דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

פתיחת חשבון בנק באיחוד האמירויות – מידע משפטי

Michael Decker

פתיחת חשבון בנק באיחוד האמירויות היא פעולה חיונית לצורך הקמת ועשיית עסקים במדינה. בדובאי ובאיחוד האמירויות ישנם עשרות בנקים, חלקם זרים וחלקם מקומיים. כיצד רצוי לבחור בנק לצורך פתיחת חשבון? מה הפרוצדורה הנדרשת לצורך פתיחת חשבון בנק באיחוד האמירויות? ולמה עוד חשוב לשים לב? הסבר מפי עו״ד מומחית לנושא ממשרדנו.

משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בדיני הגירה ובדיני תאגידים. עורכי הדין ממשרדנו מסייעים ללקוחות ישראלים ובינלאומיים בהקמת עסקים בדובאי ובכל האישורים הנדרשים לצורך כך. בכלל זה פתיחת חברה באיחוד האמירויות, פתיחת חשבון בנק, הנפקת ויזה וקבלת רישיון עסק.

פתיחת חשבון בנק באיחוד האמירויות

תחום הבנקאות באיחוד האמירויות

מאז הסכם השלום שנחתם הקיץ עם איחוד האמירויות, נפתחה האפשרות עבור ישראלים לעשות עסקים במדינה. מצד שני נפתחה האפשרות עבור אזרחי ותושבי האמירויות להיכנס לשוק הישראלי. עבור כל הצדדים מדובר במקומות חדשים, אשר עליהם ללמוד ולהכיר לעומק. חשוב לדעת כי בדובאי ובאיחוד האמיריות ישנה מערכת בנקאית מתקדמת ותחרותית מאוד, מאחר וכלכלת דובאי היא מפותחת ומעודדת יזמות ועסקים. מעל 40 בנקים נגישים לצורך פתיחת חשבונות בהם. כמחצית מאותם בנקים הם בבעלות מקומית והמחצית השנייה בבעלות זרה. 

חשוב לדעת כי קיימים 4 סוגים עיקריים של בנקים באיחוד האמירויות: בנקים מסחריים, הפועלים בדומה לאלה הקיימים בישראל; בנקים תעשייתיים, המציעים הלוואות ליחידים ועסקים לצרכי פיתוח עסקי; בנקי השקעות, העוסקים במכירת מניות; ובנקים איסלמיים, הפועלים לפי חוקי השריעה. מטבע הדברים, פתיחת חשבון נעשית לרוב בבנקים המסחריים, ולכן חשוב מאוד לשים לב להבדלים בין הבנקים.

באילו מקרים יעלה צורך לפתוח חשבון בנק באיחוד האמירויות?

כאמור, ישראלים רבים החלו להתעניין בעשיית עסקים באיחוד האמירויות, ובהגעה לדובאי וליתר האמירויות לשהות ארוכת טווח. עבור אלה המעוניינים לעשות זאת, מדובר בפעולה הכרחית. בין אם לצורך ניהול עסק ובין אם לשם העברת משכורות לישראלים המהגרים לדובאי לצורך עבודה, וכך גם לצרכים אחרים של שהות ארוכת טווח – פתיחת חשבון בנק היא צעד בסיסי וחיוני.

כיצד מתבצעת פתיחת חשבון בנק באיחוד האמירויות?

ככלל, התהליך של פתיחת חשבון הוא מהיר ולוקח מספר שעות לכל היותר. עם זאת, הוא כרוך במספר פעולות מקדימות. ראשית, יש להביא בחשבון כי ככלל, פתיחת חשבון בנק באיחוד האמירויות מצריכה נוכחות פיזית באיחוד. בהתאם, חשוב להוציא ויזה לאיחוד האמירויות ולהגיע לצורך ביצוע הפרוצדורות הנדרשות עבור פתיחת החשבון. ויזת ביקור תוכל לאפשר לפתוח חשבון חסכונות בלבד, ולכן במקרים בהם מעוניינים בחשבון עסקי, נדרשת קבלת ויזת תושב.

חשוב לדעת גם היכן לפתוח חשבון בנק. כל אחד מהבנקים המסחריים מציע שיעורי ריבית שונים, תנאים שונים למשיכת כספים, עמלות שונות וכו׳. לאחר בחירה של הבנק בו תהיו מעוניינים לפתוח חשבון, מתוך הבנקים הרבים הממוקמים באיחוד האמירויות, ניתן יהיה לצאת לדרך. 

רשימת המסמכים והתעודות שיש להציג במעמד פתיחת חשבון עסקי כוללת דרכון, טופס בקשה לפתיחת חשבון, אישור על קבלת ויזת תושב ורישיון עסק. לרוב הבנקים יחייבו הפקדה ראשונית לצורך פתיחת החשבון, בסכומים הנעים בין כ-800 ל-1400 דולר. בין השירותים שמציע משרדנו, כלול ליווי של לקוחותינו הן בתהליך של פתיחת חשבון והן בייעוץ משפטי לצורך וידוא כי ההתנהלות תואמת את הוראות החוק באמירויות וכן בישראל. 

מה עוד חשוב לדעת?

בנק ישראל הוציא לאחרונה הנחיות לבנקים המסחריים בישראל בעניין התנהלות עסקית באיחוד האמירויות. לאור העובדה שבדובאי ובאיחוד האמירויות פועלים אנשי עסקים רבים ממדינות עמן אין לישראל יחסים דיפלומטיים, עשויים לעלות מקרים בהם הבנקים בישראל יראו בעסקאות מסוימות כעסקאות בסיכון. זאת בהתאם לאמור בצו הלבנת הון. מובן כי אין בכך כדי למנוע עשיית עסקים באיחוד האמירויות. ואולם, חשוב לוודא כי העסקאות אכן עומדות בכללי הדין הישראלי בכל הנוגע לעסקאות בינלאומיות ולמיסוי בינלאומי.

צרו קשר עם עורך דין מומחה למשפט מסחרי לצורך פתיחת חשבון בנק בדובאי 

אם אתם זקוקים לסיוע או ייעוץ בפתיחת חשבון בנק בדובאי ובאיחוד האמירויות, או שיש לכם שאלות נוספות בנושא זה ובעניין עסקים ואשרות באיחוד, תוכלו לפנות למשרד עורכי הדין שלנו. עורכת דין מומחית לדיני הגירה ומשפט מסחרי מהמשרד תשמח לסייע לכם. ניתן ליצור עמנו קשר באמצעות מספרי הטלפון או כתובת הדוא״ל המופיעים מטה.

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה