דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

כך תוכלו להשאיר את העסק שלכם בחיים: הלוואות בערבות המדינה עקב משבר הקורונה

Michael Decker

עסקים רבים תוהים כעת כיצד יוכלו להתמודד עם משבר הקורונה, אשר צפוי להמשיך להשפיע על הכלכלה בעתיד הנראה לעין. אפיק אופציונלי עבור עסקים רבים הוא הלוואות בערבות המדינה עקב משבר הקורונה. במאמר זה נפרט עבורכם כיצד תוכלו לבקש זאת.

משרד עורכי הדין שלנו בתל אביב וירושלים, מתמחה בדיני תאגידים וחברות. משרדו מייצג לקוחות ישראלים אל מול הבנקים וקרן ההלוואות לעסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה, ומעניק להם ייעוץ וליווי לאורך כל ההליך.

משבר הקורונה והשפעותיו הכלכליות על המשק בישראל

מדינת ישראל חווה בימים אלה משבר שהשפעותיו הבריאותיות והכלכליות שלובות זו בזו. לאור ההתפשטות הנרחבת של נגיף הקורונה, ממשלת ישראל נקטה בצעדים חסרי תקדים לשם צמצום היקפי ההידבקות בנגיף בציבור. בתוך כך, הורתה הממשלה על צמצום הפעילות במרחב הציבורי, ובכלל זה צמצום בפעילותם של עסקים שאינם חיוניים. עוד מוקדם להעריך את נזקי המשבר במדויק, אך כלכלנים מומחים צופים כי הנזקים למשק יגיעו לכדי עשרות מיליארדי שקלים. הדבר הוביל להאטה במשק ולירידה חדה בהכנסותיהם של אלפי עסקים בישראל, המנסים כעת להישאר עם הראש מעל המים. עסקים קטנים ובינוניים הנם פגיעים במיוחד, שכן הכנסותיהם תלויות בעיקר בנתוני הצריכה, הפוחתים כעת באופן דראסטי.

הלוואות בערבות המדינה עקב משבר הקורונהפתרון אפשרי – בקשת הלוואה בערבות המדינה

מה יכולים עסקים בישראל לעשות על מנת לשרוד את המשבר? לצד מציאת פתרונות יצירתיים, על מנת לשמור על תזרים מזומנים, עסקים רבים מבינים כי הם יזדקקו להלוואה בנקאית בשל הירידה בהכנסותיהם בתקופה הקרובה. משרד האוצר מודע לכך, לכן החל להפעיל מסלול של מתן הלוואות עבור עסקים קטנים ובינוניים בערבות המדינה. הבקשות להלוואה מטופלות על-ידי קרן ייעודית שהקימה המדינה. מדובר בהלוואות שנועדו עבור עסקים בעלי קשיי תזרים אשר נובעים כתוצאה ממשבר הקורונה, וקרויות ״הלוואות למימון הון חוזר״, כלומר הלוואות לשם הישארות עם נזילות בעסק לטווח הקצר. הסכום המקסימלי שניתן לקבל במסגרת ההלוואה עומד על הגבוה מבין 8% מן המחזור השנתי האחרון של העסק או 500 אלף ש״ח.

התהליך שיש לעבור לשם קבלת ההלוואה בערבות המדינה

התהליך מתחיל בהגשת בקשה, אשר אליה יש לצרף שני מסמכים: (1) הצהרה שתפרט מהו הקשר התוצאתי בין צרכי התזרים הנדרשים עבורם ובין התפרצות נגיף הקורונה, חתומה בפני עורך דין; (2) מסמך המציג תחזית חודשית של רווחי ההפסדי העסק לשנת פעילותו הקרובה. יש לציין כי להגשת הבקשה במסלול זה יש מספר יתרונות. בכלל זה, זמני טיפול קצרים מאוד בבחינת הבקשה (עד 9 ימי עסקים), העמדת בטוחות בשיעור מופחת של 10% מגובה ההלוואה שתאושר ואפשרות לדחיית תשלום קרן ההלוואה למשך עד 6 חודשים. 

מה עושים במקרה של דחיית הבקשה? ערר כנגד החלטת הסירוב

אם הבקשה נדחתה, ניתן להגיש ערר בתוך חודשיים ממועד מתן החלטת הדחייה. בערר יש לפרט את פרטי העסק, את הנימוקים שבגינם סבור/ה בעל/ת העסק כי יש לשנות את ההחלטה והצהרה חתומה של בעל/ת העסק. הערר יידון בפני ועדת ערר, המורכבת מנציגים של אגף החשב הכללי במשרד האוצר. חשוב לציין כי ככלל לא ניתן להשיג על החלטת ועדת הערר, אלא רק להגיש בקשה חדשה להלוואה לאחר 6 חודשים. לכן חשוב לוודא עמידה בדרישות לאורך כל ההליך, ומומלץ להסתייע בשירותיו של עורך דין מומחה בתחום.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני חברות ולהלוואות בערבות המדינה

אם אתם בעלים של עסק ומעוניינים למקסם את הסיכוי לקבל הלוואות בערבות המדינה עקב משבר הקורונה, נוכל לסייע לכם. צרו עמנו קשר באמצעות מספרי הטלפון או כתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה. משרדנו מתמחה בדיני חברות ובייצוג עסקים לאורך התהליך לשם קבלת הלוואה בערבות המדינה.

הקורונה כניסת תיירים לישראל

:03-3724722

:055-9781688

:[email protected]

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה