Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

דרכון בולגרי ויזה לארצות הברית

Oded Germanov

Gal Magal

ממליץ בחום שירות מקצועי ואוזן קשבת ללקוחות

בשנת 2007 הוכרה בולגריה באופן רשמי כמדינה החברה באיחוד האירופי. עם הכרזת האיחוד על הצטרפותה, קיבלו אזרחי בולגריה הטבות אירופאיות מתקדמות אשר הבטיחו עבורם דריכת רגל משמעותית במישורים כלכליים, אקדמיים ורפואיים רבים.

במשרדנו תוכלו למצוא עורך דין הגירה לבולגריה שיוכל לפגוש אתכם בירושלים או תל אביב. משרדנו עוזר לישראלים להשיג דרכון אירופאי – פורטוגזי, אוסטרי, פולני, רומני, וכמובן, דרכון בולגרי אירופאי. במידה ואתם צאצאים בולגריים או אולי מעוניינים להשקיע בבולגריה, מומלץ ליצור עמנו קשר ונוכל להסביר את הפרמטרים השונים עבור הוצאת דרכון בולגרי.

דרכון בולגרי ויזה לארצות הברית

דרכון בולגרי ויזה לארצות הברית

האזרחות הבולגרית היא משאת נפשם של לא מעט ישראלים, מכיוון ובולגריה כנאמר היא חברה באיחוד האירופי. אך מה בדיוק יכול להעניק הדרכון הבולגרי לישראלים? והאם ניתן לקבל פטור מוויזה באמצעותו?

הדרכון הבולגרי בראש ובראשונה יכול להעניק לכם את ההזדמנות לעבוד במדינות האיחוד האירופי. מדינות אטרקטיביות בעלות כלכלה מפותחת, כמו גרמניה, איטליה, אוסטריה, הולנד, הונגריה, שבדיה ועוד. כמו כן, תוכלו לחיות במדינות אלה ללא הגבלת זמן. באפשרותכם להשקיע בעסק מקומי או אפילו לטייל בעשרות מדינות אשר לישראלים אין את פריבילגיית הכניסה אליהן. נוסף לכך, תוכלו לנוע באופן חופשי בין מדינות האיחוד לאורכה ולרוחבה של אירופה, ליהנות משירותים רפואיים מתקדמים במידה ותזדקקו, וכן גם ללמוד באקדמיות המובילות ביבשת, בסבסוד חלקי ולעתים אף מלא.

אולם, בכל הנוגע לקבלת פטור מוויזה לארצות הברית, אין אזרחי בולגריה מוכרים, נכון לחודש נובמבר 2020, כפטורים מקבלתו. מזה שנים שהממשלה האמריקאית בעד לצרף את בולגריה כאחת ממניין המדינות הרשמיות אשר אזרחיה יהיו משוחררים מפרוצדורת הויזה. אולם, נכון להיום נראה כי התפרצות הקורונה היא הסיבה אשר מונעת מהמדינה האירופית להפוך מוכרת כפטורה מאשרה לארה"ב. סדר היום האמריקאי השתנה בחודשים האחרונים עקב השפעותיה ההרסניות של הקורונה והיא מתרכזת בענייניה הפנימיים.

אישור ESTA – דרכון בולגרי ויזה לארצות הברית

בתחילת שנת 2019 עלתה על הפרק תכנית ה ESTA –  Electronic system for travel authorization. מדובר באישור אלקטרוני, המתקבל ממערכות הביטחון האמריקאיות ואשר מאשר בצורה מהירה את כניסתם של אזרחי מדינות מסוימות לארה"ב לאחר בדיקה מזורזת. האישור מאפשר לכם לשהות במדינה עד 90 ימים לצרכי תיירות/עסקים/מעבר. התהליך בעיקרו נועד גם כדי למנוע בירוקרטיה ולהקל על הנכנסים והיוצאים.

כנזכר, תכנית זו קפאה בעקבות נגיף הקורונה ונעצרה עד להודעה חדשה. נכון להיום קשה יהיה לקבוע מה תחליט ממשלת ארה"ב בנידון. בנוסף, העתיד לא רומז על ועידה שאמורה לקחת חלק בנוגע לעניינים אלו בקרוב. אך עם זאת, לפי גורמים מקצועיים, קיימת אפשרות גבוהה יותר כי בולגריה תצטרף למדינות הפטורות מויזה בעתיד הקרוב, מאשר שתצטרף למדינות בעלות אישור ESTA. אבל אין אנו יכולים להתחייב בקשר לשינוי זה.

אישור ה- ESTA בא לשנות את הצורך בהנפקת ויזה לארה"ב, ולמעשה נותן אפשרות של תהליך מקוצר ואישור מהיר למטרת כניסה למדינה. נכון להיום, תהליך השמת ה- ESTA בפועל הינו בהמתנה. אך כנאמר, לא בטוח וייקח חלק גם לאחר עידן הקורונה, שמא ייכנס במקומו תהליך הפטור מויזה. הדבר כנראה יתבצע עד לשנת 2022, אך שוב אין אנו יכולים להבטיח זאת. עלינו לחכות ולראות כיצד יתפתחו העניינים.

דרכון בולגרי ויזה לארצות הברית

ויזת ETIAS – כרטיס הכניסה לאירופה

ויזת ETIAS שפירושה European travel information and authorization system, היא האישור שככל הנראה החל משנת 2022 או 2023 ידרשו ישראלים לקבל על מנת לבקר באירופה. למעשה מדובר על מערכת אלקטרונית חדישה, המאפשרת מעבר בין מדינות אירופה החתומות על אמנת השֶנְגֶן. אזרחי מדינות אשר אינן חברות ב"מועדון השנגן", יידרשו להציג ויזת ETIAS, אשר תתיר כניסה למדינות האיחוד האירופי וכן מדינות אזור האמנה, כגון נורבגיה, שוויץ, איסלנד.

באמצעות מערכת ממוחשבת חכמה זו, ניתן יהיה לשפר את הבקרה למדינות האיחוד, להקשיח ולהגדיל את רמת הביטחון ולהבטיח מניעת טרור באופן קל ומהיר יותר. מעבר לזה, גם אזרחים זרים כדוגמת אמריקאים, קנדים ושאר תושבי מדינות שאינן חברות באיחוד האירופי, יצטרכו להוציא טרם נסיעתם לאירופה את ויזת ETIAS, וידרשו להראות מסמכים ולספק מידע אודות סטטוס תעסוקתי, השכלה, אמצעי מימון, עבר פלילי אם קיים, מצב רפואי וכו'.

היה ואתם אזרחים בולגרים, לא תוטל עליכם חובת הוצאת ויזת ETIAS ויתר הטרחות אשר צוינו לעיל, מכיוון ובולגריה היא מדינה החברה באיחוד האירופי, ואזרחיה יכולים ליהנות מכניסה באופן מקל יותר מיתר המדינות אשר לא כלולות ברשימת האיחוד.

למאמר המקיף על אזרחות בולגרית לחצו כאן

צרו קשר – דרכון בולגרי ויזה לארה"ב

משרדנו מתמקצע בסיוע משפטי בכל הנוגע לקבלת אזרחות בולגרית ו/או השבת אזרחות שאבדה. במידה ואתם צאצאים להורים או סבים בולגרים, נוכל לעזור לכם לדעת אם אתם זכאים. בנוסף, נסייע לכם לדעת מה הם המסמכים הנדרשים בכדי לשלוח את הבקשה ולהתחיל בתהליך הוצאת אזרחות בולגרית.

דרכון בולגרי ויזה לארצות הברית

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected]

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top