דלג לתוכן
Contact Us: 03-3724722 | 055-9781688 | [email protected]

מס חברות באיחוד האמירויות הערביות (מידע משפטי)

Michael Decker

אולי תופתעו לגלות כי מס חברות ומדיניות המס באיחוד האמירויות הם שונים לחלוטין מהנהוג בישראל. דובאי והאמירויות השונות מנהיגות מדיניות מס מינימלית, אשר נועדה לעודד עסקים לפעול ולשגשג בשטחן. חשוב כי ישראלים המתכננים או שוקלים להקים עסקים בדובאי יכירו לעומק את מדיניות זו וידעו כיצד לכלכל את צעדיהם. במאמר זה תמצאו הסבר מורחב על מדיניות המיסוי באיחוד האמירויות, לרבות מס חברות, מע״מ, מס הכנסה ועוד.

משרד עורכי הדין שלנו בירושלים ובתל אביב, מתמחה במשפט מסחרי וכן בדיני הגירה. המשרד מעניק מגוון שירותים משפטיים עבור לקוחות ישראלים ובינלאומיים, ובכלל זה רישום והקמת חברות באיחוד האמירויות ובמקומות נוספים ברחבי העולם, ייעוץ משפטי שוטף לעסקים וחברות, ייצוג מול רשויות המס בארץ ובעולם ועוד.

מס חברות באיחוד האמירויות

איחוד האמירויות כמדינה מעודדת יזמות

כלכלת איחוד האמירויות הערביות כיום הינה משגשגת למדי, ונחשבת לאחת הכלכלות החזקות בעולם. אך לא תמיד כך היו פני הדברים. עד לפני כ-50 שנה מדובר היה במדינה נחשלת שהתפרנסה בעיקר מדיג ותוצרת מקומית מועטה. גילוי עתודות הנפט ומקורות האנרגיה באמירויות היווה נקודת מפנה, אשר האיצה את התפתחות כלכלת האיחוד באופן חסר תקדים. 

ואולם, לא ניתן לייחס את הצלחת כלכלת איחוד האמירויות לעתודות הנפט שנמצאו בשטחה באופן בלעדי. כלכלת איחוד האמירויות מבוססת גם על תיירות, טכנולוגיה ותעשיה. אלה התאפשרות בזכות מדיניות ממשלתית אשר מעודדת מאוד עסקים וצמיחה. 

חוקי ההגירה באיחוד האמירויות נוחים ומאפשרים הוצאת ויזה ורישיונות עיסוק בהליך מהיר למדי. לא בכדי כ-88% מתושבי האיחוד הם מהגרים מרחבי העולם. מדיניות המיסוי של איחוד האמירויות נוחה מאוד. כל אלה ועוד הפכו את כלכלת איחוד האמירויות לכה מצליחה. בעקבות הסכם השלום עם איחוד האמירויות, גם ישראלים יכולים כעת ליהנות מההזדמנויות העסקיות הרבות אשר איחוד האמירויות מציעה.

משרדנו כבר החל לסייע לישראלים המעוניינים להקים עסקים באיחוד האמירויות. אנו מלווים יזמים וחברות מהארץ לאורך התהליך של רישום חברה, קבלת רישיונות עיסוק ומתן ייעוץ משפטי בענייני ניהול תקין ומיסוי בינלאומי. כל זאת תוך עמידה בקשר מול הרשויות ובשיתוף פעולה עם רואי חשבון וחברות מובילות בתחום מאיחוד האמירויות. להלן נפרט על מדיניות המיסוי הנוחה ועל מס חברות באיחוד האמירויות.

מס חברות ומדיניות המיסוי באיחוד האמירויות

רוב הישראלים יתקשו להאמין כי נכון להיום איחוד האמירויות נחשבת כמדינה ללא מס הכנסה. החוק באיחוד האמירויות קובע כי לא יונהג מס הכנסה פדרלי, וכל אחת מהאמירויות רשאית להנהיג מדיניות מיסוי עצמאית בנוגע למס הכנסה. ואולם, המצב כיום בפועל הינו כי אף אחת מן האמירויות אינה גובה מס הכנסה מיחידים.

מס חברות אף הוא אינו נגבה לרוב באיחוד האמירויות. ככלל, רק סניפים של בנקים זרים וחברות בתחום הנפט והאנרגיה יחויבו לשלם מס חברות. שיעורי המס משתנים לפי תחום העיסוק וכן לפי החוקים המקומיים בכל אחת מן האמירויות. המע״מ (VAT) באיחוד האמירויות, נכון לשנת 2020, עומד על 5% בלבד (לעומת 17% בישראל). לעיתים אף קיימת עבור אנשי עסקים זרים הפועלים בדובאי אפשרות להזדכות על המע״מ בסוף השנה.

הטבות מס לעסקים

כדאי לדעת שהממשלה באיחוד האמירויות פועלת בדרכים שונות על מנת לעודד יזמות וחדשנות בשטחה. חברות המציעות פרויקטים חדשניים אשר יכולים לתרום לפיתוח טכנולוגי וכלכלי (למשל, בתחום החקלאות) עשויות ליהנות מקבלת רישיונות בחינם, מענקים וסובסידיות.

צרו קשר עם עורך דין מומחה לדיני תאגידים ומיסוי חברות באיחוד האמירויות

כפי שניתן להיווכח, איחוד האמירויות מנהיגה מדיניות מס אטרקטיבית למדי עבור חברות ויזמים. בהתאם לכך, מובן מדוע היא מושכת אליה יזמים ואנשי עסקים מכל העולם, במגוון רחב של תחומים. לייעוץ וסיוע משפטי בנושא, תוכלו ליצור קשר עם עורכי הדין ממשרדנו. עורכי הדין במשרד מתמחים בדיני הגירה ובמשפט מסחרי, ומסייעים לישראלים המעוניינים להקים ולעשות עסקים באיחוד האמירויות ובמגוון יעדים, בתיאום מול הרשויות ובשיתוף פעולה עם שותפים מקומיים באיחוד. 

 

צרו קשר

  • ✓ Valid number ✕ Invalid number
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.

גלול כלפי מעלה