דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

אזרחות גרמנית לניצולי שואה

Michael Decker
Michael Decker

שינויים מקלים שחלו בחוקה הגרמנית, פתחו את שערי גרמניה בפני מאות אלפי אזרחים לשעבר, אשר נאלצו לאבד את אזרחותם בין השנים 1933-1945, וצאצאיהם בישראל. המדובר הוא אודות איבוד האזרחות מרגע עליית המפלגה הנאצית לשלטון ועד כיבוש גרמניה בידי מעצמות המערב.

במשרד דקר, פקס, לוי עורך דין הגירה לגרמניה בתל אביב וירושלים מעניק טיפול מלא בתהליך הסדרת אזרחות גרמנית לניצולי שואה. במידה ואינכם בטוחים בזכאותכם עקב טריות העדכון האחרון וסימני שאלה בקשר אליו, מומלץ ליצור קשר עם המשרד.אזרחות גרמנית לניצולי שואה

אזרחות גרמנית לניצולי שואה

מאות אלפי ישראלים זכאים לקבלת אזרחות גרמנית או אזרחות אוסטרית. קבלת האזרחות פירושה כי באפשרותכם להנפיק דרכון אירופי שיכול לפתוח בפניכם אינספור הזדמנויות כמו גם לילדיכם. זה מכיוון שגרמניה ואוסטריה הן שתיים מהמדינות המפותחות בעולם ושתיהן חברות בארגון האיחוד האירופי.

עם זאת, לאורך עשרות רבות של שנים נחשב תהליך קבלת האזרחויות לממושך ומייגע, עם מספר הגבלות מתסכלות. אולם, בזמן האחרון ירדו תנאי הקבלה וההתניות הרבות, תודות לפסיקות מקלות מצד בית הדין הפדראלי בגרמניה.

החזקת הדרכונים פירושו ספקטרום רחב של אפשרויות בלעדיות השמורות רק לאזרחי האיחוד האירופי. על מה אנחנו מדברים? יתרונות כמו אישור כניסה לאירופה, ייתור הצורך בהוצאת ויזה לארצות הברית ואוסטרליה, מחיה ללא מגבלת זמן ביבשת המתקדמת, כמו גם עבודה במדינות מתקדמות כמו הולנד, צרפת, איטליה ושבדיה. הנ"ל בנוסף לזכות ללמוד באופן מקל במוסדות להשכלה גבוהה מצטיינים תודות להיותכם אזרחי האיחוד.

כמו כן, במידה והחלטתם להגר לגרמניה תוכלו ליהנות ממישורים שונים ורבים כגון: איכות חיים גבוהה, מערכת רווחה משופרת, שירותי רפואה מסובסדים, שירותים סוציאליים מתקדמים, פנסיות, חופשות ועוד. לא פלא אפוא שגרמניה מושכת כל כך הרבה הגירה כבר שנים רבות.

אזרחות גרמנית לצאצאי ניצולי שואה – תיקונים

בעקבות שינויים מרחיקי לכת שנעשו באוסטריה בשנת 2019, אשר בהם פושטו רוב תנאי הסף עבור קורבנות הרדיפה הנאצית וצאצאיהם לקבל אזרחות אוסטרית, כעת הגיעה תורה של גרמניה. כיום יכולים המונים להגיש בקשה באופן נח לקבלת אזרחות גרמנית. זאת בזכות החוקה החדשה שהרחיבה הקלות רבות, ומאידך ביטלה באופן מהותי סעיפים שבעבר החמירו עם ישראלים.

עד כה נדרשו ישראלים שהתעניינו בהוצאת אזרחות גרמנית לגשת ולהיבחן על מבחני שפה, תרבות, להציג רקע כלכלי מבוסס ולוותר על אזרחותם הישראלית. אולם, בזכות שינויים בולטים וגישה סובלנית מצד המחוקק הגרמני, נכון להיום רובם המכריע של יהודי גרמניה אשר סבלו בשנות שלטון הרייך השלישי, יהיו זכאים להגיש בקשה ולקבל אזרחות גרמנית מבלי להיות כפופים לסעיפים ישנים. יחד עם זאת גם צאצאיהם זכאים כפי שיפורט בהמשך.

למעשה, אנחנו כבר לא מדברים על סיכויי הצלחה הנעים בין אחוזים כאלה או אחרים, אלא על תהליך כוללני מקל שנועד לפצות על עוגמת הנפש ההיסטורית שפגעה קשות ביהודי גרמניה ועקרה את היישוב ההיסטורי בנסיבות אכזריות.

התוכנית היא מצע שנועד לתקן את העוולה הנוראית על ידי כך שמצמצמת את ההגבלות באופן חסר תקדים. במילים אחרות, להבדיל מתהליך התאזרחות רגיל בגרמניה, בו נדרש המועמד לחיות במדינה לאורך שנים לא מעטות, כאן תנאי המגורים לא קיים כלל. עוד תפנית יוצאת דופן היא משך קבלת תעודת ההתאזרחות – מדובר על זמן ממוצע של כשנתיים לעומת 8 שנים בתהליך רגיל.

תיקון נוסף שאין לו תקדים משפטי, נוגע ליהודים אשר שהו שהיית קבע בגרמניה לפני 1933 ונמלטו ממנה בשל רדיפתם על רקע גזעי, דתי או פוליטי, ובשל כך לא התאפשר להם להגיש בקשה להתאזרחות. כאן מדובר גם בנוגע לאלו אשר הגישו בקשה ונדחו בשל היותם יהודים. האחרונים זכאים בנסיבות מסוימות להגיש בקשה להתאזרחות.

אזרחות גרמנית לנכדים – אזרחות גרמנית לצאצאים

בעקבות הרחבת מעגל הזכאים ושינוי חוק היסוד הגרמני באופן גורף, גם צאצאים של ניצולי שואה ו/או נרדפי המשטר הנאצי יוכלו ליהנות מהדרכון האירופי הנחשק. כיום החוק הגרמני קובע כי ילדים, נכדים, נינים ואף דור חמישי לזכאי שנשללה ממנו אזרחותו הגרמנית בין השנים 1933-1945 יכולים לקבל אזרחות.

מסמכים נדרשים – קבלת דרכון גרמני

בראש ובראשונה יש להציג מסמכים רשמיים של האדם אשר מוחזק להיות קורבן הרדיפה. מדובר במסמכים רשמיים מגרמניה אשר מראים קשר אזרחי למדינה. למשל – תעודת נישואין או גירושין, תעודת לידה, דרכון ישן וכדומה. על-פי מסמכים אלו נוכל לדעת אם ישנה זכאות.

עם זאת, בעקבות הנסיבות ההיסטוריות בגרמניה הנאצית, מרבים נמנע לקחת איתם באופן חופשי את מסמכים אלו או שאבדו עם הזמן או בלו. במקרה ואין לכם מסמך רשמי המוכיח קשר אזרחי, ניתן לאתר אותו בגרמניה בין הגנזכים המפוזרים במדינה. רובם המכריע של המסכים נשמרו תודות לרישום קפדני של הרשויות.

דרכון גרמני יתרונות – אזרחות גרמנית הטבות

הוצאת דרכון גרמני יכולה לשדרג את חייכם ואת חיי ילדיכם בעשרות מונים. נתחיל בציון העובדה שבתור ישראלים ישנן לא מעט מדינות שהכניסה אליהן מוגבלת או בלתי אפשרית. אולם ברגע שתתאזרחו ותקבלו את הדרכון המיוחל, אפשרויות אלה תיפתחנה בפניכם ותוכלו להיכנס ללא ויזה לארצות הברית, אוסטרליה, או אפילו לקטאר, מלזיה, ונצואלה ועוד.

יש לציין שעל מנת לקבל את הדרכון, אינכם נדרשים להעתיק את מקום מגוריכם הקבוע לגרמניה ו/או לעמוד בחיובים או תשלומים כלשהם אשר יכולים להגביל אתכם. יישום הרחבת מעגל הזכאים הוא פרויקט שנמשך למעלה משנתיים ואשר מטרתו היא לפצות את קורבנות הרדיפה הנאצית וצאצאיהם על עוגמת הנפש והסבל הנורא אותו חוו ניצולי השואה בעבר. חשוב להבהיר כי לרשותכם מגוון אפשרויות של השקעה בנדל"ן או עסק מקומי, יחד עם הטבות מס משמעותיות שניתן לקבל מהרשויות.

צור קשר – הוצאת דרכון גרמני

במידה ואתם חושבים כי אתם זכאים לקבלת דרכון גרמני או שאתם מעוניינים לקבל מידע בנוגע אליו, מומלץ ליצור קשר עם המשרד. אנו עובדים מסביב לשעון אל מול הרשויות הגרמניות, אשר אחראיות על מתן אישור הזכאות והנפקת הדרכון הגרמני. למידע נוסף ניתן ליצור עמנו קשר במספרים המופיעים מטה או לפנות דרך הדוא"ל האלקטרוני, תודה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה