דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

הנחיות הכניסה לישראל בתקופת הקורונה – עדכון נכון לחודש מרץ 2022

Michael Decker

השמיים נפתחים עבור כולם: עדכון הנחיות הכניסה לישראל מאפשר כניסה לישראל לצורכי ביקור, תיירות ומטרות נוספות. ההנחיות העדכניות מבטלות את הצורך להציג תעודת מתחסן או תעודת מחלים, וכן את הסיווג של מדינות אשר הכניסה מהן או אליהן מוגבלת. ואולם, חשוב להכיר את התנאים לצורך כניסה ושהייה בישראל, על מנת לוודא כי השהות בישראל תהא כדין ולהימנע מהטלת סנקציות על התיירים. על כך יסביר במאמר זה עורך הדין מיכאל דקר, שותף במשרדנו ומומחה לדיני הגירה לישראל.

משרד עורכי הדין שלנו, בירושלים ובתל אביב, מתמחה בדיני הגירה, ובפרט בדיני הגירה לישראל. לעורכי הדין ממשרדנו ניסיון רב ומוכח בסיוע בטיפול בבקשות לקבלת אשרות (ויזות) כניסה ושהייה בישראל למטרות שונות (תיירות, עבודה, לימודים, הסדרת מעמד עבור בני זוג ומשפחות וכיו״ב). משרדנו מייצג את לקוחותיו בנושאים אלה בפני הרשויות והערכאות המשפטיות השונות בישראל.

 מהן הנחיות הכניסה החדשות לישראל לגבי אזרחים זרים בתקופת הקורונה?

יותר משנתיים חלפו מאז פרוץ מגפת הקורונה בישראל. במשך שנתיים אלה הוגבלה כניסת אזרחים לישראל באופן משמעותי ביותר. זאת על רקע המלצת מנכ״ל משרד הבריאות, וכחלק מהמאמץ הלאומי לצמצם ככל הניתן את התפשטות הנגיף וההגעה של וריאנטים מעבר לים. עדכון הנחיות מחודש מרץ 2022 מאפשר כניסה לישראל של אזרחים זרים בכל הגילאים לצורכי תיירות, ביקור בישראל ומטרות נוספות, בכפוף לנהלי רשות האוכלוסין של משרד הפנים.

חרף פתיחת גבולותיה של ישראל לאזרחים זרים, ובמטרה להמשיך לשמור על בריאות הציבור, נקבעו תנאים לכניסה ושהייה של אזרחים זרים המגיעים לישראל. חשוב להכיר היטב את התנאים הללו, על מנת לוודא כי כניסת האזרחים הזרים תאושר. אי עמידה בתנאים אלה עלולה לגרור הטלת סנקציות על התיירים, לרבות גירוש וסירוב כניסה עתידית לישראל מספר שנים קדימה. להלן נפרט אודות התנאים הנדרשים ונציג מידע חשוב נוסף בנושא.הנחיות הכניסה לישראל בתקופת הקורונה – עדכון נכון לחודש מרץ 2022

מהם התנאים לצורך כניסת תיירים ואזרחים זרים לישראל על פי הנחיות הכניסה החדשות?

בהמשך לביטול הדרישה להצגת תו הירוק, בוטלו מגבלות הכניסה למי שאינם מחוסנים או מחלימים. ההנחיות העדכניות מאפשרות כניסה ושהייה של תיירים זרים המגיעים למטרות ביקור, בכפוף למילוי מספר דרישות. הדרישה הראשונה היא ביצוע בדיקת PCR 72 שעות לפני מועד הטיסה לישראל, וקבלת תוצאת בדיקה שלילית. במקרים מיוחדים, ניתן לפנות לוועדת חריגים ולבקש פטור מביצוע בדיקה זו. דרישה נוספת לצורך הכניסה לישראל היא רכישת פוליסת ביטוח בריאות, המכסה טיפול בנגיף הקורונה. כמו כן, יש צורך למלא הצהרת נוסע נכנס לישראל, החל מ-48 שעות לפני מועד הכניסה ארצה.

בעת הכניסה לישראל, יידרשו הנכנסים לבצע בדיקת PCR נוספת. עד לקבלת תוצאת בדיקה שלילית, או למשך 24 שעות (המוקדם מבין השניים) יהיה על הנכנסים לישראל להישאר בבידוד. במידה ותתקבל תוצאת בדיקה חיובית, יועברו התיירים לשהות בבידוד במלונית קורונה למשך תקופת החלמתם. ההגעה למלונית תיעשה באמצעות אמבולנס. התשלום עבור ההגעה באמבולנס והמלונית יהיה על חשבונם. משך הבידוד יהיה 14 יום, אולם ניתן יהיה לקצר את התקופה. תוצאת בדיקת PCR שלילית לאחר 5 ימי בידוד תאפשר יציאה מהבידוד.

מה עוד חשוב לדעת?

אף שהתנאים העדכניים לצורך כניסת ושהיית תיירים זרים בישראל אינם מחמירים, יש להדגיש כי הם מחייבים ונאכפים בצורה נוקשה. על מי שיפרו את התנאים הנ״ל עלולות להיות מוטלות סנקציות, לרבות גירוש מישראל ואף סירוב כניסה עתידית לישראל למשך עד 5 שנים. בנוסף, יש להדגיש כי הכניסה והשהייה בישראל עדיין כפופה לנהלי רשות האוכלוסין. בהתאם לכך, עדיין עשויה להימנע כניסת זרים לישראל מסיבות שונות. בכל מקרה של ספק באשר לאפשרות להיכנס לישראל, מומלץ להיוועץ עם עורך דין מומחה לדיני הגירה לישראל.

הנחיות הכניסה לישראל – צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה

לסיכום, בעקבות עדכון הנחיות הכניסה לישראל מחודש מרץ 2022, הוסרו המגבלות לכניסת זרים, וכעת מתאפשרת כניסתם לישראל, בכפוף לתנאים עליהם פירטנו לעיל. אם יש לכם שאלות נוספות בנושא זכאותכם לכניסה לישראל, או בכל נושא אחר בתחום דיני ההגירה, עורך דין מומחה לדיני הגירה לישראל ישמח לעמוד לשירותכם. לעורכי הדין ממשרדנו ניסיון רב בתחום ההגירה לישראל, והם מספקים מענה משפטי מקיף במגוון סוגיות משפטיות, כולל טיפול בבקשות לוויזת שהייה בישראל, הסדרת מעמד חוקי עבור זרים ועוד.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה