Skip to content
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

עורך דין לענייני מיסוי בינלאומי – מה חשוב לדעת?

Michael Decker

רום לופוביצ'

שלום לכולם! הייתי בפגישת יעוץ עם יהושוע פקס וטל אופיר, ואני ממליץ אליהם מכל הלב, נתנו לי ולארוסה שלי את כל הזמן שהיינו צריכים, ענו לנו לכל השאלות בלי זלזול, בנוסף שולחים את כל המידע מסודר לאיימל, בקיצור עזרו לנו מכל הלב! ממליץ בחם לב!

במאמר זה עורך דין המתמחה בנושאי מיסוי בינלאומי יסביר על נושא מורכב וחשוב זה, הרלוונטי ליותר ויותר עסקים כיום. בעידן הנוכחי, פועלות חברות רבות במספר מדינות, ובהתאם הן כפופות לחוקי מס שונים, הנוטים להתעדכן לעיתים תכופות. חשוב להכיר את חוקים אלה לעומק, על מנת להימנע מסנקציות בשל הפרת חוקי המס במדינות בהן אתם פועלים, וכדי לחסוך בתשלומי המס של העסק שלכם.

משרד עורכי הדין שלנו בתל אביב ובירושלים, מתמחה בדיני תאגידים ובמיסוי בינלאומי. המשרד מסייע באופן שוטף ללקוחות ישראלים ובינלאומיים בייעוץ משפטי ובתכנון מס בינלאומי – התואם הן את הדין בישראל בנושא מיסוי בינלאומי והן את הדין הזר והאמנות הבינלאומיות השונות. משרדנו מקיים שיתוף פעולה חוצה גבולות עם משרדי עורכי דין מקבילים ומובילים בתחומם בחו"ל, על מנת להבטיח מתן מענה משפטי מקיף עבור לקוחותינו. 

עורך דין לענייני מיסוי בינלאומי

מהו מיסוי בינלאומי ומדוע כה חשוב להכירו לעומק?

בעידן הגלובאלי בו אנו חיים, לא מעט יזמים, חברות ובעלי עסקים פועלים ביותר מטריטוריה מדינית אחת. כך למשל, קיימות חברות זרות הפועלות בישראל. חברות אלה פועלות בתחומים שונים (דוגמת הייטק, פארמה וכיו״ב) ומגיעות ממדינות שונות, דוגמת מדינות אירופה, איחוד האמירויות, ארה״ב וכיו״ב. לרוב פועלות חברות אלה בעוד מגוון מדינות מלבד ישראל. אותן חברות כפופות לדיני המס של כל אחת מהמדינות בהן הן פועלות. לא פעם מדובר לא רק בדין המדיני, אלא גם במילוי אחר אמנות בינלאומיות בנושא, או חוקים אזוריים (דוגמת הדירקטיבות והרגולציות של האיחוד האירופי).

באופן דומה, גם חברות ישראליות אשר ״מצמיחות כנפיים״ ופותחות סניפים מעבר לים (גם כאן מדובר על מדינות אירופה, איחוד האמירויות, ארה״ב ומגוון יעדים נוספים), נדרשות למלא אחר דיני המס ביעדיהן השונים בחו״ל. זאת בנוסף למילוי אחר הוראות הדין בישראל בנושא מיסוי בינלאומי. תחום חשוב נוסף בהקשר זה הוא תחום המיזוגים והרכישות. לא פעם הסכמים של מיזוג בין חברות מקומיות וזרות, או רכישת חברות, מצריכים התייחסות לסוגיות מיסוי בינלאומי במסגרת ההסכמים לצורך כך. 

כיצד עורך דין מומחה לענייני מיסוי בינלאומי יכול לסייע לכם?

מובן כי הטיפול בכל הנושאים שציינו לעיל כרוך בהתמודדות עם ביורוקרטיה רבה, אשר קשה עד בלתי אפשרי להתמודד עמה לבד. בהתאם, היא דורשת מומחיות וסיוע מקצועי. עו״ד מיסוי בינלאומי הינו בקיא הן בהוראות הדין בישראל בנושא והן בכללי האמנות הבינלאומיות השונות. הוא מסייע לחברות בייעוץ משפטי שוטף בנוגע למיסים אשר על החברה לשלם בכל מדינה, ובמילוי אחר חובות דיווח ויתר הוראות הדין.

בנוסף, עו״ד מיסוי בינלאומי מסייע בקבלת החלטות הנוגעות לתכנון ההתנהלות של חברות בינלאומיות בראי המיסוי הבינלאומי. החלטות גורליות אלה נוגעות לצורות ההתאגדות של החברה עצמה, חברות בת וחברות נוספות המצויות תחת אשכול החברות. כך גם בנושא מיקום משרדי החברה, היקף פעילותה בכל מדינה וכיו״ב. עורך דין מומחה לענייני מיסוי בינלאומי יוכל לסייע לכם בקבלת ההחלטות הנכונות עבור החברה שלכם, ואף בהפחתת נטל המס ובחיסכון העשוי להגיע לסכומים משמעותיים למדי.

מדוע נדרש ייעוץ משפטי שוטף בענייני מיסוי בינלאומי?

גם במקרים בהם חברה או אשכול חברות ממלאים אחר הוראות הדין בישראל בנושא מיסוי בינלאומי ואחר יתר הדינים במקומות בהם הם פועלים מעבר לים, זה לא תמיד מספיק. סוגיות של מיסוי בינלאומי עולות לאורך כל שלבי פעילות החברה. כך לדוגמה בענייני מיזוגים ורכישות, כפי שהסברנו לעיל. מעבר לכך, חוקי המס כפופים לשינויים ועדכונים. חשוב להכיר את כל השינויים, לרבות ההחלטות המקדמיות של רשות המסים, אמנות למניעת כפל מס ודינים רבים נוספים אשר משתנים לעיתים תכופות. כך גם חשוב להגיב להם באופן מיידי, על מנת להימנע מעבירות מס ומהטלת סנקציות שונות על-ידי רשויות המס.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לענייני מיסוי בינלאומי

במאמר זה הסברנו על החשיבות בקבלת ייעוץ ומענה משפטי שוטף של עו״ד מיסוי בינלאומי. בכל שאלה פרטנית בנושא, תוכלו להיעזר בעורך דין מומחה לדיני תאגידים ומיסוי בינלאומי ממשרד עורכי הדין שלנו. משרדנו מטפל באופן שוטף בענייני מיסוי בינלאומי עבור חברות מהארץ ומחו״ל, בקבלת החלטות בענייני מיסוי בינלאומי ובמילוי אחר הוראות הדין השונות. תוכלו ליצור עמנו קשר באמצעות מספרי הטלפון או כתובת הדוא״ל המופיעים מטה, ועורך דין ממשרדנו ישמח לעמוד לשירותכם.

קבלת הנחה בארנונה לעמותות

: 03-3724722

        055-9781688

 [email protected] 

צרו קשר

Scroll To Top