דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות רומנית לישראלים בעלי שורשים רומניים

Jordan Levy-Bograd
Jordan Levy-Bograd

רבים מתושבי ישראל הם בעלי עבר רומני ולכן זכאים על פי חוק לקבלת אזרחות רומנית. כיום רומניה היא אחת ממדינות האיחוד האירופי, לפיכך יוכלו ישראלים אלה בנוסף, ליהנות ממגוון הטבות כמחזיקי דרכון אירופאי. אזרחות רומנית לישראלים בעלי שורשים רומניים אפשרית, כמעט ללא קושי, עבור מי שיכול להוכיח זיקה מתאימה, כפי שיוסבר במאמר זה בהרחבה.

משרדנו מתמחה בהשגת אזרחויות שונות כגון: בולגרית, אוסטרית, אמריקאית, פורטוגלית, קנדית ועוד. כמו כן, משרדנו מסייע לישראלים בעלי מוצא רומני במסלול קבלת דרכון רומני.

מי זכאי לקבל אזרחות רומנית?

חוק האזרחות הרומני שהוחל בשנת 1991, מתיר ליהודים אשר נולדו ברומניה לקבל אזרחות רומנית. החוק מתייחס לכל אדם אשר הוא, הוריו, סבו או סבתו נולדו ברומניה. בנוסף, מעגל הזכאים כולל בתוכו צאצאים אשר נולדו ליְלידי מולדובה או חלקים מהמדינה האוקראינית, הבולגרית וההונגרית בין השנים 1940-1919. תקופה בה היו מדינות אלה, או חלקן, תחת משטר רומני.

המונח "צאצאים" בחוק האזרחות הרומני חל על כל צאצא ביולוגי ו/או מאומץ. יחד עם זאת, חשוב לציין כי קבלת האזרחות אינה מותנית תחת חיוב כי ההורים או הסבים הרומנים יהיו בחיים.

אזרחות רומנית לישראלים בעלי שורשים רומניים

תהליך קבלת אזרחות רומנית – מידע תכליתי

במידה ואתם מעוניינים להתחיל בתהליך קבלת אזרחות רומנית, תדרשו להציג מסמכים רשמיים אשר מוכיחים קשר לאזרחות רומנית בעבר. למשל, הוכחת שינוי שם או שם משפחה מיום לידתכם ועד היום, תעודת לידה, מסמך נישואין וכו'. במידה ואין בידיכם מסמכים המוכיחים על אזרחות בעבר, אפשר לנסות ולאתר אותם ברומניה. זאת על ידי פנייה לסיוע עורך דין ישראלי המתמחה בהוצאת אזרחות רומנית.

התהליך להשגת אזרחות רומנית מחייב התנהלות שוטפת אל מול רשויות החוק ברומניה, וכפוף לדרישות ביורוקרטיות כגון מסמכים המעידים על אזרחות רומנית או המוכיחים אזרחות ישראלית, תרגום פורמאלי, חתימת נוטריון ואפוסטיל. מסיבה זו עדיף להיוועץ ולהיעזר בשירותיו של עורך דין בעל ניסיון ומקצועיות.

את הזכאות לדרכון יכולים לרשת עד שני דורות לעתיד. זאת אומרת, היה ויליד רומניה הוכח כזכאי לאזרחות, ילדיו ונכדיו זכאים גם כן. אך שימו לב, אין זה אפשרי לפסוח על דור בתהליך ההתאזרחות. כלומר, היה ומדובר בנכד אשר חפץ להתאזרח על סמך סבא או סבתא, הנכד יהיה חייב בהגשת בקשת התאזרחות עבור אחד מהוריו.

כמה זמן לוקח הליך קבלת דרכון רומני?

תהליך ההתאזרחות אורך בין שנה וחצי לשנתיים.

יש לציין כי הפונה מתבקש להגיע לקונסוליה הרומנית, ושם להצהיר בפני הקונסול שבועה בשפה הרומנית, בה מצהיר על מחויבותו לרומניה ואזרחיה, הגנתו את האינטרסים הלאומיים וכן את החוקה הרומנית.

האם ניתן להשיב אזרחות שאבדה?

אדם שאבדה אזרחותו הרומנית יוכל לפנות על מנת להשיבה. זה ייעשה כל זמן ואין לו רישום פלילי, או במידה וכל הפרטים הכתובים במסמכים הרומניים והישראליים לגביו זהים. במקרה זה תושב לו האזרחות.

אזרחות רומנית לישראלים בעלי שורשים רומניים

כמה מילים על רומניה וקבלת הדרכון הרומני

רומניה היא מדינה שלווה, ירוקה, בעלת נופים עוצרי נשימה הנמצאת בחבל הבלקן שבמזרח אירופה. אוכלוסיית המדינה מונה כ- 21 מיליון נפשות. בשנת 2007, הצטרפה המדינה לאיחוד האירופי, ומאז הפך הדרכון הרומני לפופולארי בין ישראלים בעלי שורשים רומניים.

במידה והשגתם אזרחות רומנית, אתם באופן רשמי אזרחים בעלי דרכון אירופאי. משמע, מעתה תוכלו לעבוד ולחיות בכל 27 מדינות האיחוד האירופי. מדינות כגון גרמניה, איטליה, אירלנד, הולנד, נורבגיה ועוד. זאת יחד עם תנאים סוציאליים גבוהים בכל מדינה ממדינות האיחוד ללא הגבלת זמן. בנוסף, לא תצטרכו לוותר על אזרחות קיימת שברשותכם.

קבלת האזרחות האירופית מאפשרת לכם לטוס למדינות המפרץ הפרסי כדוגמת איחוד הנסיכויות ללא שום מגבלה, ומעמידה אתכם כזכאים לסבסוד לימודי ברבים מהאקדמיות האירופיות. כמו כן תוכלו להקים עסק ברומניה, לנוע באופן חופשי בתוך מדינות האיחוד האירופאי ועוד.

צרו קשר עבור קבלת אזרחות רומנית

משרדי עורכי הדין שלנו מסייעים בתהליך הנפקת אזרחות רומנית לישראלים בעלי שורשים רומניים. משרדינו הממוקמים בירושלים ותל אביב יוכלו לעזור לכם לקבל אזרחות רומנית או להשיבה במידה ואבדה. לפרטים נוספים חייגו אלינו, נשמח לעזור.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה