דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

עסקים באיחוד האמירויות הערביות

Law office

הקמת חברות ועשיית עסקים באיחוד האמירויות הייתה עד לא מזמן בגדר חלום רחוק עבור ישראלים. כעת, הסכמי השלום עם איחוד האמירויות הופכים את החלום למציאות. משרדנו החל זה מכבר לסייע לישראלים בפתיחת עסקים וקבלת רישיונות באיחוד האמירויות, וחשוב לנו לשתף ישראלים המתעניינים בכך במידע על הנושא. להלן יסביר שותף במשרדנו על היתרונות הרבים בעשיית עסקים באיחוד האמירויות, וכיצד גם אתם תוכלו לעשות זאת.

משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב, מתמחה במשפט מסחרי וכן בדיני הגירה. המשרד מעניק מגוון שירותים משפטיים עבור לקוחות ישראלים ובינלאומיים, ובכלל זה רישום והקמת חברות באיחוד האמירויות ובמקומות נוספים ברחבי העולם, ייעוץ משפטי שוטף לעסקים וחברות, ייצוג מול רשויות המס בארץ ובעולם ועוד.

הזדמנויות חדשות לעשיית עסקים באיחוד האמירויות הערביות

שנת 2020 הייתה שנה מורכבת במיוחד בישראל ובעולם. היא כללה אירועים שהיינו מעדיפים לשכוח, ובראשם משבר הקורונה. עם זאת, חשוב לזכור כי היו בה כמה נקודות אור. אחת המשמעותיות שבהן היא הסכם השלום של ישראל עם איחוד האמירויות הערביות ובחריין. הסכם זה מהווה נקודת מפנה עבור מדינת ישראל, ומביא בשורה אמיתית בכל הנוגע להזדמנויות עסקיות חדשות. 

ההסכמים הובילו לביטול החרם הכלכלי על ישראל, מה שמאפשר לאזרחי איחוד האמירויות להקים חברות ולעשות עסקים בישראל, ולהיפך. אזרחים ישראלים רבים כבר החלו להתעניין בדרכים להקמת חברות ועשיית עסקים באיחוד האמירויות. עם זאת, ניכר כי המידע בנושא עדיין אינו נגיש מספיק. להלן נשתף אתכם במידע שכבר צברנו מעיסוק בסיוע וליווי משפטי עבור ישראלים בקבלת רישיונות עסקים ורישום חברות באיחוד.

יתרונות בפתיחת עסקים באיחוד האמירויות הערביות

קצרה היריעה מלתאר את כל היתרונות הגלומים בהקמת עסק באיחוד האמירויות. איחוד האמירויות ידוע כמקום המעודד עסקים ויזמות, ומדורג במיקומים מובילים במדדי קלות עשיית העסקים של הבנק העולמי ובמדדי דירוג חשובים נוספים. חוקי המס והחברות באיחוד האמירויות הינם ייחודיים ונועדו לאפשר פתיחת ועשיית עסקים ביתר קלות. 

מיסוי באיחוד האמירויות

עסקים באיחוד האמירויות הערביות

מרבית הישראלים עדיין אינם מודעים לחוקי המס הנוחים של איחוד האמירויות. מפתיע לגלות כי כיום בכל מדינות האיחוד אין תשלום מס הכנסה ליחידים. מס חברות חל, ככלל, רק על בנקים זרים וחברות בתחום הנפט והאנרגיה. המע״מ (VAT) כיום עומד על 5% בלבד (לעומת 17% בישראל בשנת 2020), ולעיתים אף קיימת אפשרות להזדכות עליו בסוף השנה.

מה נדרש לצורך הקמת עסקים?

קיימים סוגים שונים של רישיונות לצורך הקמת עסקים באיחוד האמירויות הערביות. בכלל זה, קיימת מדיניות שונה בין האמירויות (לדוגמה, דובאי לעומת אבו דאבי) ואף בין אזורים בתוך האמירויות עצמן. קיימים אזורים המכונים Mainland, אשר בהם יש צורך לאתר נותן חסות מקומי (Sponsor) המוכר על-ידי הרשויות, על מנת לקבל רישיון עסק. במקרים אלה תידרש להתבצע חלוקה בבעלות המניות בעסק עם נותן החסות (לרוב חלוקה של 49%/51%). 

לעומת זאת, באזורים המכונים Free-trade zones, תוכלו להקים עסקים במגוון תחומים ולהחזיק בבעלות של 100% ממניות העסק. עם זאת זאת עדיין תידרשו לרשום נציג מקומי (Agent) לצורך קבלת רישיון עסק. משרדנו מקיים שיתוף פעולה עם חברה מובילה בתחום ועם הרשויות השונות באיחוד האמירויות. אנו מטפלים, בין היתר, בבקשות לרישיונות עבור חברות ואנשי עסקים מישראל, וכן בקישור בין אנשי עסקים ישראלים ובין נותני חסות וסוכנים מקומיים באיחוד האמירויות.

בנוסף להבדלים האזוריים שציינו, קיימים סוגים שונים של רישיונות לפי תחומי עסקים. כך לדוגמה, בתחום התיירות והפנאי או בתחום האנרגיה (נפט וגז) קיימות דרישות ייחודיות לצורך קבלת רישיון לעיסוק בתחומים אלה. זאת להבדיל מתחומים כגון ההייטק או האופנה, בהם ככלל לא יהיה צורך ברישיון ייחודי. קבלת הרישיון הרלוונטי לתחום העיסוק והאזורים בהם פועלים הינה קריטית לצורך התפקוד התקין של העסק. לשם כך, רצוי מאוד להסתייע בגורם מקצועי אשר יסייע בהתאמת הרישיון הנכון עבורכם.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני הגירה והקמת עסקים באיחוד האמירויות הערביות

במאמר זה פירטנו בקצרה על היתרונות הרבים הגלומים בפתיחת עסקים באיחוד האמירויות ובדרישות לצורך הקמת עסקים במדינות האיחוד. לייעוץ וסיוע משפטי בנושא, תוכלו ליצור איתנו קשר ועורך דין ממשרדנו ישמח לסייע לכם. משרד עורכי הדין שלנו מתמחה בדיני הגירה ובמשפט מסחרי, ומסייע לישראלים המעוניינים להקים ולעשות עסקים באיחוד האמירויות ובמגוון מדינות, בתיאום עם שותפים מקומיים. 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה