לקוחות ישראלים ובינלאומיים, הכולל רישום והקמת חברות, ייעוץ משפטי שוטף, ייצוג מול הרשות לניירות ערך וכיו״ב.

הסכם השלום עם איחוד האמירויות פותח הזדמנויות עסקיות חדשות

השמחה על הסכם השלום של ישראל עם איחוד האמירויות ונרמול היחסים עם מדינות נוספות מהמפרץ הפרסי (כגון עומאן, קטר ובחריין) הינה כפולה ומכופלת. מלבד שיפור היחסים המבורך לאחר עשרות שנים, ההסכם יוצר הזדמנויות חדשות ומעניינות לשיתוף פעולה עסקי.

ביטול החרם הכלכלי על ישראל יאפשר כעת לחברות ישראליות לפעול בדובאי, אבו דאבי ויתר מדינות איחוד האמירויות, וכך גם לחברות ומשקיעים ממדינות אלה לקיים פעילות עסקית בישראל. בתקופה לא פשוטה זו, שבה ניכרות השפעות משבר הקורונה בצורה כה משמעותית על כלכלות העולם, מדובר בבשורה אמיתית עבור שני הצדדים.

באילו תחומים צפויים שיתופי פעולה עסקיים בין המדינות?

שיתופי הפעולה האפשריים הינם רבים, לאור מגוון התחומים העסקיים במסגרתם פועלים יזמים וחברות ממדינות אלה. ניתן למנות, בין היתר, שיתופי פעולה בתחום האנרגיה, ובעיקר בענפי הנפט והגז. לחברות ואנשי עסקים ממדינות המפרץ קיים יתרון יחסי מובהק בענפים אלה, ובישראל קיים עניין רב בפיתוח הפעילות העסקית בהם. 

צפויים גם שיתופי פעולה בתחומי הטכנולוגיה, לאור היותה של ישראל מעצמה בתחומי ההייטק וחברות הסטארט אפ. ובל נשכח את ענף התיירות, המעורר כבר עתה התעניינות של ישראלים רבים, החולמים כבר שנים לבקר בדובאי ואבו דאבי. כניסתן של חברות תעופה כגון Emirates ו-Etihad Airways, הנחשבות מובילות בתחומן, עשויה להוות שדרוג משמעותי של ענף התיירות הישראלי. 

מה עסקים ומשקיעים ממדינות המפרץ נדרשים לעשות כדי לפעול בישראל?

הקמת חברה בישראל עבור משקיעים ועסקים ממדינות המפרץ ובהן איחוד האמירויות

חשוב להסדיר את המעמד המשפטי של התאגידים הזרים בכדי לפעול בישראל. ראשית, יש צורך לבחור את סוג האישיות המשפטית במסגרתה פועלים. דרך המלך היא הקמת חברה או רישום חברה זרה. ואולם, ניתן גם להקים עמותה, למשל. הכל תלוי בסוג הפעילות ובשיקולים כגון מיסוי, קבלת תרומות וכד׳. מלבד הקמת תאגיד בישראל, מומחים בתחומם ממדינות המפרץ יוכלו לפעול תחת תאגידים ישראליים, בכפוף להסדרת אשרת מומחה זר

כיצד יתאפשר רישום חברה בישראל עבור עסקים ממדינות המפרץ או איחוד האמירויות?

קיימות שלוש דרכים מרכזיות לעסקים ומשקיעים ממדינות המפרץ או איחוד האמירויות המעוניינים לפעול בישראל במסגרת חברה. הדרך הראשונה היא רישום חברה בת של החברה הזרה בישראל. החוק מאפשר לחברה הזרה להירשם כבעלת 100% ממניות חברת הבת. יהיה צורך למנות דירקטור אחד לפחות, אשר יוכל להיות נציג החברה הזרה. לצורך פתיחת תיק ברשויות המס, ככלל יש למנות נציג שהוא תושב ישראל.

הדרך השנייה היא פתיחת סניף בישראל, כאשר הסניף ייחשב כשלוחה של החברה הזרה. משמעות הדבר הינה כי החברה הזרה תהא אחראית לפעולות ומחדלי החברה, וחשוב להביא זאת בחשבון. הדרך השלישית היא להקים נציגות בישראל. מסלול זה אינו מאפשר לקיים פעילות עסקית בישראל, ונועד רק לפעילות מקדימה של חקר שווקים ובחינת כניסה עתידית לשוק. 

הרחבנו על שלושת הדרכים לרישום חברה במאמר נוסף אשר התפרסם באתר משרדנו. בכל אחד מהמקרים חשוב להסתייע בייעוץ משפטי, כדי לבחור במסלול הנכון עבורכם. נוסיף כי בכל מקרה חשוב לוודא ששם החברה אינו תפוס, והדרך הטובה ביותר לשם כך היא רישום סימן מסחר

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני תאגידים ומשפט מסחרי

לעיל הסברנו על הקמת חברה בישראל עבור משקיעים וחברות ממדינות איחוד האמירויות והמפרץ הפרסי. עורכי הדין ממשרדנו בירושלים ובתל אביב, זמינים עבורכם לשאלות נוספות בנושא, באמצעות פרטי ההתקשרות המופיעים מטה. משרדנו מתמחה בדיני תאגידים ומשפט מסחרי, מספק מענה משפטי מקיף עבור חברות ועסקים מהארץ ומהעולם ומלווה את פעילותם העסקית בישראל.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה