Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

רכישת נכסי נדל"ן בשטחי מדינת ישראל מעניקה הזדמנות טובה עבור קונים, אזרחים זרים, לבצע השקעה רווחית.

Michael Decker
Michael Decker

שי לוי

התעורר צורך דחוף לקלוט מהנדס מחברת אחות שלנו בצ'כיה שיעזור לנו בשני פרוייקטים חשובים של קליטת מכונות חדשות. בתוך מספר שבועות ואין סוף טפסים ואישורים התקבל ההיתר המיוחל ובימים אלה העובד ומשפחתו כבר בארץ. במקרים בהם הרגולציה בארץ מכבידה על בעלי העסקים (אולי מטעמים מובנים אבל שלא קשורים לתעשייה) המשרד עשה הכל ביסודיות ומקצועיות ובהבנה מוחלטת של התהליכים כדי שנקבל את האישורים המתאימים. תודה רבה לבתיה, אירנה וענת מהמשרד בירושלים על העבודה המאומצת והיסודית.
בברכה,
שי לוי
מנכ"ל קיוסרה אי וי אקס רכיבים (ירושלים) בע"מ

רכישת נכסי נדלן בישראל על יד אזרחים זרים

נדלן בישראל הופך ליעד מבוקש עבור משקיעים מחו"ל. רכישת נכסי נדל"ן בשטחי מדינת ישראל מעניקה הזדמנות טובה עבור קונים, אזרחים זרים, לבצע השקעה רווחית.

כלכלת ישראל יחסית יציבה, מה שמאפשר הזדמנות מצוינת עבור המשקיעים ליהנות מרווחיות ההשקעות. רכישת נכסים בארץ על ידי זרים יכולה להתבצע ללא הגבלות משמעותיות. יחד עם זאת, מומלץ לרוכשים אזרחים זרים (כמו גם רוכשי נדל"ן ישראלים) להיוועץ עם עורך דין המתמחה בתחום המקרקעין בישראל בטרם ובמהלך רכישת הנכס.

רכישת נכסי נדלן בישראל על יד אזרחים זרים

משרדנו ממוקם בירושלים ובתל אביב. נותן מענה לתושבי הסביבה והמרכז וקיימים סניפים בעפולה בצפון ובהר עמשא אשר בדרום.

 קיימת פרוצדורה חוקית לרישום הנכס בלשכת רישום מקרקעין בעת קניית דירה חדשה מקבלן או קניית דירה יד שנייה מידי בעלים פרטיים. כמו כן, קיימים הבדלים בניסוח  הסכמי הרכישה עבור קונים זרים. באופן כללי, הליווי המשפטי הראוי במהלך קנייה/מכירה של נכס נדל"ן בישראל כולל:

  1. זיהוי המוכר/קבלן ובדיקת הזכויות שלו לנכס הנמכר (משכנתא, שעבוד, עיקול, זכויות צד שלישי ועוד).
  2. קיום אישורי בנייה ובדיקה מקדימה של הפרות בנייה.
  3. ניסוח/בדיקת חוזה קנייה/מכירה.
  4. תכנון מס שבח.
  5. רישום הנכס על שם של קונה.

תל אביב - יפו - נדלן בישראל

אחת הדאגות הגדולות של אזרחים זרים אשר קונים נדל"ן בישראל היא, ללא ספק, סוגיית העברת כספים מחו"ל לארץ.

אזרחים זרים המחזיקים בבעלותם חשבונות בחו"ל המעוניינים לקנות נכסים בישראל נדרשים להעביר את כספם מחשבון הבנק בחו"ל לחשבון בישראל, על מנת לשלם את התמורה בעבור הנכס הנרכש. יש לציין כי אזרח זר רשאי לפתוח חשבון בכל בנק ישראלי. הבעיות מופיעות בשלב הבא – כאשר רוצים להעביר את הכסף מחשבון הבנק בחו"ל אל חשבון הבנק המקומי בישראל. בעל החשבון יתבקש להסביר את הקשר שלו/שלה לחשבון ממנו נעשתה העברה. לעתים קרובות בעל החשבון שממנו נעשתה ההעברה הינו חברה, זאת בעוד שבעל חשבון הבנק בישראל אדם פרטי. יש מספר הסברים אפשריים להעברת כסף מחשבון של החברה לחשבון פרטי בארץ:

  1. אם האזרח הזר בארץ המקבל את העברת הכספים לחשבונו הינו אחד ממייסדי החברה בחו"ל, אזי יש צורך להציג לבנק מסמכים רשמיים המעידים על כך.
  2. במקרה והאזרח הזר בארץ הינו עובד או יועץ של חברה זרה, וסכומי הכסף המועברים אליו לחשבון הם שכר עבודה או דמי ייעוץ, הבנק עשוי לדרוש חוזה או מסמכים רלוונטיים שמוכיחים את הקשר בין העובד/יועץ לבין החברה.
  3. אם האזרח הזר בארץ קיבל הלוואה מחברה זרה בחו"ל, הבנק יבקש חוזה הלוואה.

דרך נוספת עבור אזרח זר להעביר כסף לחשבון בנק בארץ היא באמצעות פתיחת חשבון בנאמנות. תהליך פתיחת חשבון הנאמנות דומה לפתיחת חשבון בנק פרטי שתואר קודם, פרט לכך שהנאמן ינהל את החשבון בשביל הבעלים והנאמן יצטרך להסביר לבנק ישראלי את הקשר למקור הכספים המועברים.

דרך עוד יותר נוחה להעביר כסף לארץ על מנת לקנות נכסי נדל"ן בישראל היא העברה מחו"ל ישירות לחשבון הבנק של המוכר.

העברה כזאת מונעת צורך להסברים בנוגע לקשר בין מקור הכספים לבין חשבון הבנק הפרטי של הקונה בישראל. במקרה זה הבנק של המוכר בדרך כלל יסתפק בקיומו של החוזה קנייה/מכירה של הנכס ולא יבקש הסברים נוספים על הקשר בין הקונה לבין הישות שמעבירה את הכסף.

ראוי לציין שבמקביל לנהלים רשמיים בכל הנוגע להעברת כספים מחו"ל לחשבונות בנק בארץ, ישנם גם כללים שלא נרשמו, ספציפיים לכל בנק. לפיכך מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום נדלן בישראל בטרם מבצעים עסקה כזאת, אפילו אם היא אטרקטיבית מאוד.

אם ברצונכם לקבל מידע נוסף בכל הקשור לרכישת נדל"ן בישראל, אנא צרו קשר :

 

משרד עורכי דין בתל אביב וירושלים

צרו קשר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

Scroll To Top