דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות יוונית לישראלים – עורך דין אזרחות יוונית

Michael Decker
Michael Decker

בשנת 2011 קבע הפרלמנט היווני תקנות משפטיות חדשות תחת הכותרת "שיקום של קורבנות שואה אשר החזיקו בעבר אזרחות יוונית". הפרלמנט אפשר ליהודים ממוצא יווני אשר איבדו את אזרחותם בעבר עקב כורח המציאות להשיב את האזרחות. תקנות אלו נועדו הן בכדי לחבר את היהודים מחדש עם המדינה היוונית. מדובר גם באזרחי ישראל וגם ביהודים ממדינות שונות.

במשרדנו תוכלו למצוא עורך דין אזרחות יוונית. משרדנו מגיש בקשות עבור ישראלים ויהודים שהינם צאצאים של יוונים. במידה ואתם צאצאים לאבות יוונים ישנו סיכוי גדול כי גם אתם זכאים לקבל דרכון יווני אירופאי ואנו נוכל לעזור לכם להשיגו. משרדנו בעל מקצועיות וניסיון רב שנים בתחום האזרחות. כמו כן, מועמדים אשר זכאים לקבלת אזרחות יוונית ככל הנראה יהיו זכאים גם לדרכון פורטוגלי.

אזרחות יוונית לישראלים – עורך דין אזרחות יווניתהוצאת דרכון יווני

בגרסתו המקורית, החוק התייחס ליוונים לשעבר אשר נולדו עד לשנת 1945, ולא צאצאיהם. לפי נוסח זה, מובן שמספר הזכאים לאזרחות אירופאית יוונית היה מאוד מצומצם.

בעקבות הוראה חדשה שנקבעה בשנת 2017, צאצאים של יוונים ממוצא יהודי יוכלו להשיב אזרחות יוונית תחת הליך מסוים. אפשרות זו מוענקת אף במידה והקשר הוא דרך רק של אחד מהורי מגיש הבקשה וללא קשר בנוגע ללאום העכשווי של המבקש. הוראה משפטית זו לקחה חלק במטרה להחזיר עוול משפטי היסטורי ולהפוך את החוק הקודם ליָשִֹים.

אזרחות יוונית מה צריך – דרכון יווני עו"ד

רק בתחילת שנת 2018 פורסמה על ידי משרד הפנים היווני התקנה הרלוונטית לחוק, ואיתה הדרישה עבור המסמכים הנחוצים שאמורים להיות מוגשים במשרדים הקונסולריים ביוון. לפיכך, כיום חוק זה הפך להיות רלוונטי ביותר. המסמכים הנחוצים מתייחסים לאזרחות היוונית של אבותיו של מגיש הבקשה, מדינת הלאום של מגיש הבקשה בהווה וכן הקשר עם האזרח היווני לשעבר.

מסמכים – למעשה, כאן נדרש להציג לרשויות היווניות קשר ישיר בין בעל האזרחות היוונית המקורית ובין המדינה היוונית. פה אנחנו מדברים על מסמכים המעידים על קשר אזרחי בעבר. כמו למשל תעודת זהות, תעודת גולה, תעודת נישואין, דיפלומה ממוסד אקדמי מוכר ביוון, תעודת שינוי שם ו/או גירושין וכד'.

במידה ואין ברשותכם מסמכים אלו, יש לאתר אותם באמצעות הארכיונים היווניים. כחלק בלתי נפרד מעבודתינו היומיומית, אנו גם מעניקים שירותי איתור מסמכים שאבדו. זאת בעזרת עבודה גנאלוגית יסודית, אשר בודקת על פי מספר פרטים ראשוניים של אבותיכם את המערכת הארכיונית ומסמכיה (לעיתים באופן ידני). פרטים כדוגמת היכן חיו, מתי נולדו, עזבו את המדינה בדרך כלל מספיקים. תהליך זה לוקח כמה שבועות.

כדי לחזק את האמור נדרש גם להוכיח את הקשר המשפחתי בין מבקש הבקשה ובין האזרח היווני לשעבר.

הנוהל – אזרחות יוונית לישראלים

לאחר הגשת המסמכים, יתקיים ראיון בקונסוליה היוונית. בראיון זה יידרש המועמד להוכיח כי הוא בעלי קשר ליוון, להיסטוריה היוונית ולתרבות היוונית. אחרי הריאיון, המחלקה המוסמכת של משרד הפנים היווני אשר יושבת באתונה תיבחן את הבקשה. הליך זה יהיה מהיר בהרבה מאשר הנוהל החל על מקרי התאזרחות. הזמן המשוער עבור עיבוד הבקשות צפוי להיערך כשנה עד שנה וחצי מזמן הגשתן. הגשת הבקשה אינה דורשת הוצאה כספית גבוהה.

תנאים לקבלת אזרחות יוונית

על מנת לקבל דרכון יווני אירופי, על מבקש הבקשה להוכיח כי אינו בעל עבר מפוקפק. זאת אומרת, עבור אלו אשר הורשעו בעבירות אשר גזר דינן עולה על 6 חודשים (בנוגע לסוגים מסוימים של פשעים) לא ניתן לעתור. גם במקרה והורשעו על פשעים שנעשו במזיד ואשר גזר דינן הוא שנה ויותר לא ניתן להגיש בקשה.

יתר על כן, באופן כללי מבקשים אשר מעוניינים להפוך לאזרחים יווניים ידרשו לעמוד בפרמטרים הבאים:

  1. עליהם להיות מעל גיל 18 בזמן הגשת הבקשה.
  2. נדרש לא להיות תחת סטטוס "מגורשים" מהמדינה היוונית.
  3. יש לשהות ביוון באופן חוקי במשך 7 שנים טרם מצהירים על רצונם להתאזרח. עם זאת, עבור אלה אשר הם אזרחי האיחוד האירופי, נשואים לאזרח יווני ומגדלים ילד משותף, או פליטי מלחמה – במקרים הללו יוכלו לשהות ביוון לטווח מינימלי של כ-3 שנים רצופות לקבלת האזרחות.
  4. להיות בעלי תושבות קבועה ביוון.

למה דווקא משרדנו? – עורך דין אזרחות יוונית

אם אתם מחפשים עורך דין להוצאת דרכון יווני בדרך הבטוחה והיעילה, עליכם לשים את מבטחם באדם בעל ניסיון, אמינות ומקצועיות רבה. בלא מעט מקרים בהם משרדנו נתקל בעבר, הגיעו לקוחות שבקשתם סורבה עקב חוסר הקפדה בכתיבת פרטים בסיסיים, שגיאות טירוניות בהגשת הבקשה, או חוסר בידוק המסמכים כפי הצורך.

אז איך אפשר לקבל אזרחות יוונית בדרך נוחה ומבלי דאגות? משרדנו מתמחה כבר שנים ארוכות בהשגת אזרחויות זרות כדוגמת אוסטרית, גרמנית, פורטוגלית, רומנית ועוד. במשך הזמן פיתח המשרד טכניקת שירות אשר מיועדת לחסוך זמן מיותר מהלקוחות ולהוריד מהם כמובן את הביורוקרטיה וכאבי הראש. בעצם אלו אנחנו שמתעסקים בכל הניירת ולכם נותר להמתין לקבלת דרכון אירופי.

מידע בסיסי על יוון – אזרחות יוונית לישראלים

יוון היא מדינה בעלת טבע ירוק ועוצר נשימה בחבל הבלקן. מזג-האוויר בה מתון ונעים רוב ימות השנה עקב מיקומה הגיאוגרפי. תושביה חמים וחייכנים וכמעט ולא קיימת הרגשת הלחץ המוכרת לנו מהארץ. אחת ההטבות הבולטות בקבלת אזרחות זו, היא האפשרות להפוך לאזרח האיחוד האירופי.

פריווילגיה זאת תעניק לכם באופן מיידי אופציות יוצאות דופן כמו למשל: אפשרות עבודה ומגורים בכל מדינות האיחוד, כרטיס מעבר בין מדינות אירופה, קבלת שירותים רפואיים במחירים של תושב קבע במדינות אירופה המתקדמות כמו גרמניה, הולנד, שבדיה, דנמרק ועוד. זאת בהחלט נראית הזדמנות פז עבור כל מי שהוא צאצא לאזרחים יווניים להפוך לבעל דרכון אטרקטיבי ונחשק.

צור קשר – אזרחות יוונית עורך דין

משרדנו בעל ותק של למעלה מעשרים שנים בתחום ההגירה וכבר עזר לאלפי ישראלים להשיג אזרחויות אירופאיות שונות. השגת האזרחות האירופית היא ההתמחות הבלעדית שלנו. צרו קשר עבור מידע משפטי נוסף.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה