דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

רישום מלכ"ר זר

Joshua Pex
Joshua Pex

אם אתם מייצגים גוף מהמגזר השלישי, כלומר עמותה או מלכ"ר (מוסד ללא כוונות רווח) הרשומים מחוץ לישראל, ואתם מעוניינים לפעול בישראל, תוכלו לשקול להרחיב את הארגון ולבצע רישום מלכ"ר ברשות התאגידים שבמשרד המשפטים.

סדרת מאמרים זו

משרד עורכי הדין שלנו עוסק בדיני עמותות ובתחומי משפט נוספים. ערכנו סדרה ארוכה של מאמרים בנושא חוק העמותות, המציגה שלל מידע שימושי בנושא.

רישום מלכ"ר זר

סוגי התאגידים הרשומים בישראל

ישנם מספר סוגים של תאגידים רשומים בישראל, כמו למשל חברה פרטית, או עמותה רשומה. ניתן גם לרשום חברה זרה, הנחשבת חברה לכל דבר ועניין וכפופה לחוק החברות, אך מהווה מעין שלוחה של התאגיד הזר, ועל כן לא חלות עליה כל דרישות והקלות המס הרגילות. בנוסף, הן בפני חברות פרטיות מקומיות, והן בפני חברות זרות, עומדת האפשרות להירשם כחברה ללא כוונות רווח, מעין גוף "היברידי" בין חברה לבין עמותה, המכונה גם ארגון חסד או חברה לתועלת הציבור.

במילים אחרות, כנציגים של חברה זרה ללא כוונות רווח, עומדות בפניכם מספר אפשרויות: ראשית, תוכלו לייסד עמותה מקומית חדשה או להקים חברה מקומית לתועלת הציבור, בבעלות הארגון הזר שלכם, כמעין "חברה בת", תוך החזקת כל המניות. חלופה נוספת היא, כאמור, לרשום מעין שלוחה בישראל של התאגיד הזר. ניתן להכיר בשלוחה הפועלת בישראל כחברה ללא כוונות רווח, ובכך להיות גם תאגיד זר, גם חברה מקומית וגם מלכ"ר גם יחד.

רישום חברה זרה ללא כוונות רווח

אם התאגיד שלכם ירשם בישראל כחברה זרה ואז גם כמלכ"ר, התאגיד יהיה כפוף לחוק העמותות. חוק זה חל גם על עמותות וגם על חברות ללא כוונות רווח בישראל. בתוך כך, תחויבו בדיווח על כספי התאגיד בישראל, על פי דרישות רשם העמותות, ודיווח זה יהיה נגיש לעיון הציבור. כמלכ"ר ישראלי, התאגיד שלכם יוכל לקבל זכאות להטבות מס, הכרה של משרד הרווחה כסוכנות סיוע בינלאומית וזכאות לוויזות עבודה, במקרה הצורך.

על מנת להירשם כחברה זרה, תידרשו להגיש שורה של מסמכים, כולל, לדוגמה, תרגום נוטריוני של מסמכי התאגדות עם חותמת אפוסטיל. בנוסף, עליכם למנות נציגות בישראל עם ייפוי כוח. לאחר ההתאגדות בישראל כחברה זרה, הארגון יכול להגיש בקשה למעמד של מלכ"ר. זאת, על ידי הגשה של מסמכים נוספים, המעידים על אופיו של התאגיד כמוסד ללא כוונות רווח בחו"ל, וטפסים סטנדרטיים בנושא הפעילות החדשה בתוך ישראל.

צרו קשר

לשאלות בנושא פתיחת חברה זרה ללא כוונות רווח, ובכל הקשור למלכ"רים בישראל, צרו עמנו קשר. עו"ד יהושע פקס העוסק בדיני עמותות, ישמח לעמוד לשירותכם.


צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה