דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

פטור מחובת בידוד עקב כניסה לישראל ובקשות ערעור בגין חובת בידוד ביתי – מידע משפטי

Michael Decker

רבים תוהים האם ניתן לקבל פטור מחובת בידוד ביתי עבור חוזרים מחו״ל ומי שאושרה עבורם כניסה לישראל, וכן כיצד ניתן להגיש ערעור עבור מי שחייבים בבידוד. משרדנו מסייע באופן שוטף בנושאים הנוגעים להנחיות שנקבעו עקב נגיף הקורונה ובמאמר זה, שנכתב ביום 05.08.2020, נסביר עבורכם על המצב המשפטי בנושא.

משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב, מתמחה בתחומי ההגירה לישראל והמשפט האזרחי בכללותו. גם בתקופה זו של משבר הקורונה, המשרד מסייע ללקוחותיו בטיפול בבקשות לקבלת אשרות (ויזות) כניסה ושהייה בישראל, לצד ייצוגם מול הרשויות השונות וכלל הערכאות המשפטיות.

פטור מחובת בידוד עקב כניסה לישראל והגשת ערעור על חובת בידודעל מי חלה חובת בידוד?

צו בריאות העם קובע חובת בידוד בגין כניסה לישראל עבור אזרחים זרים וכן ישראלים שיצאו לחו״ל ושבו לארץ בתקופת התפרצות נגיף הקורונה. כניסה לישראל, כידוע, הוגבלה מאוד עקב משבר הקורונה. זאת כחלק מן ההנחיות אשר נועדו לצמצם את התחלואה בנגיף. 

עם זאת, כפי שהסברנו במאמר נוסף שהתפרסם באתר משרדנו, ההנחיות העדכניות מאפשרות לבקש כניסה לישראל מסיבות שונות, חרף הגבלות הקורונה. בכלל זה, ניתן לבקש להיכנס לארץ לצורך ביקורים משפחתיים שונים, לימודים במוסדות להשכלה גבוהה ובישיבות, עבודה נחוצה וכיו״ב. 

מלבד מי שמגיעים ארצה מחו״ל, חובת בידוד תחול גם על מי שבאו במגע עם חולים מאומתים בישראל, או קיבלו הנחיה להיכנס לבידוד. חובת הבידוד לפי הצו היא ל-14 יום ממועד החזרה לארץ או ממועד המגע עם החולה המאומת. על הבידוד לעמוד בהנחיות שונות שקבע משרד הבריאות, ואם לא ניתן לקיימו בבית, ככלל משרד הבריאות יפנה את המבודדים למלוניות או מקומות שיוסדרו בידי המדינה.

האם ניתן לקבל פטור מחובת בידוד עבור מי שמגיעים לארץ מחו״ל?

ההנחיות שקבע משרד הבריאות בנושא פטור מחובת בידוד הן עדיין בגדר הנחיות ראשוניות אשר צפויות להתעדכן בהמשך. בשלב זה, מי שנדבקו בקורונה בעת ששהו בחו״ל והחלימו מהמחלה, יוכלו לקבל פטור מחובת בידוד בתנאים הבאים: יהיה עליהם להציג עם הגעתם לארץ טופס המעיד על כך שנבדקו ונמצאו חיוביים לקורונה, וכן טופס עדכני המעיד על תוצאת בדיקה שלילית עבורם. הם יצטרכו לעבור בדיקת קורונה נוספת בישראל, אשר לאחריה אם יימצאו שליליים לנגיף, הם יוכלו לקבל פטור מבידוד.

ערעור על חובת בידוד

מערך החקירות האפידמיולוגיות של משרד הבריאות פועל בימים אלה מסביב לשעון ובמתכונת חירום, על מנת לאתר כמה שיותר חשודים בנשיאת הנגיף. עלולות להיווצר לאור זאת שגיאות או תקלות. בהתאם לכך, ההנחיות מאפשרות למי שנקבעה לגביהם חובת בידוד לפנות אל משרד הבריאות ולבקש לערער על קביעה זו. 

משרדנו מסייע לאזרחים ישראלים וזרים באופן שוטף בנושא הנחיות הקורונה השונות. בכלל זה, אנו מעניקים ייעוץ וסיוע משפטי בנושאי בקשות פטור מחובת בידוד עקב כניסה לישראל או ערעור על בידוד ביתי. אנו פועלים בשיתוף עם רופאים מומחים, לצורך גיבוי בקשות הערעור או הפטור עם האישורים הנדרשים לשם כך.

צרו קשר עם עורך דין לשאלות בנושא ערעור או בקשות פטור מחובת בידוד

לעיל הסברנו על ההנחיות בנושא פטור מחובת בידוד או ערעור על הוראה לשהות בבידוד. בכל עניין פרטני, תוכלו ליצור עמנו קשר ועורך דין ממשרדנו ישמח לסייע בידכם. משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בתחומי ההגירה  לישראל, ובענפי המשפט האזרחי השונים. אנו מעניקים סיוע משפטי בנושאי כניסה לישראל בתקופת משבר הקורונה, ובייצוג מול הרשויות בענייני הגבלות הקורונה וחובות הבידוד הביתי.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה