Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

טיפולי הצערת עור הפנים – תביעה בגין נזק קוסמטי (מידע משפטי)

יהודה אלחרר
יהודה אלחרר

דנה פלד

יהושוע מיקצועי , מטפל ללא דיחוי ואדיב . תודה רבה על הטיפול!

מה עושים כאשר טיפולי הצערת עור הפנים נכשלים וגורמים נזק קוסמטי? לצערנו, לא פעם קורה שטיפולים רפואיים מעין אלה, הנעשים, כביכול, בטכנולוגיות חדשניות ומתקדמות, גורמים לנזקים קוסמטיים קשים כגון צלקת, כוויות וכיו״ב. זאת בניגוד לתוצאה הרצויה – מתיחת פנים והצערת מראה העור. במקרים אלה ניתן להגיש תביעה נגד הגורם הרפואי אשר ביצע את הטיפול, ולעיתים אף נגד יצרן הציוד הרפואי שבו נעשה שימוש. הפיצויים בתביעות אלה עשויים להגיע לסכומים של עשרות אלפי שקלים ואף למעלה מכך.

עם זאת, קיימות מורכבויות משפטיות שונות בהליכים מעין אלה, אשר ההתמודדות עמן דורשות ניסיון ובקיאות משפטית. במאמר זה תסביר על כך מניסיונה הרב עורכת הדין נירית פליישמן ממשרדנו, המתמחה בייצוג לקוחות בתביעות פיצויים נזיקיות ורשלנות רפואית.

טיפולי הצערת עור הפנים - תביעה בגין נזק קוסמטי (מידע משפטי)

טיפולי מתיחת פנים וטיפולי הצערת עור הפנים – טכנולוגיה מתקדמת עם סיכונים בצידה

רפואת העתיד מאפשרת כיום מגוון רחב של טיפולים אשר עד לפני זמן לא רב לא היו קיימים. האמור נכון הן לגבי טיפולים רפואיים מצילי חיים (דוגמת השתלת איברים) והן לגבי טיפולים רפואיים בתחום הקוסמטי, דוגמת ניתוחים פלסטיים למיניהם. בשנים האחרונות מתרחשת מהפכה של ממש בתחום טיפולי הפנים, במסגרתה מרפאות העוסקות בניתוחים אלה מציעות טיפולים הנעשים בטכנולוגיות פורצות דרך. מדובר בטיפולים הנעשים בדרך כלל באמצעות גלי רדיו או באמצעות לייזר.

המרפאות המציעות את הניתוחים הללו מבטיחות כי מדובר בטיפולים יעילים מאוד, המאפשרים חזרה של המטופלות והמטופלים לשגרת חייהם באופן מהיר. ואולם, המרפאות לא ייטו להכביר במילים בנוגע לסכנות הטמונות בניתוחים אלה, הכוללות נזקים פוטנציאליים כגון דימום, צלקות וכוויות, באופן אירוני בדיוק סוג הבעיות שניתוחים אלה מבקשים לפתור. ואולם, לא פעם עלולים להיגרם בטיפולים אלה נזקים ארוכי טווח ואף בלתי הפיכים לעור הפנים. הנזקים עלולים להיגרם בעקבות שימוש לא זהיר במכשור הרפואי החדיש והעדין באמצעותו מתבצעים הטיפולים, או בשל טעויות אנוש. במקרים אלה עשויה לקום למי שנפגעו מהטיפול עילה לתביעת פיצויים. להלן נסביר על כך.

מה הנזקים האפשריים העלולים להיגרם בטיפולי הצערת עור הפנים?

המרפאות והקליניקות המציעות טיפולי מתיחת פנים וטיפולי הצערת עור הפנים נוהגות להתפאר בבטיחות של טיפולים מתקדמים אלה, אך לא תמיד מובהר למטופלות והמטופלים בצורה מספקת אודות הסכנות הכרוכות בביצוע ניתוחים מעין אלה. חשוב לדעת כי בדומה לטיפולים רפואיים דומים, גם בטיפולי הצערת עור הפנים עלולים להתרחש זיהומים בחלקים שונים בפנים. כך גם הניתוחים עלולים לגרום לדימומים חוזרים בימים שלאחר הניתוח. במקרים חריגים הניתוחים אף עלולים לגרום לפגיעות עצביות ואף לשיתוק. מעבר לסיכונים והסיבוכים הנ״ל, לא פעם שימוש לא זהיר בציוד החדשני שבאמצעותו מתבצעים הניתוחים, כמו גם תקלות אפשריות במכשירים, אשר הצוותים הרפואיים אינם תמיד מודעים אליהן, עלולים לגרום לנזקים כגון כוויות וצלקות בעור הפנים.

מה ניתן לעשות במקרים בהם נגרמים נזקים כתוצאה מטיפולי הצערת עור הפנים?

ככל שהנזקים מהטיפולים מהווים תוצאה של רשלנות מצד הצוותים הרפואיים, וכן כאשר לא הוסבר למטופלים בטרם ביצוע הניתוח על סכנות אפשריות שהיה צורך ליידע לגביהן, הדבר עשוי להקים עילה לתביעת פיצויים מכוח פקודת הנזיקין. לעיתים במסגרת התביעה ניתן יהיה להגיע לפשרה בדרכים אלטרנטיביות, כגון גישור. לדוגמה, משרדנו ייצג מטופלת אשר סבלה מכוויות חמורות בפנים במסגרת טיפול הצערת עור הפנים שעברה, והתבצע באמצעות לייזר. תביעה שהוגשה נגד הצוותים הרפואיים ויצרן המכשיר שבאמצעותו התבצע הטיפול הסתיימה בפשרה, במסגרתה פוצתה המטופלת בסכום של 80 אלף ש״ח.

יש לציין כי לעיתים הפיצויים הנפסקים על-ידי בתי המשפט בתביעות אלה עשויים להגיע לסכומים של מאות אלפי שקלים. למשל, בפסק דין שניתן בבית משפט השלום בהרצליה בשנת 2013, פוצתה תובעת אשר עברה טיפולי מתיחת פנים ופילינג לייזר, אשר הותירו על פניה צלקות חמורות, בסכום כולל של 395 אלף ש״ח. זאת בגין כאב וסבל שחוותה; הסבר שאינו מספק לגבי הנזקים האפשריים; עוגמת נפש אשר נבעה מתסכול עקב תוצאות הטיפול; וכן הפסדי השתכרות. פסק דין זה ממחיש את נכונות בית המשפט לפסוק פיצויים משמעותיים בתביעות אלה, במקרים בהם נזקים נגרמו כתוצאה מרשלנות רפואית או פגיעה באוטונומיית המטופלים, הנובעת מהיעדר הסכמה מדעת.

תביעה בגין נזקים שנגרמו מטיפולי הצערת עור הפנים – צרו קשר עם עורכת דין מומחית לדיני נזיקין

במאמר זה הסברנו על הסכנות הטמונות בטיפולי הצערת עור הפנים, ועל האפשרות לתבוע כאשר טיפולים אלה גורמים לנזקים קוסמטיים, כגון כוויות וצלקות. אם יש לכם שאלות פרטניות או צורך בייעוץ וסיוע בנושא, עורכות ועורכי הדין ממשרדנו זמינים עבורכם. למשרדנו ניסיון רב בייצוג וליווי משפטי של נפגעי טיפולים רפואיים, תוך שיתוף פעולה עם מומחים רפואיים בעלי שם עולמי, לצורך טיפול מיטבי בעניינם. ניתן ליצור קשר עם משרדנו באמצעות מספרי הטלפון וכתובת הדואר האלקטרוני המופיעים מטה.

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top