דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אישור כניסה לישראל בתקופת הקורונה – מידע משפטי חשוב למעוניינים להגיע לארץ

Michael Decker

כחלק ממגמת חידוש הטיסות הסדירות לישראל ופתיחת השמיים למגיעים מחו״ל בתקופת הקורונה, נקבעה פרוצדורה לקבלת אישור כניסה לישראל. על ישראלים או זרים המגיעים מחו״ל ארצה חלה חובה למלא טופס ולקבל אישור בטרם העליה למטוס. במאמר זה, שנכתב ביום 17.8.2020 (נהלי משרד הפנים מתעדכנים מתדירות גבוה, לכן מומלץ לבדוק באתר האינטרנט של משרד הפנים – רשות האוכלוסין והגירה) מסביר עורך הדין מיכאל דקר, מה חשוב שתדעו ותעשו כדי להיכנס לישראל בבטחה. 

בכל שאלה או ייעוץ בנושא כניסה לישראל ומחוצה לה, תוכלו לפנות למומחי ההגירה במשרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב. גם בתקופת הקורונה, המשרד מסייע ללקוחותיו בטיפול בקבלת אישור כניסה לישראל והגירה ארצה, ובייצוגם מול הרשויות והערכאות השונות.

אישור כניסה לישראל בתקופת הקורונה

מדיניות הכניסה לישראל בתקופת הקורונה

בכל העולם מנסים כעת לאזן בין התפשטות נגיף הקורונה, המסרב להיעלם מאז שהתפרץ בתחילת שנת 2020, ובין הרצון לאפשר תנועת אזרחים ותיירים בין מדינות, על מנת לנסות לשוב למסלול חיים רגיל ולאושש את הכלכלות שנפגעו. ישראל קבעה תחילה הנחיות מחמירות, הכוללות גם הגבלות על טיסה לישראל, ובכלל זה חובת בידוד של 14 יום למגיעים מכל מקום בעולם. בשלב זה ניתן לראות מגמת ריכוך בהנחיות, והרחבה הדרגתית של רשימת המדינות הירוקות (אשר ככלל אין חובת בידוד למגיעים ארצה מהן).

חשוב לדעת כי אזרחים זרים המעוניינים להגיע לישראל נדרשים לקבל אישור לשם כך מהקונסול הישראלי במדינה הזרה ממנה הם מגיעים. עבור אזרחים זרים המגיעים ממדינות אדומות קיימות הגבלות משמעותיות יותר. נכון לכתיבת שורות אלה, רק בגין נסיבות ספציפיות (כגון: לימודים, ביקורים משפחתיים מסוימים או תיירות מרפא) תאושר כניסתם. על נושא חשוב זה פירטנו בהרחבה במאמר נוסף אשר התפרסם באתר משרדנו. 

על מי חלה החובה לקבל אישור כניסה לישראל?

בנוסף לאישור שהוזכר לעיל עבור אזרחים זרים, נקבע הליך הדורש קבלת אישור כניסה לישראל מכל מדינות העולם. האישור נועד ליידע את הרשויות על ההגעה הצפויה של מבקשי האישור, והוא רלוונטי הן לאזרחי ותושבי ישראל והן לאזרחים זרים. כלומר, על כל המעוניינים להגיע לישראל מכל מקום בעולם לבקש ולקבל את אישור זה לפני עלייתם למטוס, ללא יוצא מן הכלל.

מה הפרוצדורה לקבלת אישור?

המבקשים להגיע לישראל בתקופת הקורונה וילדים קטינים המתלווים אליהם, נדרשים להגיש בקשת אישור כניסה לישראל. הבקשה מוגשת באמצעות טופס מקוון באתר משרד הבריאות. הטופס כולל עמודה של מילוי פרטים אישיים, פרטים אודות הטיסה ופרטי יצירת קשר. בנוסף, יש למלא בטופס פרטים אודות מדינות נוספות בהן שהו המבקשים ב-14 הימים שלפני הטיסה. כך גם יש לציין בטופס כתובת בה ישהו המבקשים בישראל, ולמלא הצהרת בריאות.

מי שאושרה בקשתם יצטרכו למלא בנוסף דיווח על בידוד ביתי או במלונית. ככלל, חובת בידוד לא תחול על מי שמגיעים ממדינות ירוקות. עם זאת, עשויים להיות מקרים פרטניים בהם חובה כאמור תחול גם על המגיעים ממדינות אלה. מומלץ לבדוק ולוודא את הסוגיה בטרם ההגעה ארצה. מכל מקום, יש להציג את אישור הבקשה (והן את אישור הקונסול הישראלי הנ״ל עבור אזרחים זרים) עם ההגעה לשדה התעופה בישראל.

מה עושים במקרים של סירוב או דחייה של הבקשה?

ההנחיות קובעות כי במקרים של סירוב לבקשה, יש ליצור קשר עם חברת התעופה. במקרים דחופים או לכל שאלה בנושא, מומלץ ליצור קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה, אשר יוכל לסייע בטיפול בנושא מול הרשויות בישראל. חשוב בכל מקרה לפעול בהתאם להנחיות ולהימנע מאי נעימויות או אף מסירוב כניסה לישראל.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה

לסיכום, בתקופת הקורונה נקבעו הנחיות חדשות למגיעים ארצה מחו״ל, ובכלל זה נדרשת קבלת אישור כניסה לישראל. אם אתם, קרובי משפחתכם או מכרים שלכם מעוניינים להגיע לישראל ויש לכם שאלות נוספות בנושא, תוכלו ליצור עמנו קשר ועורך דין ממשרדנו ישמח לסייע לכם. עורכי הדין ממשרדנו מתמחים בדיני הגירה ומטפלים באופן שוטף בבקשות כניסה לישראל. 

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה